شکایت دسته جمعی علیه کیم کی و می ودر به دلیل EMAX رد شد


اگرچه قاضی پرونده را رد کرد، اما موافقت کرد که پرونده منعکس کننده طرح های تبلیغاتی مانند کلاهبرداری بالقوه خطرناک است.

یک قاضی فدرال در کالیفرنیا شکایت دسته جمعی علیه کیم کارداشیان ستاره تلویزیون واقعیت، قهرمان بوکس فلوید می ودر و بنیانگذاران EthereumMax را رد کرد و توضیح داد که این پرونده ها مطابق با “استانداردهای دفاعی بالا” برای اتهامات کلاهبرداری نیستند.

با این حال، قاضی فضایی را برای شاکیان باقی گذاشت تا در صورت اصلاح برخی مفاد، طرح دعوای دسته جمعی پیشنهادی را دوباره باز کنند.

در پرونده اولیه دادگاه در 7 ژانویه که توسط موسسه حقوقی اسکات + اسکات ارسال شد، شاکیان ادعا می کنند که کارداشیان، می ودر و همچنین پل پیرس، ستاره سابق NBA، فاش نکرده اند که برای تبلیغ EthereumMax (EMAX) پول دریافت کرده اند.

شاکیان ادعا کردند که آن را با هدف “تورم مصنوعی قیمت سکه” با استفاده از “اظهارات نادرست یا گمراه کننده” تبلیغ کرده اند.

در حالی که کیم کارداشیان در یک پست ژوئن ۲۰۲۱ در اینستاگرام در حال تبلیغ EMAX بود، فلوید می‌ودر در همان ماه در یک مسابقه بوکس در برابر ستاره یوتیوب، لوگان پل، لوگوی EMAX را روی لباس‌های بوکس خود پوشید.

بر اساس گزارش‌ها، قاضی مایکل فیتزجرالد در 7 دسامبر این پرونده را رد کرد و استدلال کرد که اتهامات کلاهبرداری بی‌اساس است و در پایان روز، سرمایه‌گذاران نیز مسئولیت بررسی سرمایه‌گذاری‌های خود را دارند.

با این حال، در حالی که قانون مطمئناً برای این تبلیغ‌کنندگان محدودیت‌هایی قائل شده است، اما از سرمایه‌گذاران نیز انتظار دارد که قبل از شرط‌بندی روی روحیه لحظه‌ای، منطقی عمل کنند.»

اما قاضی فیتزجرالد در اخراج خود به قدرتی که فناوری‌های جدید و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به افراد مشهور در ایجاد طرح‌های تبلیغاتی تقلبی بالقوه می‌دهند، اذعان کرد.

او در اخراج فیتزجرالد نوشت: «این اقدام نشان می‌دهد که تقریباً هر کسی با مهارت‌های فنی و/یا ارتباطات می‌تواند یک ارز جدید چاپ کند و بازار دیجیتال خود را یک شبه ایجاد کند».

او افزود که سلبریتی‌ها اکنون این توانایی را دارند که «به راحتی میلیون‌ها نفر از دنبال‌کنندگان را متقاعد کنند که روغن مار را با سهولت و دسترسی بی‌سابقه بخرند».

مربوط: شکایت SafeMoon پمپ و تخلیه Jake Paul، Soulja Boy و غیره را هدف قرار می دهد

اما با وجود اخراج قاضی فیتزجرالد، جنگ سرمایه گذار ممکن است تمام نشده باشد. فیتزجرالد گزارش می‌دهد که تیم حقوقی سرمایه‌گذار به شاکیان اجازه می‌دهد تا در صورتی که تیم حقوقی سرمایه‌گذار چند مفاد در پرونده اصلی خود را تغییر دهند، با استناد به تفسیری از ماده‌ای تحت قانون سازمان‌های تحت نفوذ و فاسد راکت‌کننده (RICO) پرونده را بازگشایی کنند. .

کارداشیان قبلا یک بار به دلیل تبلیغ EthereumMax در حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی گاز گرفته شده است.

در 3 اکتبر، کارداشیان با کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل عدم افشای مبلغ 250000 دلاری که توسط اتریوم مکس به او پرداخت شده بود، به توافقی 1.26 میلیون دلاری دست یافت.

تیم حقوقی می‌ودر مدت‌ها است که هرگونه وابستگی به اتریوم مکس را رد کرده‌اند و وکلای او می‌گویند که درخواست سرمایه‌گذار «یک بیانیه‌ای که می‌ودر درباره توکن‌های eMax یا EthereumMax ارائه کرده است، توصیف نمی‌کند».


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید