Coinbase ثبت نام VASP را در ایرلند تضمین می کند

Coinbase ثبت نام VASP را در ایرلند تضمین می کند


عملیات در این کشور توسط کورمک دینان، کارمند سابق Crypto.com، Deloitte و Citigroup نظارت خواهد شد.

بر اساس اعلامیه مورخ 21 دسامبر، صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس از سوی بانک مرکزی ایرلند مجوز فعالیت به عنوان ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) را دریافت کرده است. بر عملیات این شرکت در کشور کورمک دینان، کارمند سابق Crypto.com، Deloitte و Citigroup نظارت خواهد شد.

تحت ثبت VASP، Coinbase Ireland مشمول قانون عدالت کیفری (پولشویی و تامین مالی تروریسم) 2010 خواهد بود.

دو دارایی Coinbase توسط رجیستری VASP تحت پوشش قرار می گیرند: Coinbase Europe Limited و Coinbase Custody International Limited. اولی خدمات تجارت کریپتو را به مشتریان اروپایی ارائه می دهد، در حالی که Coinbase Custody International خدمات نگهبانی کریپتو را به مشتریان سازمانی در منطقه ارائه می دهد.

Nana Murugesan، معاون بین‌الملل و توسعه کسب‌وکار در Coinbase، در مورد این تایید اظهار نظر کرد:

تأییدیه نظارتی ایرلند ما تعهد و همکاری ما با بانک ایرلند را نشان می دهد. کوین‌بیس مقررات صنعت را به‌عنوان تسهیل‌کننده‌ای برای رشد کریپتو می‌بیند و قوانین اساسی واضحی را تعیین می‌کند که محیطی را ایجاد می‌کند که نوآوری را تقویت می‌کند و اعتماد را در صنعت تقویت می‌کند.»

مدیر اجرایی همچنین بر اهمیت توافقنامه سیاسی اتحادیه اروپا در مورد بازارهای دارایی های رمزنگاری در ارائه یکی از مهم ترین چارچوب های نظارتی برای ارزهای دیجیتال در سراسر جهان تاکید کرد. به گفته کوین‌بیس، «ثبت‌نام‌های اضافی یا درخواست‌های مجوز در چندین بازار بزرگ در انتظار هستند».

مطالب مرتبط: نگرانی های مربوط به مقررات و حفظ حریم خصوصی به دنبال تهدید SEC برای Coinbase است

در سال 2018، کوین بیس پس از نگرانی در مورد تأثیرات برگزیت بر تجارت آنها در کشورهای اتحادیه اروپا، فعالیت خود را در ایرلند آغاز کرد. از آن زمان، این شرکت به طور فعال در فعالیت های مختلفی از جمله عملیات بازار، انطباق، امنیت سایبری، حقوقی و تجربه مشتری شرکت داشته است. Coinbase اولین مجوز خود را در این کشور در سال 2019 دریافت کرد، زمانی که بانک مرکزی ایرلند مجوز پول الکترونیکی را برای آن صادر کرد و پاسپورت های مشتریان را در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا تضمین کرد.

Coinbase دارای دفتر مرکزی در ایرلند و همچنین بریتانیا و آلمان است. در کشور دوم، کوین بیس به دلیل برون سپاری برخی از عملیات بانکی اصلی خود تحت نظارت است. در ماه سپتامبر، این شرکت در بانک مرکزی هلند De Nederlandsche Bank به ثبت رسید و به صرافی ارز دیجیتال اجازه داد تا محصولات رمزنگاری خرده فروشی و نهادی را در این کشور ارائه دهد.

پلتفرم تجارت کریپتو جمینی اولین شرکت در این زمینه بود که در جولای 2022 به عنوان VASP در بانک مرکزی ایرلند ثبت نام کرد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉