کوین بیس به دلیل نقض حریم خصوصی در مجموعه بیومتریک شکایت می کند


طرح دعوی حقوقی پیشنهادی ادعا می‌کند که صرافی قوانین حفظ حریم خصوصی در ایلینوی را هنگام جمع‌آوری و ذخیره اثر انگشت و اسکن صورت کاربران نقض کرده است.

یک شکایت دسته جمعی پیشنهادی ادعا می کند که کوین بیس قوانین حریم خصوصی بیومتریک را در ایلینوی با جمع آوری و ذخیره اثر انگشت و الگوهای چهره مشتری نقض کرده است.

شکایتی که توسط یک کاربر Coinbase در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا در 1 می ارائه شد، ادعا کرد که صرافی مقررات خاصی از این الزام را نقض کرده است که یک مشتری تصاویر یک شناسه معتبر و عکس از خود را قبل از اینکه شرکت بتواند بررسی های “مشتری خود را بشناسید” (KYC) را آپلود کند. قانون حفظ حریم خصوصی اطلاعات بیومتریک ایلینویز (BIPA).

این دادخواست استدلال می‌کند که BIPA از Coinbase می‌خواهد هنگام جمع‌آوری داده‌های بیومتریک کاربران، رضایت آنها را جلب کند. کوین‌بیس همچنین باید هدفی را که چنین داده‌هایی برای آن جمع‌آوری می‌شود، مدت زمان نگهداری، نحوه استفاده و نحوه نابودی دائمی آن‌ها توسط کوین بیس ارائه می‌کرد.

در این دادخواست آمده است: «Coinbase خط مشی مکتوب عمومی نداشت که برنامه حفظ و دستورالعملی برای از بین بردن دائمی اطلاعات بیومتریک ایجاد کند.

مایکل ماسل، کاربر کوین بیس، این شکایت را در اول ماه مه تنظیم کرد و درخواست محاکمه هیئت منصفه کرد. منبع: شنونده دادگاه

کت و شلوار می گوید که در فرآیند مشابهی که توسط سایر صرافی ها استفاده می شود، Coinbase عکس ها را اسکن کرده و یک الگوی بیومتریک از چهره کاربر ایجاد کرده است. از اطلاعات برای تأیید تطابق بین خودنگاره و چهره در شناسه ارائه شده استفاده می کند.

گفته می شود که “هزاران” “نقشه های هندسی چهره با جزئیات بالا” و اثر انگشت ساکنان ایلینوی به طور غیرقانونی توسط صرافی جمع آوری و ذخیره شده است.

این دادخواست همچنین بیان می‌کند که احراز هویت بیومتریک، مانند اثر انگشت یا اسکن چهره، در اپلیکیشن موبایل Coinbase نیز برای احراز هویت هنگام ورود به حساب کاربری استفاده می‌شود.

مرتبط با: مدیران کوین بیس شخصا و از طریق ویدئو به اطلاعیه ولز SEC پاسخ دادند

ظاهراً “جمع آوری، به دست آوردن، ذخیره و استفاده” از چنین داده هایی توسط Coinbase “غیرقانونی” بوده و کاربران را در معرض “خطرات جدی و غیرقابل برگشت حفظ حریم خصوصی” قرار داده است.

اگر پایگاه داده کوین بیس حاوی اسکن های هندسی صورت یا سایر داده های بیومتریک حساس و اختصاصی هک، نقض شود، یا به شکل دیگری افشا شود، کاربران کوین بیس هیچ راهی برای جلوگیری از سرقت هویت ندارند.”

در این پرونده ادعا شده بود که پس از باز کردن یک حساب Coinbase توسط یک کاربر، Coinbase باید داده‌های بیومتریک را برای همیشه از بین ببرد زیرا چنین اطلاعاتی صرفاً برای باز کردن حساب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این دعوا به دنبال 5000 دلار به ازای هر تخلف عمدی BIPA یا 1000 دلار است اگر دادگاه پرداخت کند که نقض های ادعایی عمدی نبوده اند و همچنین هزینه های وکیل و هزینه های دادگاه را نیز پرداخت می کند.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با کوین بیس تماس گرفت، اما پاسخی از طریق پخش دریافت نکرد.

مجله: تالار شعله توییتر کریپتو، گابریل هاینز: پست های مزخرف بدون پیراهن و شکار SBF در خیابان های میم


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید