فروش سهام مدیر عامل Coinbase احتمالا برای روز قبل از شکایت SEC برنامه ریزی نشده بود.


آرمسترانگ بر اساس طرحی که در ماه اوت ایجاد شده بود سهام می فروخت که گاهی پول می آورد و گاهی نمی کرد. فروش 5 ژوئن همچنان زمان خوبی بود.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کوین بیس، سهام شرکت خود را یک روز قبل از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه این صرافی به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار فروخت. این تراکنش باعث آشفتگی جزئی در دنیای رمزنگاری توییتر شد، زیرا آرمسترانگ با انجام این کار از ضرر شدید جلوگیری کرد.

سوابق SEC نشان می دهد که آرمسترانگ 29730 سهام شرکت را در 5 ژوئن، یک روز قبل از شکایت SEC فروخته است. قیمت سهام کوین بیس با افت اولیه 20 درصدی در روز شکایت کاهش یافت.

آرمسترانگ از نوامبر به طور منظم سهام کوین بیس را می فروشد. او معاملات را تحت یک طرح 10b5-1 انجام داد که در ماه اوت به تصویب رسید و زمان و اندازه معاملات را از پیش تعیین کرد.

مقایسه قیمت سهام کوین بیس با تاریخ معاملات آرمسترانگ نشان می دهد که معاملات او همیشه سودآور نیست. بنابراین، تجارت می‌توانست قبل از اینکه خبر اقدام SEC برای آرمسترانگ شناخته شود، ایجاد شود. از سوی دیگر، SEC می توانست از الگوریتم معاملاتی آرمسترانگ آگاه باشد.

قیمت سهام کوین بیس در سال گذشته. منبع: گوگل

بنا بر گزارش ها، آرمسترانگ یک روز پس از اقدام کمیسیون SEC علیه کوین بیس، 11.8 درصد از دارایی خالص خود را از دست داد و ثروت شخصی او را به 2.2 میلیارد دلار کاهش داد. آرمسترانگ توسط فوربس در رتبه 1409 ثروتمندترین جهان قرار دارد. به عنوان یک فرد رتبه بندی شده است.

مطالب مرتبط: ARK Invest سهام Coinbase را در روزی که SEC شکایت کرد خریداری می کند

آمار دیتاروما نشان می دهد که در بین مدیران این شرکت، تنها اعضای هیئت مدیره توبیاس لوتکه و فرد اهرسام سال گذشته سهام کوین بیس را خریداری کردند. آرمسترانگ و اهرسام در شکایتی در ماه مه توسط یکی از سهامداران کوین بیس متهم بودند که ادعا می کرد آنها و سایر حامیان کوین بیس در آوریل 2021 سهام را در یک IPO فروخته اند قبل از افشای اطلاعات مالی منفی و قیمت سهام 37 درصد کاهش یافته است.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال: مراقب چه چیزی باشیم و چگونه درمان کنیم
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید