Coin Cafe برای بازپرداخت 4.3 میلیون دلار کارمزدی که حساب های بیت کوین سرمایه گذاران را «حذف» کرده است


بر اساس این بیانیه، این پلتفرم «کارمزدهای گزاف و نامشخصی» از سرمایه‌گذاران دریافت می‌کرد و هزینه‌های مکرر 51000 دلاری در یک دوره 13 ماهه از کاربر دریافت می‌شد.

پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال کوین کافه به کاربران خود دستور داده است تا 4.3 میلیون دلار را به دلیل دریافت “کارمزدهای گزاف و نامشخص” برای ذخیره بیت کوین در این پلتفرم – که منجر به تخلیه کامل برخی از حساب ها شده است، بازپرداخت کنند.

کافه کوین مستقر در بروکلین برای اولین بار در جولای 2015 برای مجوز ارز مجازی با وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک درخواست کرد، اما این درخواست تنها در ژانویه سال جاری تایید شد.

علیرغم یک پروسه درخواست هفت و نیم ساله، اجازه فعالیت داده شد، اما به دلیل عدم انجام تعهدات خود برای ثبت نام در دفتر دادستانی کل جدید، به عنوان “سرمایه گذاران در معرض خطر” علامت گذاری شد. یورک – تمام دلالان نیویورکی ملزم به انجام این کار هستند.

به گفته لتیتیا، دادستان کل ایالت نیویورک، در 18 می، فاش شد که صرافی برای ذخیره بیت کوین بدون اطلاع رسانی مناسب از سرمایه گذاران هزینه های «گزاف» دریافت می کند و در برخی موارد، حساب های سرمایه گذاران به طور کامل پاک می شود. جیمز

جیمز در بیانیه‌ای گفت که کافه کوین «صدها نیویورکی» را به ازای هزاران دلار کلاهبرداری کرده است و به طور معمول هزینه‌ها را «بدون اطلاع صحیح به سرمایه‌گذاران» دریافت کرده و افزایش داده است.

یک سرمایه‌گذار نیویورکی با هزینه‌های بیش از 10000 دلار در یک ماه مواجه شد، در حالی که دیگری با هزینه‌های 51000 دلار در یک دوره 13 ماهه سرمایه‌گذاری کرد. اشاره شد:

علی‌رغم اینکه این شرکت فضای ذخیره‌سازی کیف پول را به‌عنوان «رایگان» در وب‌سایت خود بازاریابی می‌کرد، برای استفاده از ذخیره‌سازی کیف پول هزینه‌های گزاف و نامعلومی از سرمایه‌گذاران دریافت می‌کرد.

تحقیقات دفتر دادستان کل (OAG) نشان داده است که Coin Cafe ساختار هزینه خود را چهار بار از سپتامبر 2020 تغییر داده است، “بدون اینکه به طور عمومی در مورد افزایش به سرمایه گذاران بگوید.”

“سخت ترین تغییر ساختار کارمزد” در اکتبر 2022 رخ داد، زمانی که سرمایه گذاران به دلیل عدم فعالیت کارمزد دریافت کردند. او بیان کرد:

اگر سرمایه‌گذار در مدت 30 روز بیت‌کوین را در سایت Coin Cafe خریداری، فروش یا انتقال ندهد، بیش از 7.99 درصد از حساب یا 99 دلار در ماه بیت‌کوین را جمع‌آوری می‌کند.

جیمز از “بازاریابی فریبنده” مورد انتقاد انتقاد کرد، اما همچنین “فقدان مقررات موثر” را به عنوان یک عامل کمک کننده برجسته کرد.

جیمز گفت: «این مثال دیگری از این است که چرا صنعت ارزهای دیجیتال نیاز به تنظیم بهتری دارد.

مرتبط با: قانونگذاران ایالات متحده اتحادیه اروپا و بریتانیا را نمونه هایی از مقررات ارزهای دیجیتال در استماع مشترک می دانند

در یک معامله، Coin Cafe ملزم به بازپرداخت تمام هزینه ها به سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده است که به دنبال بازپرداخت در سال آینده هستند.

این پلتفرم همچنین موظف است به تمام مشتریان مستقر در ایالات متحده از طریق ایمیل اطلاع دهد که واجد شرایط بازپرداخت تا 23 می هستند.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Coin Cafe تماس گرفت اما تا به امروز هیچ پاسخی دریافت نکرد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید