مدیر عامل Coinbase می گوید درآمد معاملات نسبت به سال گذشته به «تقریباً نصف» کاهش یافته است


صرافی کریپتوکارنسی قبلا گزارش داده بود که انتظار دارد در سال جاری در بحبوحه بازار نزولی ضرری معادل 500 میلیون دلار داشته باشد.

بر اساس گزارشی از بلومبرگ در 7 دسامبر، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، اعلام کرد که درآمد معاملاتی این صرافی حدود 50 درصد یا بیشتر از سال گذشته کاهش یافته است.

آرمسترانگ این بیانیه را در بخشی از مصاحبه با The David Rubenstein Show بیان کرد. وقتی در مورد درآمد سهام سوال شد، او گفت که این شرکت در سال 2021 7 میلیارد دلار درآمد و 4 میلیارد دلار درآمد داشته است، اما “می دانید، تقریباً نصف آن یا کمتر به نظر می رسد” در سال 2022.

بلومبرگ گفت که سخنگوی کوین بیس بعداً توضیح داد که پیش‌بینی می‌شود درآمد سال 2022 کمتر از نصف درآمد سال 2021 باشد.

کوین بیس قبلاً در نامه ای به سرمایه گذاران اعلام کرده بود که انتظار دارد در سال 2022 حدود 500 میلیون دلار ضرر در EBITDA تعدیل شده گزارش کند. EBITDA تعدیل شده معیاری از سود است که شامل بهره، مالیات، استهلاک یا استهلاک نمی شود.

در این مصاحبه از آرمسترانگ پرسیده شد که آیا فکر می‌کند ورشکستگی FTX به صنعت کریپتو آسیب می‌زند؟ او اعتراف کرد که این “کمی مایه شرمساری برای صنعت” است، اما استدلال کرد که آنچه اتفاق افتاد تفاوت زیادی با رسوایی های مالی سنتی مانند برنی مدوف و انرون ندارد.

آرمسترانگ همچنین گفت که فکر می‌کند مقررات چیز بدی نخواهد بود و فروپاشی FTX به عنوان زنگ خطری عمل خواهد کرد که منجر به مقررات شفاف‌تر در ایالات متحده خواهد شد.

مدیر عامل Coinbase در پاسخ به این سوال که کدام آژانس نظارتی باید بر صرافی های رمزنگاری اختیار داشته باشد، تاکید کرد که ارزهای دیجیتال مختلف موارد استفاده متفاوتی دارند و همه آنها در یک دسته قرار نمی گیرند، بنابراین ارزهای دیجیتال مختلف باید توسط نهادهای مختلف تنظیم شوند.

سال 2022 سال سختی برای مبادلات ارزهای دیجیتال از جمله کوین بیس بوده است. در ماه مه، استیبل کوین TerraUSD (TUSD) لنگر خود را به دلار آمریکا از دست داد و ترس را در بازار گسترش داد. در ماه ژوئیه، وام دهنده رمزارز سلسیوس پس از ناتوانی در پردازش برداشت ها، تا حدودی به دلیل عواقب فروپاشی TUSD، اعلام ورشکستگی کرد.

مربوط: Crypto به عنوان اوراق بهادار تنظیم می شود – رئیس ICE و سناتور وارن

با شروع بهبود بازار کریپتو، FTX، دومین صرافی متمرکز ارز دیجیتال، دچار بحران نقدینگی شد و قادر به پردازش برداشت‌ها نبود. سپس مراحل ورشکستگی را آغاز کرد.

در نتیجه این رویدادها و سایر عوامل، فعالیت معاملات ارزهای دیجیتال در طول سال کاهش یافته است، به طوری که Coinbase تنها در سه ماهه سوم افت 44 درصدی درآمد را گزارش کرده است.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید