کوین بیس فعالیت های ژاپن را در بحبوحه رکود تجاری به حالت تعلیق درآورد

کوین بیس فعالیت های ژاپن را در بحبوحه رکود تجاری به حالت تعلیق درآورد


صرافی رمزارز Coinbase در ابتدا برنامه ریزی توسعه خود را در ژاپن در طول یک بازار نزولی در سال 2018 آغاز کرد.

علیرغم بازگشت بیت کوین (BTC) به سطح قیمت قبل از سقوط FTX، شیوع این بیماری همچنان بر صنعت تأثیر می گذارد و صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس را مجبور به تعطیلی فعالیت های خود در ژاپن کرد.

کوین بیس رسماً در 18 ژانویه اعلام کرد که این شرکت به فعالیت خود در ژاپن پایان می دهد و به دلیل شرایط بازار فعالیت های خود را در این کشور به طور کامل بررسی می کند.

تمامی مشتریان کوین بیس ژاپن تقریباً یک ماه تا 16 فوریه فرصت خواهند داشت تا دارایی های فیات و کریپتو خود را از این پلتفرم خارج کنند. هر گونه دارایی رمزنگاری باقی مانده توسط مشتریان Coinbase ژاپن پس از 17 فوریه به طور خودکار به ین ژاپن (JPY) تبدیل می شود. سپرده های فیات از 20 ژانویه دیگر در دسترس نخواهد بود.

این شرکت اظهار داشت که مشتریان می‌توانند دارایی‌ها را به هر ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی، کیف پول شخصی نگهبان و کیف پول کوین بیس منتقل کنند. مشتریان همچنین می توانند پورتفولیوهای خود را نقد کرده و دارایی های خود را به یک حساب بانکی محلی برداشت کنند.

کوین بیس تاکید کرد که متعهد است تا پایان خدمات این پلتفرم را تا حد امکان بدون مشکل انجام دهد و به مشتریان اطمینان دهد که همه کاربران می توانند دارایی های خود را در اسرع وقت برداشت کنند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، کوین بیس ابتدا برنامه ریزی توسعه خود را در ژاپن در طول بازار نزولی سال 2018 آغاز کرد.

مربوط: ژاپن ممنوعیت استیبل کوین های خارجی مانند USDT را در سال 2023 لغو می کند: گزارش

همانطور که کوین بیس ژاپن را ترک می کند، راه کراکن، یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال جهانی را دنبال می کند که تصمیم به توقف فعالیت در این کشور در اواخر سال 2022 گرفت. این صرافی با اشاره به “بازار ضعیف ارزهای دیجیتال” با چالش‌های مشابهی در ژاپن مواجه است.

هر دو کراکن و کوین بیس نیروی کار خود را به میزان قابل توجهی کاهش دادند و کراکن مدت کوتاهی پس از سقوط صرافی FTX در نوامبر، 30 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. کوین بیس که در سال گذشته 18 درصد از کارکنان خود را کاهش داده بود، در ژانویه اعلام کرد که 20 درصد دیگر نیروی کار خود را کاهش می دهد.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉