Coinbase از اقدام دادگاه جدید برای لغو ممنوعیت تورنادو Cash پشتیبانی می کند


این طرح بخشی از تلاش گسترده تر برای بازگرداندن حقوق حریم خصوصی اینترنت برای شهروندان ایالات متحده است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده با یک چالش قانونی جدید با هدف لغو تصمیم خود برای تحریم میکسر رمزنگاری Tornado Cash از شش نفر تحت حمایت صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase روبرو است.

درخواستی برای قضاوت خلاصه جزئی در یک دادگاه منطقه ای تگزاس در 5 آوریل ثبت شد، شاکیان تحت حمایت کوین بیس به دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) برای حل و فصل دو مورد اول از شکایت اولیه خود که در سپتامبر 2022 ارائه شده بود، ثبت کردند. .

در صورت پذیرش، قاضی را قادر می سازد تا در مورد برخی از مسائل واقعی تصمیم گیری کند در حالی که سایر موارد را به جلسه استماع واگذار می کند.

سرشماری ها ادعا کردند که OFAC از اختیارات قانونی خود بر اساس قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی (IEEPA) تجاوز کرده و بند آزادی بیان را تحت اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده نقض کرده است.

شاکیان ابتدا ادعا کردند که OFAC بخشی از IEEPA را نقض کرده است که به وزارت خزانه داری اجازه می دهد علیه یک کشور خارجی یا دارایی که در آن منافع ملی خارجی دارد شکایت کند.

این طرح استدلال می‌کرد که این ماده در مورد نرم‌افزار منبع باز اعمال نمی‌شود، زیرا فقط اجازه دادخواست مالکیتی علیه یک “شهروند” یا “شخص” خارجی را می‌دهد.

برای تقویت استدلال خود، شاکیان استدلال کردند که حدود 20 قرارداد هوشمند که عملکرد Tornado Cash را فراهم می کند، نباید تحت IEEPA دارایی در نظر گرفته شود، زیرا نمی توان آنها را تملک کرد:

یک قرارداد هوشمند غیرقابل تغییر نمی‌تواند مالکیت داشته باشد، دارایی نیست، و وزارت بر اساس قانون IEEPA و کره شمالی هیچ اختیاری برای منع معاملات با این قراردادهای هوشمند ندارد.»

هیچ کس حق ندارد آنها را تغییر دهد. هیچ کس حق ندارد آنها را حذف کند.»

دومین استدلال اصلی مطرح شده این است که OFAC با ممنوع کردن کد منبع باز، بند آزادی بیان متمم اول قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کند.

مرتبط با: مقامات خزانه داری با تنها گذاشتن تورنادو کش بیشتر برای امنیت ملی انجام می دادند.

شاکیان ادعا می کنند که OFAC صلاحیت اقدام علیه “دزدان رمزارز” مانند گروه لازاروس کره شمالی را دارد، اما “بنابراین ممنوعیت کل تا حد زیادی نامتناسب است” زیرا پولشویی تنها 0.05٪ از تراکنش های رمزنگاری را در سال 2021 به خود اختصاص داده است.

آنها افزودند: «ممنوع کردن استفاده از تورنادو کش مشابه ممنوعیت چاپخانه است، زیرا تنها درصد بسیار کمی از کاربران می‌توانند دستورالعمل‌های ساخت سلاح‌های هسته‌ای را منتشر کنند».

شاکیان توضیح دادند که انگیزه پشت این طرح بخشی از تلاش گسترده تر برای بازگرداندن حقوق حریم خصوصی اینترنت برای شهروندان آمریکایی بود. این آخرین پرونده از زمانی است که افراد برای اولین بار در ماه سپتامبر با وزارت خزانه داری ایالات متحده شکایت کردند.

شش شاکی پشت این پرونده جوزف ون لون، تایلر آلمیدا هستند. الکساندر فیشر، پرستون ون لون، کوین ویتال و نیت ولش. جزئیات بایگانی نشان می دهد که بیشتر اعضای گروه قبلاً با تورنادو کش تعامل داشته اند.

نبرد حقوقی زمانی آغاز می شود که آلکسی پرتسف، خالق تورنادو کش، در هلند با خود روبرو می شود. او از 18 اوت به دلیل یک سری اتهامات پولشویی در بازداشت بوده است.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید