رئیس حقوقی Coinbase نامه ای به SEC در مورد قوانین RIA ارسال می کند


مدیر ارشد حقوقی Coinbase خواستار تجدید نظر در قانون نگهداری RIA SEC برای محافظت از همه طبقات دارایی از جمله ارزهای دیجیتال است و از این قانون به دلیل هدف قرار دادن غیرمنصفانه ارزهای دیجیتال انتقاد می کند.

رئیس قانون کوین‌بیس از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) خواسته است تا در مقررات پیشنهادی خود در رابطه با مسئولیت‌های مشاوران سرمایه‌گذاری ثبت‌شده (RIA) برای نگهداری دارایی‌های مشتری با متولیان واجد شرایط، تجدید نظر کند.

اگرچه SEC ایالات متحده، Coinbase Custody را یک «محافظ واجد شرایط» می‌داند، کوین‌بیس ادعا می‌کند که قانون نگهداری RIA به‌طور ناعادلانه ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد و مفروضات نامناسبی را در مورد شیوه‌های نگهداری با پشتوانه اوراق بهادار ایجاد می‌کند. با توجه به نامه‌ای از سوی پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس در ۹ می، قوانین پیشنهادی SEC از سایر کلاس‌های دارایی مانند ارزهای دیجیتال محافظت نمی‌کند.

Coinbase مالک و اداره کننده Coinbase Custody Trust Company است که به عنوان یک متولی واجد شرایط برای مشتریان RIA شناخته می شود. این متولی مسئولیت محافظت از دارایی های مشتری در برابر تهدیدات احتمالی مانند ورشکستگی و حملات سایبری را بر عهده دارد.

این نامه از گسترش پیشنهاد تعهدات حضانت به منظور اطمینان از سازگاری با سرمایه گذاری های آتی و محافظت مناسب از آنها حمایت می کند.

RIA شرکتی است که به مشتریان در زمینه سرمایه گذاری در اوراق بهادار مشاوره می دهد و می تواند سبد سرمایه گذاری آنها را مدیریت کند. این شرکت ها در SEC یا مدیران اوراق بهادار دولتی ثبت شده اند.

در نامه خود به SEC، گروال از قوانین پیشنهادی با عنوان “مشاوره حفاظت از دارایی مشتری، قانون پیشنهادی 223-1” به عنوان نادرست انتقاد کرد. گروال خواستار بازنگری پیشنهاد و راهنمایی کارکنان شد و بر لزوم محافظت از همه طبقات دارایی، از جمله دارایی های رمزنگاری شده که تاکنون به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی نشده بودند، تاکید کرد.

برای محافظت از سرمایه گذاران، پل گروال چندین تجدید نظر در این قانون پیشنهاد کرده است، سیاست دیرینه کنگره و کمیسیون بورس و اوراق بهادار که شامل تعیین شرکت های اعتماد ایالتی و سایر موسسات مالی تحت نظارت دولتی به عنوان نگهبانان واجد شرایط است. همچنین توصیه می‌کند که در معرض محدود نگهبانان غیر ماهر قرار بگیرند و ممنوعیت تراکنش‌های مشتری RIA در صرافی‌های ارزهای دیجیتال بدون متولیان ماهر لغو شود.

مرتبط با: مدیران کوین بیس از امارات متحده عربی بازدید می کنند تا پتانسیل «هاب استراتژیک» را برای عملیات بین المللی آزمایش کنند

انتظار می رود SEC ایالات متحده در این هفته از دستور دادگاه پیروی کند و به نامه دستور Coinbase پاسخ دهد. Coinbase در آوریل 2022 شکایتی را تنظیم کرد و از دادگاه خواست که SEC را مجبور کند که موضع خود را در مورد دادخواستی که چندین ماه پیش ارائه شده است به طور عمومی افشا کند. در این دادخواست، صرافی 50 سوال خاص در مورد رفتار نظارتی برخی دارایی های دیجیتالی مطرح کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید