Coinbase، Robinhood و CFTC برای شهادت در کنگره در مورد پیش نویس لایحه کریپتو


پل گروال تکرار کرد که “ایالات متحده عقب مانده است” و خطر افزایش اشتغال، نوآوری و سرمایه گذاری در خارج از کشور را تهدید می کند.

نمایندگانی از Coinbase، Robinhood و تنظیم کننده کالای ایالات متحده قرار است در تاریخ 6 ژوئن در مقابل کنگره شهادت دهند تا درباره یک لایحه جدید پیشنهادی ارزهای دیجیتال بحث کنند.

این سه نفر نظرات شرکت یا آژانس خود را در مورد یک لایحه پیشنهادی به اشتراک خواهند گذاشت که می تواند ارزهای دیجیتال خاصی را به عنوان کالاهای دیجیتال طبقه بندی کند.

«فردا، من این افتخار را دارم که در مقابل کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان در کاپیتول هیل شهادت بدهم تا نظرات خود را در مورد پیش نویس بحث ساختار بازار دارایی دیجیتال کوین بیس به اشتراک بگذارم. […] پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس در بیانیه ای در 5 ژوئن گفت.

دیگر شاهدانی که برای شهادت فراخوانده شده اند عبارتند از کریس جیانکارلو، رئیس سابق CFTC، دن برکویتز، کمیسر سابق CFTC و والت لوکن، بنیانگذار FIAconnect.

گروال در یک موضوع توییتر در تاریخ 5 ژوئن، خلاصه ای از آنچه بیانیه خود بر روی آن تمرکز خواهد کرد، ارائه کرد.

“ایالات متحده آمریکا عقب مانده است. گروال افزود: ما نمی توانیم ارزهای دیجیتال را نادیده بگیریم، زیرا سایر بازارها از غیبت ما سوء استفاده می کنند، قوانین و مقرراتی را ایجاد می کنند که صنعت را قادر می سازد شکوفا شود، و خطر فرستادن کسب و کار، سرمایه گذاری و رهبری فناوری به خارج از کشور را تهدید می کند.

برای تحقق کامل وعده‌های کریپتو، ما به یک کتاب قوانین واضح در ایالات متحده نیاز داریم. ما نمی‌توانیم بدون تدوین قوانین و قوانینی که واقعیت‌های این سیستم اقتصادی جدید را منعکس می‌کند، پتانسیل آن برای سریع‌تر، عادلانه‌تر و مقرون به صرفه‌تر کردن سیستم مالی خود را به طور کامل درک کنیم.»

گروال همچنین حمایت خود را از لایحه کریپتو پیشنهادی نشان خواهد داد که به گفته او “گامی قوی رو به جلو در ارائه شفافیت نظارتی تاخیری” است.

پیش نویس بحث ساختار بازار دارایی دیجیتال در 2 ژوئن منتشر شد و بخشی از ابتکار نمایندگان جمهوری خواه کنگره، پاتریک مک هنری و گلن تامپسون برای ارائه “یک چارچوب قانونی برای تنظیم دارایی های دیجیتال با هدف ارائه وضوح، پر کردن شکاف های نظارتی و تشویق نوآوری” است. در حالی که حمایت کافی از مصرف کننده را فراهم می کند.

گروال در اظهار نظر در مورد این پیش نویس، آن را یک “تلاش متفکرانه” توصیف کرد که نشان دهنده “گامی بزرگ به جلو” است و از “معاونان هر دو طرف خواست تا با یکدیگر همکاری کنند و در اسرع وقت اقدام کنند”.

این پیش‌نویس با توجه به اختیارات CFTC و SEC، بر چارچوب‌های نظارتی موجود استوار است و در عین حال ویژگی‌ها و فرصت‌های منحصربه‌فرد دارایی‌های دیجیتال را به رسمیت می‌شناسد. همچنین اختیارات و راهنمایی‌های بسیار مورد نیاز کنگره را ارائه می‌کند تا به سیستم مالی ما اجازه رشد دهد.»

مرتبط با: صرافی مشتقات کوین بیس برای راه اندازی معاملات آتی BTC و ETH آماده می شود

به نظر می رسد این حرکت ها در راستای تلاش های طولانی مدت کوین بیس برای دستورالعمل های نظارتی دقیق تر برای بخش کریپتو باشد و تنها یک روز پس از آن صورت می گیرد که صرافی رقیب بایننس به 13 اتهام توسط SEC ایالات متحده محکوم شد.

کوین تلگراف با گروال تماس گرفت تا ببیند آیا او در طول جلسه استماع نظری در مورد اقدام اخیر خواهد داد و در صورت پاسخ، مقاله را به روز خواهد کرد.

در خلاصه شهادت خود، او استدلال می‌کند که «دارایی‌های دیجیتال مجموعاً در هیچ جعبه نظارتی فعلی قرار نمی‌گیرند: برخی کالا هستند، برخی اوراق بهادار، برخی هیچکدام نیستند و برخی با دسته‌های موجود مطابقت ندارند».

گروال گفت: «با توجه به اینکه بیش از 20 درصد از آمریکایی‌ها دارای رمزنگاری هستند و از آن استفاده می‌کنند، ما به یک چارچوب قانونی نیاز داریم که از مصرف‌کنندگان محافظت کند و اطمینان حاصل کند که استفاده‌های حیاتی از این فناوری جدید ادامه دارد و رشد می‌کند.»

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید