کوین‌بیس از توسعه‌دهندگان می‌خواهد که «فلت کوین‌های» با تورم در شبکه جدید «Base» ایجاد کنند.


کوین بیس اعلام کرده است که اکنون «مهمتر از همیشه» ایجاد یک استیبل کوین پایش تورم است که تصمیمات ضعیف سیاست پولی بانک های مرکزی را حذف می کند.

صرافی کریپتو کوین‌بیس، «سکه‌های مسطح» با تورم را به عنوان یکی از چهار نوآوری «بحرانی» می‌بیند که باید بر روی پایه شبکه لایه ۲ ساخته شود.

سه مورد دیگر شامل یک سیستم اعتبار زنجیره ای، یک مبادله کتاب سفارش محدود در زنجیره (LOB) و ابزارهایی است که اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) را ایمن تر می کند.

پلتفرم معاملاتی این چهار حوزه را در پستی در 24 مارس، تقریباً یک ماه پس از راه اندازی Base در 23 فوریه توسط کوین بیس، تشریح کرد. پایه توسط اتریوم نگهداری می شود و شبکه لایه 2 دیگر توسط Optimism پشتیبانی می شود.

اول از همه، توسعه یک سکه مسطح با تورم بود. با توجه به بحران بانکی اخیر، کوین بیس گفت که اکنون “مهمتر از همیشه” ایجاد یک استیبل کوین نظارت بر تورم است که تصمیمات ضعیف سیاست پولی بانک های مرکزی را از بین می برد.

“[We] آن‌ها به‌ویژه به «سکه‌های مسطح» علاقه‌مند هستند، که سکه‌های پایداری هستند که نرخ تورم را ردیابی می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند در قدرت خرید ثبات داشته باشند و در عین حال در برابر عدم اطمینان اقتصادی ناشی از سیستم مالی قدیمی مقاوم باشند.

در حالی که اکثر استیبل کوین‌ها به دارایی مرجعی مانند دلار آمریکا (USD) متصل می‌شوند، هدف فلت‌کوین‌ها این است که با ردیابی شاخص قیمت مصرف‌کننده و داده‌های تورم، با «قیمت عمر» تثبیت شوند.

کوین بیس اضافه کرد که پذیرای ایده های دیگری است که «شکاف» بین استیبل کوین های ثابت و ارزهای دیجیتال بی ثبات را پر می کند.

این مفهوم اخیراً توسط سرمایه‌گذار ری دالیو نیز تأیید شده است، او گفت که مایل است شاهد یک «سکه تورمی» باشد که قدرت خرید مصرف‌کنندگان را تضمین کند.

“نزدیک ترین چیز به آن اوراق قرضه با شاخص تورم است، اما اگر سکه ای ایجاد کنید که بگوید خوب این قدرت خرید است، می دانم که می توانم پولم را برای مدت معینی پس انداز و سرمایه گذاری کنم و آن را در هر جایی معامله کنم. پول خوبی خواهد بود.»

کوین بیس همچنین توسعه دهندگان را تشویق کرده است تا یک سیستم شهرت درون زنجیره ای ایجاد کنند، که به گفته این شرکت «نقش حیاتی» در ایجاد «اعتماد روی زنجیره» در میان کاربران ایفا خواهد کرد.

یک پروتکل اعتبار ممکن است یک امتیاز اعتباری یا سیستم رتبه مانندی را اجرا کند که اطمینان حاصل کند که معیارهای خاصی قبل از تعامل یک هویت زنجیره ای با یک برنامه مالی غیرمتمرکز (DeFi) برآورده می شود:

“این ممکن است مانند یک امتیاز نوع رتبه بندی صفحه FICO یا Google در نام های ENS، رتبه بندی ها / بررسی ها برای فروشندگان، و سایر اقداماتی باشد که به ایجاد اعتماد در زنجیره کمک می کند.”

گانش سوامی، مدیر عامل جمع‌آوری داده بلاک چین کووالنت، قبلاً به کوین تلگراف گفته بود که از آنجایی که بلاک چین آنچه را که او به عنوان «تقاطعات تاریخی» توصیف می‌کند، بر جای می‌گذارد، این را می‌توان با بررسی داده‌های تراکنش تاریخی برای یک آدرس کیف پول خاص در پروتکل‌های رقیب به‌دست آورد.

با این حال، Coinbase گفت که پروتکل های شهرت باید تضمین کنند که حریم خصوصی و استقلال کاربر محافظت می شود.

در سومین حوزه تمرکز خود، کوین‌بیس گفت که مبادله دفترچه سفارش محدود زنجیره‌ای می‌تواند به عنوان یک «مبادله پیشرفته‌تر» عمل کند، زیرا می‌تواند ریسک طرف مقابل را از طریق نگهداری خود در حین انجام عملیات مبادله عادی حذف کند.

سفارشات محدود برای سفارش خرید یا فروش سهام با حداکثر (یا حداقل) محدودیت قیمتی که کاربر مایل به معامله در آن است، استفاده می شود. کتاب سفارش محدود فهرستی از سفارشات برای یک امنیت خاص است.

Coinbase معتقد است که صرافی LOB مجموعه ای از فرصت های معاملاتی جدید روی زنجیره را باز می کند: Base

کوین بیس اعلام کرد که با به دست آوردن این زنجیره زنجیره ای، می تواند به معامله گران و مؤسسات حرفه ای فضای معاملاتی جدیدی را برای اعمال استراتژی های معاملاتی که در سیستم مالی سنتی با آنها آشنا هستند، ارائه دهد:

توان عملیاتی بالای Base فرصت‌های جدیدی را برای طراحی مکانیسم‌های جدید برای معاملات نقطه‌ای، سفارشات محدود، گزینه‌ها، دائمی‌ها و موارد دیگر باز می‌کند. همچنین سازندگان مانند OP Stack منبع باز هستند تا L3هایی را ایجاد کنند که سرعت و کنترل بیشتری به آنها می‌دهد. امکان نقدینگی عمیق‌تر را فراهم می‌کند و همچنان از طریق L2 قابل دسترسی است.»

مرتبط با: بلاک چین جدید کوین بیس به عنوان یک رای اعتماد بزرگ برای اتریوم تلقی می شود

به گفته کوین بیس، تمرکز نهایی آن ایمن تر کردن اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای کاربران و توسعه دهندگان است.

برای دستیابی به این موفقیت، می‌خواهد ابزارهایی را فعال کند که از آسیب‌پذیری‌های کد قرارداد هوشمند و خطاهای منطقی پروتکل محافظت می‌کنند.

این شرکت توضیح داد که ابزارهای تست امنیت سلف سرویس و خدمات حسابرس قوی‌تر می‌توانند به کاهش پیشگیری از تهدید، قطع کننده مدار و سیستم‌های واکنش به حادثه کمک کنند.

کوین بیس گفت که مایل است پروتکل های بیمه بیشتری را ببیند که در صورت بهره برداری از قرارداد هوشمند، به عنوان “پشتیبانی حیاتی” برای کاربران عمل می کند.

در همین حال، کوین‌بیس صندوق اکوسیستم پایه را راه‌اندازی کرده است تا به پروژه‌های مرحله اولیه که در Base ساخته می‌شوند کمک مالی کند تا به سرعت بخشیدن به DeFi on Base کمک کند. طبق پست اخیر Base، شبکه لایه 2 اکنون بیش از 30 بلاک چین را پشتیبانی می کند.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *