طلبکاران CoinFLEX از بازسازی OPNX ناراضی هستند: گزارش


طلبکاران CoinFLEX ادعا کردند که مدیرعامل سابق مارک لمب و صرافی OPNX در یک پرونده قضایی دارایی های آنها را “به اشتباه” مصادره کرده اند.

برخی از طلبکاران صرافی آتی ارزهای دیجیتال CoinFLEX ادعا می کنند که OPNX، یک صرافی جدید رمزنگاری که بخشی از آن توسط کیل دیویس و سو ژو، بنیانگذاران Three Arrows Capital (3AC) تأسیس شده است، بدون رضایت آنها با استفاده از دارایی های CoinFLEX ایجاد شده است.

طبق احضاریه ای که در دادگاه عالی هنگ کنگ ثبت شده و توسط کوین تلگراف مشاهده شده است، طلبکاران CoinFLEX ادعا می کنند که مارک لمب، بنیانگذار و مدیر عامل سابق OPNX “دارایی ها، منابع انسانی، حقوق مالکیت معنوی را مورد سوء استفاده قرار داده و/یا در غیر این صورت سوء استفاده کرده است”. […] با هدایت اسرار تجاری CoinFLEX و سایر فناوری ها به OPNX. این ادعا می‌کند که لمب این اقدامات را در دوران تصدی خود در نقض مسئولیت‌های خود در قبال طلبکاران CoinFLEX انجام داده است.

طلبکاران با استناد به این سند می گویند که لمب “زمان، توجه، مهارت و/یا تلاش” را به تاسیس OPNX اختصاص داده و در عین حال به عنوان مدیر عامل CoinFLEX نیز کار می کند.

این سند ادعا می‌کند که مدیر عامل سابق مشتریان و فرصت‌های تجاری را به یک صرافی رقیب منحرف کرده، دارایی‌های متعلق به طلبکاران را به‌طور غیرقانونی به‌اختصار گرفته است، وابستگی OPNX به طلبکاران CoinFLEX را نادرست معرفی کرده، اسرار تجاری محرمانه را به اشخاص ثالث فاش کرده، و از کارمندان و پیمانکاران خواسته است تا به آن صرافی روی بیاورند. OPNX یک قرارداد محرمانه بین خود و یک شخص ثالث جعل کرد و اقدامات دیگری را انجام داد که به طلبکاران آسیب رساند.

به گفته یکی از طلبکاران که با Cointelegraph صحبت کرده است، شرایط خدمات CoinFLEX کاربران را ملزم می کند تا اختلافات را از طریق داوری در هنگ کنگ حل و فصل کنند. بنابراین، طلبکاران به جای سیشل، جایی که شرکت در آن مستقر است، در هنگ کنگ اقدام قانونی کردند. این اتهامات در دادگاه عالی هنگ کنگ قابل اثبات نیست.

شاکیان ذکر شده در سند دو شرکت هستند: Liquidity Technologies و Liquidity Technologies Software. طبق داده‌های Crunchbase، اولین مورد، نهاد مستقر در سیشل است که در ابتدا CoinFLEX در آن فعالیت می‌کند. در این سند از مارک لمب، راجر ور سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، هلدینگ فناوری‌های باز و بازارهای فناوری باز به عنوان متهم نام برده شده است. هلدینگ ها و بازارهای Open Technology دو شرکتی هستند که سند ادعا می کند با صرافی رمزنگاری OPNX مرتبط هستند.

فهرست شاکیان و متهمان در احضاریه. منبع: دادگاه عالی هنگ کنگ

یک بازی برای OPNX در ژانویه به عموم مردم درز کرد و بعداً توسط تیم موسس تایید شد که واقعی است. دک دیویس و ژو، مارک لمب و سودو آروموگام را به عنوان یکی از بنیانگذاران OPNX ذکر کرد. در ماه سپتامبر، ژو در فرودگاه بین‌المللی چانگی سنگاپور به دلیل عدم رعایت حکم دادگاه سنگاپور در رابطه با روند ورشکستگی 3AC دستگیر شد. دیویس نیز به دلیل اهانت به دادگاه به چهار ماه زندان محکوم شد، اما در زمان صدور حکم در صلاحیت سنگاپور نبود. او از آن زمان در بالی اندونزی دیده شد.

منتقدان، از جمله آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، مایکل آرینگتون، بنیانگذار Tech Crunch، و نیک بوگالیس، مدیر امور مالی و مالی کلان، قبلاً استدلال کرده بودند که سرمایه گذاران نباید پس از از دست دادن میلیون ها، اگر نه میلیاردها دلار، به بنیانگذاران OPNX پول بیشتری بدهند. دلار در دارایی های مشتری

با این حال، OPNX با این انتقاد مقابله کرد. او استدلال کرد که وقتی بازار سهام در ماه آوریل افتتاح شد، به طلبکاران اجازه می‌دهد تا مطالبات خود را در بورس به صورت نقدی سریع بفروشند و به نفع آنها باشد و در نتیجه برای طلبکاران شرکت‌های ورشکسته خوب باشد. کایل دیویس حتی اظهار داشت که سهم خود از سود را به طلبکاران 3AC اهدا خواهد کرد.

بخش دعوت نامه CoinFLEX “تایید درخواست”. منبع: دادگاه عالی هنگ کنگ

در ماه فوریه، لزلی لمب، مدیر عامل OPNX، که همچنین همسر مارک لمب، یکی از بنیانگذاران OPNX و مدیر عامل CoinFLEX است، در لینکدین پست کرد: “خوشحالم که اعلام کنم که CoinFLEX رسماً به عنوان Open Exchange (OPNX) تغییر نام خواهد داد.” برخلاف این بیانیه، در کیفرخواست ارائه شده به دادگاه ادعا شده است که OPNX یک مبادله جداگانه است که طلبکاران CoinFLEX هرگز مجوز آن را نداده اند.

یک طلبکار CoinFLEX، که خواستار معرفی او به عنوان “Kirill” شد، جزئیات بیشتری در مورد ادعاهای طلبکاران در گفتگو با Cointelegraph ارائه کرد. کریل ادعا می کند که “اکثریت قریب به اتفاق” خود را از دست داده است. [his] ارزش خالص زمانی که CoinFLEX برداشت ها را متوقف می کند”. به گفته کریل، پس از توقف برداشت ها، او و سایر طلبکاران “کمیته ویژه ای از طلبکاران” تشکیل دادند تا تصمیم بگیرند که با شرکتی که اکنون ورشکسته شده است چه کار کنند. پس از ماه ها رایزنی، کمیته تصمیم به تغییر ساختار شرکت و بازگشایی بازار سهام گرفت.

کریل اظهار داشت که در این مدت متوجه شده است که مارک لمب با دیویس و ژو در مورد سرمایه گذاری در شرکت جدید و بازسازی شده صحبت می کند. کریل ادعا می کند که بنیانگذاران 3AC در مورد مشارکت او در این پروژه تردید داشتند. اما آنها ادعا می کنند که هیچ راه رسمی برای CoinFLEX برای پذیرش یا رد آنها به عنوان سرمایه گذار وجود ندارد، زیرا این شرکت هنوز در مراحل تجدید ساختار در دادگاه است. طبق پست وبلاگ CoinFLEX، تجدید ساختار در 7 مارس تصویب شد.

به گفته کریل، پس از تصویب تجدید ساختار، طلبکاران CoinFLEX متوجه شدند که مارک لمب برخلاف منافع طلبکاران به روش هایی که در کیفرخواست توضیح داده شده است، عمل کرده است.

مرتبط با: راجر ور این ادعا را رد کرد که مدیر عامل CoinFLEX 47 میلیون دلار USDC به این شرکت بدهکار است.

پس از کشف این فعالیت‌ها، طلبکاران حکم احضاریه را ارائه کردند، که کریل ادعا کرد اولین گام ضروری برای گرفتن حکمی علیه مارک لمب برای سلب کنترل شرکت از دست او بود. آن‌ها سپس درخواست کردند تا حکمی صادر کنند که کریل ادعا کرد که دادگاه با آن موافقت کرده است. این حکم ادعا می‌کند که مارک لمب “نمی‌تواند ادعا کند که تصمیم گیرنده کوین فلکس بدون تایید اکثریت واضح هیات مدیره است.”

حساب رسمی OPNX X (توئیتر سابق) در 31 اکتبر ارسال شد یک “پیشنهاد مناقصه Credee” به سهامداران CoinFLEX. این پیشنهاد بیان می‌کرد که طلبکاران CoinFLEX که آن را می‌پذیرند «مجموعاً 25 درصد از سهام OPNX را که متناسب با اندازه ادعا توزیع می‌شود، دریافت خواهند کرد». علاوه بر این، هر یک از آنها بخشی از توکن بومی صرافی OX را دریافت خواهند کرد، اما این توکن ها به مدت ده سال اعتبار خواهند داشت. در پاسخ، کریل ادعا کرد که این پیشنهاد مناقصه از نظر قانونی معتبر نیست و گفت:

“از نظر قانونی معتبر نیست. مارک چگونه پیشنهاد می دهد؟ شما به سهام نیاز دارید [to be] توسط هیئت ها منتقل می شود. آنها توسط احزاب مستقل منتقل نمی شوند. مارک دیگر در هیئت مدیره CoinFLEX در سیشل نیست. هیچ اختیاری برای واگذاری سهام وجود ندارد».

کریل همچنین ادعا کرد که پیشنهاد مناقصه فاقد اطلاعات مالی است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تصمیم آگاهانه بگیرند. به نظر او، این امر باعث می شود که سرمایه گذار قبول این پیشنهاد را غیر منطقی کند. کریل گفت: «بخش مهمی از پیشنهاد مارک این است که کاملاً فاقد هرگونه اطلاعات است. “هر عامل منطقی هرگز چنین پیشنهادی را تایید نمی کند.”

کوین تلگراف همچنین حکمی از دادگاه عالی سیشل دریافت کرد که نقش راجر ور را در مناقشه حقوقی روشن می کند. بر اساس این تصمیم، CoinFLEX یک «مشتری خرده‌فروشی بزرگ (راجر ور)» را متهم به نکول در «قرارداد حاشیه دستی کتبی» کرد. طبق ادعای CoinFLEX که در تصمیم دادگاه ذکر شده است، این پیش‌فرض در ابتدا باعث شد که صرافی نتواند برداشت‌ها را پردازش کند.

عنوان: سفارش در صورت تغییر ساختار CoinFLEX. منبع: دادگاه عالی سیشل.

Cointelegraph برای اظهار نظر با راجر ور تماس گرفت. او انکار کرد که از یک توافق معتبر حاشیه ای صرف نظر کند. در عوض، Ver اظهار داشت که CoinFLEX به اشخاص ثالث از موقعیت های تجاری خود اطلاع داده است و آنها از این اطلاعات برای انجام معاملات علیه او به ضرر خود استفاده می کنند. او ادعا کرد که CoinFLEX با یک داوری موافقت کرده است که به او اجازه می دهد وجوه را از این اشخاص ثالث بازیابی کند.

ور گفت: «من هرگز پیش‌فرض نبودم و هرگز به کوین‌فلکس ۸۲ میلیون دلاری که در ابتدا درخواست کرده بود بدهکار نبودم. حقیقت این است که آنچه CoinFLEX اکنون اذعان کرده است این است که من مدیون تمام این مدت بودم و من بزرگترین قربانی بودم.

سخنگوی OPNX از اظهار نظر در مورد این اتهامات خودداری کرد. OPNX از زمان راه اندازی خود در آوریل، یک ارز اعتباری به نام “oUSD” را برای معاملات حاشیه ای توسعه داده است و مجوز لیتوانیایی را برای معاملات نقطه ای در سراسر اتحادیه اروپا دریافت کرده است.

طبق گفته Coingecko، OPNX در حال حاضر بیش از 32000 دلار در حجم معاملات لحظه ای و بیش از 82 میلیون دلار در حجم مشتقات را هر روز پردازش می کند. پرونده های جنایی و مدنی علیه دیویس و ژو، بنیانگذاران OPNX ادامه دارد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید