مدیران کوین بیس از امارات متحده عربی بازدید می کنند تا پتانسیل «هاب استراتژیک» را برای عملیات بین المللی آزمایش کنند


برایان آرمسترانگ در اجلاس فین‌تک دبی گفت: «من فکر می‌کنم که ایالات متحده در حال حاضر از نظر وضوح نظارتی و برخی لفاظی‌های بالا کمی عقب است.

پس از آنکه صرافی رمزارز مستقر در ایالات متحده، کوین‌بیس، راه‌اندازی پلتفرم مشتقات جهانی خود را اعلام کرد، مدیران کلیدی این شرکت در حال ملاقات با رهبران صنعت و سیاست‌گذاران در امارات متحده عربی هستند.

در یک پست وبلاگی در 7 مه، Coinbase گفت که برایان آرمسترانگ، مدیر عامل شرکت، و برخی از تیم اجرایی شرکت قصد دارند در مورد پتانسیل امارات متحده عربی به عنوان یک “هاب استراتژیک” برای تبادل ارز دیجیتال بحث کنند. به گفته این شرکت، به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای گسترش بالقوه در منطقه، با تنظیم‌کننده‌های بازار جهانی ابوظبی و سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی دبی همکاری می‌کرد.

“[The UAE is] آرمسترانگ در اجلاس فین‌تک دبی در 8 می گفت: من فکر می‌کنم که ایالات متحده در حال حاضر از نظر وضوح مقررات و برخی لفاظی‌های بالا کمی عقب است.

در 2 می، کوین‌بیس راه‌اندازی صرافی بین‌المللی کوین‌بیس را اعلام کرد، پلتفرمی که معاملات مشتقات کریپتو را ارائه می‌دهد. این راه اندازی در حالی انجام شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده احتمالاً کوین بیس را به نقض اوراق بهادار پس از انتشار اطلاعیه ولز در ماه مارس متهم می کرد. در حالی که آرمسترانگ گاهی از وضوح نظارتی که بر دارایی‌های دیجیتال در ایالات متحده تأثیر می‌گذارد انتقاد می‌کند، او به سهامداران گفت که قصد ندارد عملیات خود را به خارج از کشور منتقل کند.

او در وبلاگ Coinbase با اشاره به امارات نوشت: «این منطقه به عنوان یک پیشرو در توسعه اکوسیستم وب 3 برجسته است و آن را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل می کند. شکاف ایجاد شده توسط سایر حوزه های قضایی کلیدی به این معنی است که همتایان بین المللی مانند امارات متحده عربی برای پر کردن شکاف نظارتی رقابت می کنند.

مرتبط با: وکیل می گوید منطقه آزاد امارات پرداخت های بیت کوین برای خدمات را بررسی خواهد کرد

قبل از اطلاعیه SEC Wells، مقامات Coinbase، از جمله آرمسترانگ، با سیاستگذاران ایالات متحده ملاقات کردند تا در مورد مقررات کریپتو در این کشور بحث کنند. مدیر ارشد حقوقی پل گروال گفت که این شرکت تا مارس “بیش از 30 جلسه در 9 ماه” با نمایندگان SEC داشته است، اما تا حد زیادی هیچ بازخوردی در مورد پیشنهادات خود دریافت نکرده است.

امارات به طور مداوم فرصت هایی را برای شرکت های رمزنگاری ایجاد کرده است، ظاهراً برای جذب سرمایه و تجارت. دبی یک چارچوب قانونی برای ارزهای رمزپایه ایجاد کرد و در مارس 2022 مرجع تنظیم دارایی های مجازی را تأسیس کرد و از مناطق آزاد تجاری امارات با قوانین و مقررات جداگانه استفاده کرد.

مجله: Crypto City: راهنمای دبی
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید