معاملات آتی بیت‌کوین CME 1.6 هزار دلار حق بیمه داشت زیرا قیمت بیت کوین نقطه‌ای بالای 45 هزار دلار معامله شد – چرا؟


بر اساس داده‌های آتی بیت‌کوین CME، سال 2024 شروع بسیار خوبی است، اما همه بازارهای مشتقات از رشد فعلی حمایت نمی‌کنند.

معاملات آتی بیت کوین (BTC) در بورس کالای شیکاگو در ساعات اولیه 2 ژانویه به 47040 دلار رسید که 1600 دلار بالاتر از بازارهای نقدی بود. معامله گران اکنون این سوال را مطرح می کنند که آیا این افزایش به معاملات آتی CME محدود می شود و نشانه افزایش قریب الوقوع قیمت بیت کوین است یا خیر.

برخی از تحلیلگران حدس می زنند که این حق بیمه توسط سرمایه گذاران نهادی هدایت می شود که منتظر هستند تا صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط رگولاتورها تایید شود، اگرچه این تصمیم هنوز در انتظار است. تحلیلگران ارشد بلومبرگ تخمین می زنند که احتمال تایید ETF توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) 90٪ است که برخی از خوش بینی های اخیر سرمایه گذاران را توضیح می دهد.

در بازارهای سالم، قراردادهای آتی ماهانه معمولاً با نرخ پایه 5٪ تا 10٪ معامله می شوند تا دوره تسویه طولانی تر را در نظر بگیرند. این وضعیت که به عنوان contango شناخته می شود، مختص مشتقات ارزهای دیجیتال نیست. شایان ذکر است که بین ژانویه 2023 و نوامبر 2023، معاملات آتی CME بیت کوین دارای حق بیمه بسیار پایینی نسبت به بازارهای نقدی بیت کوین بود، با بالاترین نرخ های روزانه به ندرت از 350 دلار، معادل 14 درصد به صورت سالانه.

ادامه مطلب


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید