Circle “نسخه رسمی” USDC را به صورت محلی در Arbitrum راه اندازی خواهد کرد


Circle توسعه دهنده استیبل کوین USDC نسخه فعلی توکن خود را با نسخه ای که به صورت بومی در شبکه Arbitrum اجرا می شود جایگزین خواهد کرد.

Circle اخیراً برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی نسخه بومی جدید استیبل کوین USD Coin (USDC) در شبکه Arbitrum در ۸ ژوئن اعلام کرد.

طبق یک پست وبلاگ، Circle نسخه فعلی USDC، یک توکن مبتنی بر اتریوم که به Arbitrum پل شده است، با یک توکن بومی که در خود شبکه Arbitrum اجرا می‌شود و در اینجا موجود است، جایگزین خواهد کرد:

این نسخه رسمی USDC خواهد بود که در اکوسیستم Arbitrum به رسمیت شناخته شده است و در نهایت جایگزین نسخه پل شده USDC در گردش از اتریوم خواهد شد.

قبل از راه اندازی، Circle قصد دارد نام نسخه فعلی USDC مبتنی بر اتریوم را به “USDC.e” تغییر دهد. نسخه اصلی به‌عنوان «USDC پل‌شده» و نسخه جدید مبتنی بر آربیتروم، مانتو «USDC» خواهد داشت.

به گزارش Circle، هدف از این تلاش، سرعت بخشیدن به تراکنش ها با استفاده از پروتکل های انتقال زنجیره ای (CCTP) است.

CCTP پروتکل‌هایی هستند که انتقال دارایی‌ها را از طریق بلاک چین مدیریت می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند نقدینگی را تجمیع کنند و از دارایی‌های کریپتو و Web3 در سراسر پورتفولیوها پشتیبانی کنند.

تیم Arbitrum می نویسد: “این USDC را قادر می سازد تا در عرض چند دقیقه به صورت بومی به اتریوم (و سایر زنجیره های پشتیبانی شده) سفر کند و از آن خارج شود.”

تغییرات در USDC زمانی رخ داده است که بازار کلی برای استیبل کوین ها (ارزهای رمزنگاری شده طراحی شده برای معامله با ارزش کامل یا نزدیک به ارزش یک ارز فیات مانند USDC) برای اکثر شرکت ها در این فضا طی 12 ماه گذشته روند منفی داشته است.

مرتبط با: سهم بازار USDT در میان عدم قطعیت اقتصادی افزایش می یابد، اما USDC کاهش می یابد

Circle نیز از این قاعده مستثنی نبود زیرا طی 12 ماه گذشته شاهد کاهش چشمگیر سهم بازار خود بود. طبق داده های Coinecko، ارزش بازار USDC از 55 میلیارد دلار به 29 میلیارد دلار در آن زمان کاهش یافت.

به نظر می رسد یکی از معدود موارد پرت ترند، تتر است که استیبل کوین USDT آن از 47.04 درصد سهم بازار در سال 2022 به 65.89 درصد در سال 2023 رسیده است و ارزش بازار آن را به کمی بیش از 83 میلیارد دلار رسانده است.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید