سهام کوین بیس در شکایت SEC 20 درصد کاهش یافت


صرافی ارز دیجیتال همزمان با دعوای SEC توسط تنظیم کننده های ایالتی مورد بررسی قرار می گیرد.

سهام Coinbase صرافی ارز دیجیتال در افتتاحیه در 6 ژوئن بیش از 20 درصد سقوط کرد. در زمان انتشار، این سهام مقداری زیان را جبران کرده و در حال حاضر با قیمت 50.14 دلار در مقایسه با پایین‌ترین حد روزانه خود یعنی 46.43 دلار معامله می‌شود. ارزش بازار این شرکت در حال حاضر 13.7 میلیارد دلار است.

در همان روز، کمیسیون اوراق بهادار و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی علیه کوین بیس تنظیم کرد که ادعا می‌کرد یک بورس اوراق بهادار ملی ثبت نشده، کارگزار و اتاق پایاپای فعالیت می‌کرده و نتوانسته است عرضه و فروش دارایی‌های رمزنگاری شده خود را به‌عنوان سهامدار ثبت کند. -برنامه خدماتی گری جنسلر، رئیس SEC اظهار داشت:

شکست‌های ادعایی Coinbase سرمایه‌گذاران را از حمایت‌های حیاتی محروم می‌کند، از جمله قوانینی که از تقلب و دستکاری جلوگیری می‌کند، افشای مناسب، حفاظت در برابر تضاد منافع، و حسابرسی معمول توسط SEC.

همزمان با اعلامیه SEC، یک کارگروه متشکل از 10 تنظیم کننده امنیت ایالتی از آلاباما، کالیفرنیا، ایلینوی، کنتاکی، مریلند، نیوجرسی، کارولین جنوبی، ورمونت، واشنگتن و ویسکانسین دستور عدم نمایش را علیه کوین بیس صادر کردند. امیر ادعا کرد که “Coinbase با ارائه حساب های برنامه پاداش شرط بندی به ساکنان آلاباما بدون ثبت نام برای عرضه یا فروش این اوراق، قانون اوراق بهادار را نقض کرد.”

بر اساس این حکم، کوین بیس 28 روز فرصت دارد تا پاسخ دهد و نشان دهد که چرا نباید از فروش اوراق بهاداری که در آلاباما ثبت نشده اند را متوقف کند و خودداری کند.

در 14 آوریل 2021، سهام کوین بیس در بازار بورس NASDAQ ایالات متحده عرضه شد. سهام 88 درصد از بالاترین قیمت فعلی یعنی 435 دلار کاهش یافته است و در روز عرضه در بورس خریداری شد. به عنوان بخشی از الزامات فهرست، صرافی باید فرم S-1 را برای ثبت نام در SEC و تایید رگولاتور ارسال می کرد.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید