معاملات آتی CME بیت کوین نشان می دهد که سرمایه گذاران روی قیمت 40 هزار دلار بیت کوین شرط بندی کرده اند


حق بیمه سالانه برای معاملات آتی بیت کوین در 28 نوامبر به 34 درصد افزایش یافت و تحلیلگران حدس زدند که به زودی تاییدیه ETF بیت کوین را دریافت خواهد کرد.

تقاضای سرمایه گذاران نهادی برای بیت کوین (BTC) در 10 نوامبر آشکار شد، زمانی که معاملات آتی بیت کوین بورس کالای شیکاگو (CME) بازارهای آتی بیت کوین بایننس را از نظر اندازه معکوس کرد. با توجه به معیارهای مشتق بیت کوین، این سرمایه گذاران اعتماد قوی به پتانسیل بیت کوین برای افزایش بالای 40000 دلار در کوتاه مدت نشان می دهند.

بهره باز معاملات آتی بیت کوین CME، USD. منبع: Coinglass

سود باز معاملات آتی بیت کوین CME در حال حاضر 4.35 میلیارد دلار است. این بالاترین سطح از نوامبر 2021 است، زمانی که بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ 69000 دلار رسید. این نشانه واضحی از افزایش علاقه است، اما آیا این برای توجیه افزایش بیشتر قیمت کافی است؟

رشد قابل توجه CME و حدس و گمان ETF بیت کوین

افزایش چشمگیر 125 درصدی سود باز معاملات آتی BTC CME از 1.93 میلیارد دلار در اواسط اکتبر، بدون شک با انتظارات تایید ETF بیت کوین لحظه ای مرتبط است. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که هیچ ارتباط مستقیمی بین این حرکت و اقدامات بازارسازان یا ناشران وجود ندارد. JJcycles، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، این فرضیه را در پستی در شبکه های اجتماعی در 26 نوامبر مطرح کرد.

برای جلوگیری از هزینه های بالای قراردادهای آتی، سرمایه گذاران نهادی گزینه های مختلفی دارند. به عنوان مثال، آنها ممکن است گزینه های CME Bitcoin را انتخاب کنند که به سرمایه کمتری نیاز دارند و ریسک بلندمدت اهرمی مشابهی را ارائه می دهند. علاوه بر این، ETF های تنظیم شده و اسکناس های مبادله ای (ETN) در مناطقی مانند کانادا، برزیل و اروپا جایگزین هایی را ارائه می دهند.

به نظر می رسد تا حدودی ساده لوحانه است که باور کنیم بزرگترین مدیران دارایی جهان با استفاده از قراردادهای مشتقه، قمارهای پرخطری را انجام خواهند داد، تصمیمی که بر عهده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است که تا اواسط ژانویه انتظار نمی رود. با این حال، رشد غیرقابل انکار علاقه باز معاملات آتی بیت کوین CME، گواه قطعی این است که سرمایه گذاران نهادی به ارز دیجیتال طمع دارند.

ممکن است ساده لوحانه به نظر برسد که فکر کنیم بزرگترین مدیران دارایی جهان تنها به دلیل تصمیم SEC که در اواسط ژانویه انتظار می رود، خطرات قابل توجهی را در مورد قراردادهای مشتقه متحمل خواهند شد. با این حال، رشد غیرقابل انکار علاقه باز به معاملات آتی CME بیت کوین، بر علاقه فزاینده سرمایه گذاران نهادی به بازار ارزهای دیجیتال تأکید می کند.

معاملات آتی بیت کوین CME نشان دهنده خوش بینی شدید در 28 نوامبر است

در حالی که فعالیت آتی بیت کوین CME به طور پیوسته در حال افزایش است، قابل توجه ترین پیشرفت افزایش حق بیمه سالانه قراردادها (نرخ پایه) بوده است. در بازارهای خنثی، قراردادهای آتی ماهانه معمولاً با نرخ پایه 5٪ تا 10٪ معامله می شوند تا دوره های تسویه طولانی تر را در نظر بگیرند. این وضعیت که به عنوان contango شناخته می شود، مختص مشتقات ارزهای دیجیتال نیست.

در 28 نوامبر، حق بیمه سالانه معاملات آتی CME بیت کوین از 15 درصد به 34 درصد افزایش یافت و در پایان روز در 23 درصد تثبیت شد. نرخ پایه بیش از 20 درصد نشان دهنده خوش بینی قابل توجهی است، که نشان می دهد خریداران مایل به پرداخت حق بیمه قابل توجهی برای ایجاد موقعیت های خرید اهرمی هستند. در حال حاضر این متریک 14 درصد است که نشان می دهد هر چیزی که باعث حرکت غیرعادی شده است دیگر عاملی نیست.

شایان ذکر است که در بازه زمانی 8 ساعته 28 نوامبر، قیمت بیت کوین از 37100 دلار به 38200 دلار افزایش یافت. با این حال، تعیین اینکه آیا این افزایش به دلیل بازار نقدی است یا قراردادهای آتی دشوار است زیرا آربیتراژ بین این دو در عرض میلی ثانیه اتفاق می افتد. سرمایه گذاران به جای تمرکز بر تغییرات قیمت در روز، باید به داده های بازار گزینه های بیت کوین نگاه کنند تا علاقه رو به رشد سرمایه گذاران نهادی را تایید کنند.

مطالب مرتبط: چرا بازار ارزهای دیجیتال امروز کاهش یافته است؟

اگر سرمایه‌گذاران کاهش قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کنند، انحراف دلتا بیش از ۷ درصد پیش‌بینی می‌شود، در حالی که دوره‌های هیجان معمولاً منجر به انحراف ۷- درصد می‌شود.

گزینه های بیت کوین 30 روزه Deribit منحرف شده است. منبع: Laevitas.ch

طی ماه گذشته، شیب دلتای 25 درصدی گزینه های 30 روزه بیت کوین به طور مداوم زیر آستانه -7 درصد باقی مانده است و در 28 نوامبر در حدود -10 درصد معلق بوده است. این داده ها از احساسات صعودی در میان سرمایه گذاران نهادی با استفاده از معاملات آتی بیت کوین CME پشتیبانی می کند. در مورد این نظریه که نهنگ ها در حال جمع آوری دارایی ها قبل از تایید احتمالی ETF هستند، تردید وجود دارد. در واقع، اندازه گیری های مشتق شده نشان دهنده خوش بینی کوتاه مدت بیش از حد نیست.

اگر نهنگ‌ها و سازندگان بازار واقعاً 90 درصد به تأیید SEC اطمینان داشتند، منحنی در دلتای گزینه‌های BTC احتمالاً بسیار پایین‌تر خواهد بود، مطابق با آنچه تحلیلگران ETF بلومبرگ انتظار دارند.

با این حال، با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 38000 دلار، به نظر می رسد تا زمانی که امید به تایید ETF نقطه قوت باقی بماند، گاوها به مقاومت در برابر سطوح مقاومت ادامه خواهند داد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.




نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید