Coinbase به مشتریان در مورد احضاریه در تحقیقات CFTC Bybit هشدار می دهد


صرافی ارزهای دیجیتال Bybit استفاده در ایالات متحده را محدود می کند، اما ممکن است بتوان از آن عبور کرد.

به گفته کاربران X (توئیتر سابق) که نسخه‌هایی از این پیام را ارسال کرده‌اند، کوین‌بیس هشدار می‌دهد که احضاریه‌ای از کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) دریافت کرده است. CFTC به دنبال اطلاعاتی در مورد صرافی ارز دیجیتال Bybit است.

دریافت کنندگان پیشنهاد کردند که هر مشتری Coinbase که از Bybit استفاده می کند این پیام را دریافت کند. طبق پیام 27 نوامبر، Coinbase ممکن است اطلاعاتی در مورد حساب های کاربران و فعالیت های تجاری به CFTC ارائه دهد، مگر اینکه احضاریه توسط دادگاه تا 30 نوامبر لغو شود.

Bybit مستقر در دبی در شرایط خدمات خود در اوایل سال جاری اعلام کرد که خدماتی را در ایالات متحده ارائه نمی دهد اما می توان با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به آن دسترسی داشت.

یک روز پس از اعلام Coinbase، Bybit اعلام کرد که به 20 میلیون کاربر رسیده است. خود را به عنوان “سه صرافی برتر ارزهای دیجیتال” توصیف کرد. بر اساس بیانیه بورس:

مدیریت ریسک محتاطانه و بهبود AML [Anti-Money Laundering] انطباق منجر به مجوز Bybit در امارات متحده عربی، قزاقستان و قبرس شد.

Bybit در جولای 2021 اعلام کرد که راستی‌آزمایی با مشتری خود را (KYC) برای کاربران پیاده‌سازی می‌کند، اما مشخص نیست چه زمانی این اتفاق می‌افتد. Bybit دستورالعمل های KYC را برای مشتریان خود در سپتامبر 2022 منتشر کرد.

مرتبط: بنیانگذاران پروتکل Opyn DeFi پس از فشار CFTC، کریپتو را ترک می کنند

در سپتامبر، بای‌بیت اعلام کرد که با اجرایی شدن قوانین جدید اداره رفتار مالی در اکتبر، بازار بریتانیا را ترک خواهد کرد. در ماه اوت، دو بانک تحریم شده روسیه را از لیست پرداخت خود حذف کرد.

CFTC با تشکیل پرونده های سال مالی 2023، خود را آژانس اجرایی “برترین” برای ارزهای دیجیتال نامیده است. در این مدت 47 پرونده در بخش دارایی های دیجیتال تشکیل شده است که 49 درصد از پرونده های تشکیل شده را تشکیل می دهد. این شکایت ها شامل شکایت هایی علیه FTX، Celsius، مدیر عامل شرکت Voyager Digital، Stephen Ehrlich و Binance بود.

نه Coinbase و نه Bybit به درخواست های Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید