گروه CME 3 نرخ مرجع متاورس را راه اندازی خواهد کرد

گروه CME 3 نرخ مرجع متاورس را راه اندازی خواهد کرد


Axie Infinity، Chiliz و Decentraland در نرخ‌های معیار جدید و شاخص‌های زمان واقعی CME نشان داده خواهند شد.

بازار مشتقات گروه CME قصد دارد نرخ‌های معیار و شاخص‌های بلادرنگ را برای سه دارایی رمزنگاری متافورس راه‌اندازی کند که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا با استفاده از روشی که معمولاً در امور مالی سنتی استفاده می‌شود، داده‌های قیمت‌گذاری را با اطمینان بیشتری دنبال کنند.

از 30 ژانویه، CME Group و CF Benchmarks نرخ‌های معیار را برای Axie Infinity (AXS)، Chiliz (CHZ) و Decentraland (MANA) راه‌اندازی می‌کنند که این شرکت در 5 ژانویه اعلام کرد. Giovanni Vicioso، رئیس محصولات ارزهای رمزنگاری شده گروه CME، گفت: سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن برای «قیمت‌گذاری پرتفوی‌های خاص صنعت، توسعه محصولات ساختاریافته… و مدیریت ریسک قیمت در پروژه‌های مختلف مبتنی بر متاورس» استفاده کنند.

نرخ های مرجع و شاخص های بلادرنگ برای AXS، CHZ و MANA با استفاده از داده های قیمت گذاری حداقل دو صرافی ارز دیجیتال، از جمله Bitstamp، Coinbase، Kraken، itBit و LMAX Digital محاسبه می شود. نرخ های مرجع دارایی ها به دلار آمریکا قیمت گذاری می شود و هر روز ساعت 16:00 به وقت لندن منتشر می شود. هر شاخص زمان واقعی هر ثانیه هر روز منتشر می شود.

بزرگترین بازی متاورس ذکر شده، Chiliz در حال حاضر دارای ارزش بازار 742.1 میلیون دلاری بر اساس CoinMarketCap است. ارزش بازار Axie 686.5 میلیون دلار است و Decentraland تقریباً 597.2 میلیون دلار ارزش دارد.

گروه CME با راه‌اندازی گزینه‌های بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) در اندازه میکرو در سال گذشته در صحنه ارزهای دیجیتال فعال بوده است. بازار مشتقات همچنین گزینه های BTC و ETH با یورو را برای سرمایه گذاران نهادی خارج از ایالات متحده راه اندازی کرده است.

مربوط: مروری بر متاستور در سال 2022

محبوبیت توکن های متاورس در بازار ارزهای دیجیتال قبلی افزایش یافت زیرا ده ها پروژه وعده ایجاد نسخه های مجازی از دنیای واقعی را دادند. با درک این فرصت بالقوه، فیس بوک مارک زاکربرگ در اکتبر 2021 به متا تغییر نام داد. بخش متاورس متا از زمان آغاز به کار خود در حال زیان دهی بوده است و چالش های ایجاد محصولات تجاری قابل دوام در دنیای مجازی جدید را برجسته می کند.


نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉