Coinbase به Tether ضربه می زند و کاربران را تشویق می کند که به USDC تغییر دهند

Coinbase به Tether ضربه می زند و کاربران را تشویق می کند که به USDC تغییر دهند


درخواست کوین بیس تنها چند ماه پس از قطع پشتیبانی بایننس از USDC بود.

صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده Coinbase از مشتریان خود خواسته است تا استیبل کوین های USDT (USDT) صادر شده توسط Tether خود را به USD Coin (USDC) تبدیل کنند، یک استیبل کوین ثابت با دلار که توسط Circle منتشر شده و توسط Coinbase در سال 2018 تأسیس شده است.

صرافی ارزهای دیجیتال ادعا کرد که USDC پس از حماسه سقوط FTX جایگزین بسیار امن‌تری بود و همچنین تمام هزینه‌های تبدیل USDT به USDC را در پلتفرم خود معاف کرد. شرکت گفت:

ما بر این باوریم که USD Coin (USDC) یک استیبل کوین قابل اعتماد و معتبر است، بنابراین ما انتقال را روان‌تر می‌کنیم: از امروز، از هزینه‌های مشتریان خرده‌فروشی جهانی برای تبدیل USDT به USDC چشم‌پوشی می‌کنیم.

استیبل کوین ها به عنوان ابزاری برای مشارکت در مبادلات رمزنگاری در روزهای اولیه کریپتو شروع شدند، اما امروزه به یک بازیگر اصلی بازار و منبع نقدینگی تبدیل شده اند. با این حال، همیشه نوعی بررسی دقیق در مورد ذخایری که از این استیبل کوین ها پشتیبانی می کنند وجود داشته است. یک استیبل کوین، طبق تعریف، باید با 1 USD یا معادل آن پشتیبانی شود.

در پی فروپاشی FTX، بحث ذخیره تشدید شد زیرا بسیاری از شرکت‌های آلوده بازار سهام و شرکت خواهر آنها Alameda Research ورشکست شدند. ادعای دیگری مبنی بر اینکه Changepeng Zhao، مدیر عامل بایننس، مدیر عامل سابق FTX، Sam Bankman-Fried را مسخره کرده و او را به تلاش برای سرنگونی USDT متهم کرده است.

تتر آخرین گواهینامه سه ماهه خود را در 10 نوامبر منتشر کرد، درست یک روز قبل از اعلام ورشکستگی صرافی. در این گزارش آمده است که تا 30 سپتامبر 2022، 82 درصد از ذخایر تتر به صورت نقدی، معادل های نقدی و سایر سپرده های کوتاه مدت نگهداری می شد.

کوین بیس همچنین تاکید کرد که USDC 100٪ توسط “پول نقد و خزانه های کوتاه مدت ایالات متحده که در موسسات مالی تحت نظارت ایالات متحده نگهداری می شود” پشتیبانی می شود و همیشه 1:1 برای دلار آمریکا قابل بازخرید است.

مربوط: یکی از بنیانگذاران دایره می‌گوید کتاب‌های دلاری بایننس برای USDC خوب هستند

جدا از بحث بر سر کنترل ذخایر، یک “جنگ استیبل کوین” در میان صرافی های ارز دیجیتال نیز در حال افزایش است. درخواست کوین‌بیس برای تبدیل USDT به USDC تنها چند ماه پس از آن صورت می‌گیرد که یکی دیگر از بازیگران جهانی، بایننس، حمایت از USDC را کاهش داد که منجر به کاهش ۳ میلیارد دلاری ارزش بازار استیبل‌کوین مشترک کوین‌بیس شد.

USDT منتشر شده توسط تتر، بزرگترین استیبل کوین از نظر سهم بازار با ارزش بازار 65 میلیارد دلار است. USDC در حال حاضر دارای ارزش بازار 42 میلیارد دلار است اما به سرعت سهم بازار USDT را از بین برده است. استیبل کوین بایننس، BUSD، در حال حاضر دارای ارزش بازار 22 میلیارد دلاری است.

تتر در زمان نگارش این مقاله به درخواست‌های Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.
نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉