مدیر عامل Coinbase: بازیگران مرکزی را تنظیم کنید، اما DeFi را به حال خود رها کنید

مدیر عامل Coinbase: بازیگران مرکزی را تنظیم کنید، اما DeFi را به حال خود رها کنید


آرمسترانگ گفت از آنجایی که صرافی‌های متمرکز و متولیان بیشترین خطر آسیب رساندن به مصرف‌کنندگان را دارند، تنظیم‌کننده‌ها باید قبل از هر چیز روی آن تمرکز کنند.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، قوانین سخت‌گیرانه‌تری را در مورد بازیگران رمزارز متمرکز اعمال کرده است، اما می‌گوید با توجه به اینکه کد منبع باز و قراردادهای هوشمند از قبل «شکل نهایی افشا» هستند، باید به پروتکل‌های غیرمتمرکز اجازه داده شود که رشد کنند.

آرمسترانگ دیدگاه‌های خود را در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در وبلاگ کوین‌بیس ۲۰ دسامبر خود به اشتراک گذاشت، جایی که او پیشنهاد کرد که چگونه تنظیم‌کننده‌ها می‌توانند به «بازیابی اعتماد» کمک کنند و صنعت را به جلو سوق دهند، زیرا بازار همچنان به بهبودی از آسیب و سقوط شوک FTX ادامه می‌دهد.

با این حال، مدیر عامل Coinbase تاکید کرد که پروتکل های غیرمتمرکز بخشی از این معادله نیستند.

«مقررات غیرمتمرکز شامل واسطه ها نمی شود [and] آرمسترانگ توضیح داد که کد منبع باز و قراردادهای هوشمند “شکل نهایی افشا” هستند، و افزود که “شفافیت در زنجیره، به طور پیش‌فرض از نظر رمزنگاری قابل اثبات است” و بنابراین باید تا حد زیادی به خود واگذار شود.

مدیر عامل Coinbase گفت که کنترل‌های “شفافیت و افشای اضافی” برای بازیگران مرکزی ضروری است زیرا مردم درگیر هستند و آرمسترانگ امیدوار است سقوط FTX “کاتالیزوری باشد که ما برای تصویب نهایی قانون جدید نیاز داریم.”

صرافی ها، متولیان و صادرکنندگان استیبل کوین “مکان هایی هستند که بیشترین خطر آسیب مصرف کننده را دارند و تقریباً همه موافق هستند.” [that regulation] باید انجام شود.»

آرمسترانگ توصیه کرد که ایالات متحده مقررات استیبل کوین را مطابق با قوانین استاندارد خدمات مالی آغاز کند، و پیشنهاد کرد که تنظیم‌کننده‌ها اجرای یک قرارداد اعتماد دولتی یا قرارداد اعتماد ملی OCC را اجباری کنند.

در این زمان، سناتور آمریکایی بیل هاگرتی قانون شفافیت استیبل کوین را معرفی کرد که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده به تصویب سنا برسد.

آرمسترانگ اضافه کرد که صادرکنندگان استیبل کوین نباید بانک باشند مگر اینکه بخواهند ذخایر کسری یا سرمایه گذاری در دارایی های پرریسک تر داشته باشند، اما با این حال، ناشران باید “استانداردهای اصلی امنیت سایبری” را رعایت کنند و یک رویه در لیست سیاه ایجاد کنند تا از الزامات اجرایی پیروی کنند.

هنگامی که مقررات استیبل کوین حل شد، آرمسترانگ توصیه می کند که تنظیم کننده ها صرافی ها و محافظ های ارزهای دیجیتال را هدف قرار دهند.

مدیر عامل Coinbase پیشنهاد کرد که تنظیم‌کننده‌ها، علاوه بر تقویت قوانین حمایت از مصرف‌کننده و ممنوعیت تاکتیک‌های دستکاری بازار، باید یک رژیم مجوز و ثبت فدرال را اجرا کنند تا اطمینان حاصل شود که صرافی‌ها یا متولیان به طور قانونی به مردم در آن بازار خدمت می‌کنند.

در مورد کالاها و اوراق بهادار، آرمسترانگ پیشنهاد کرد که در حالی که اذعان می‌کند دادگاه‌ها هنوز در حال بررسی مسائل هستند، کنگره ایالات متحده باید از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) بخواهد تا هر یک از 100 مورد برتر را دسته‌بندی کنند. ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار به عنوان اوراق بهادار یا کالا:

«اگر صادرکنندگان دارایی با تجزیه و تحلیل موافق نباشند، دادگاه‌ها می‌توانند پرونده‌های حاشیه‌ای را حل و فصل کنند، اما این به عنوان مجموعه مهمی از داده‌های برچسب‌دار برای بقیه صنعت عمل می‌کند، زیرا در نهایت میلیون‌ها دارایی رمزنگاری ایجاد می‌شود.» فوق الذکر.

مربوط: مقررات DeFi: جایی که رگولاتورهای ایالات متحده باید خط بکشند

با توجه به گستردگی بین‌المللی کسب‌وکارهای مبتنی بر ارزهای دیجیتال، آرمسترانگ از رگولاتورها در همه کشورها خواست تا فراتر از آنچه در بازار داخلی آن‌ها می‌گذرد نگاه کنند تا تأثیرات یک کسب‌وکار خارجی بر شهروندان خود را در نظر بگیرند.

آرمسترانگ گفت: «اگر کشوری هستید که قوانینی را صادر می‌کنید که همه شرکت‌های ارزهای دیجیتال باید از آن پیروی کنند، پس باید آن‌ها را نه تنها در داخل کشور، بلکه در شرکت‌هایی که به شهروندان شما در خارج از کشور خدمات می‌دهند، اجرا کنید.

برای این کار به حرف آن شرکت اعتماد نکنید. بررسی کنید که آیا آنها شهروندان شما را هدف قرار می دهند در حالی که آنها ادعا می کنند که این کار را نکرده اند.”

“اگر شما اختیار مسدود کردن آن فعالیت را ندارید، […] آرمسترانگ گفت: «شما ناخواسته شرکت‌ها را تشویق می‌کنید که از دریا به کشورتان خدمت کنند، و ده‌ها میلیارد دلار ثروت از دست رفته است» زیرا کشورها نادیده می‌گیرند که مردمشان در خارج از کشور قربانی آن چه می‌شوند.

آرمسترانگ افزود برای اینکه این صنعت به درستی تنظیم شود، به تلاش مشترک شرکت ها، سیاست گذاران، تنظیم کننده ها و مشتریان از بازارهای مالی در سراسر جهان، به ویژه در کشورهای G20، نیاز است.

علیرغم پیچیدگی و تنوع موضوعاتی که باید حل شوند، آرمسترانگ گفت که خوشبین است که می توان در سال 2023 پیشرفت قابل توجهی در زمینه قانونگذاری داشت.
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉