Circle استیبل کوین بومی یورو را در Stellar راه اندازی کرد


استیبل کوین EURC (EUROC سابق) اکنون در Stellar و همچنین اتریوم و Avalanche در دسترس است.

ناشر استیبل کوین Circle نسخه شبکه Stellar استیبل کوین EURC خود را با پشتیبانی یورو راه اندازی کرده است که در 26 سپتامبر اعلام کرد. EURC قبلاً فقط در شبکه‌های اتریوم و Avalanche در دسترس بود.

استیبل کوین ها یا توکن های رمزنگاری با پشتوانه فیات، به یکی از اجزای مهم اکوسیستم Web3 تبدیل شده اند. این به کاربران اجازه می دهد تا پرداخت ها را ارسال کنند، پول قرض کنند، آن را برای بهره قرض دهند و سایر اقدامات مربوط به ارزهای فیات را در شبکه های بلاک چین انجام دهند. USD Coin (USDC) و Tether (USDT) با پشتوانه دلار آمریکا در حال حاضر ششمین و هفتمین ارزهای دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار هستند. طبق Etherscan، تتر سومین مصرف کننده بزرگ هزینه های گاز در اتریوم است.

با این حال، اکثر استیبل کوین ها توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شوند. اگر کاربر بخواهد پرداخت های Web3 را به ارز محلی خود ارسال کند، در حال حاضر گزینه های زیادی وجود ندارد.

صادرکننده USDC Circle با راه اندازی EUROC، یک استیبل کوین با پشتوانه یورو در اتریوم در سال 2022، سعی در حل این مشکل داشته است. بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط بانک تسویه بین المللی، یورو دومین ارز فیات پرمعامله در جهان است. این ارز در حال حاضر واحد پول رسمی 20 کشور اروپایی است. در 25 می Circle نسخه محلی EUROC را در Avalanche راه اندازی کرد و در 23 سپتامبر به “EURC” تغییر نام داد.

مرتبط با: ABN Amro اوراق قرضه سبز دیجیتالی 5 میلیون یورویی را از طریق Tokeny با پشتوانه Polygon منتشر می کند

آخرین اعلامیه به این معنی است که EURC اکنون در سه شبکه بلاک چین در دسترس است و به طور بالقوه به ساکنان منطقه یورو گزینه های بیشتری برای انجام تجارت در بلاک چین در ارز محلی خود می دهد.

بر اساس این اعلامیه، ارائه دهنده پرداخت کریپتو Ripio با نسخه جدید EURC یکپارچه شده است. اکنون به کاربران خود در اسپانیا اجازه می دهد تا EURC را با استفاده از شبکه Stellar واریز و برداشت کنند. سباستین سرانو، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Ripio گفت: این تغییر به تشویق بیشتر کاربران اسپانیایی برای استفاده از رمزنگاری به عنوان یک روش پرداخت کمک خواهد کرد:

ما 10 سال است که محصولات خود را در سرتاسر آمریکای لاتین پخش می کنیم و اکنون آماده ایم با این ادغام مهم، جای خود را در اروپا بگیریم. ما از اینکه مردم اسپانیا اکنون به دارایی‌های دیجیتال مانند EURC دسترسی دارند و از تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تر در سراسر جهان لذت می‌برند، هیجان‌زده هستیم.»

Stasis Euro Cardano و EUROe Membrane Finance روی اتریوم نمونه های دیگری از استیبل کوین های یورو هستند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید