مدیر عامل Circle فشار ارزهای دیجیتال آمریکا را به دلیل کاهش ارزش بازار USDC مقصر می‌داند


ارزش بازار USDC، یک استیبل کوین منتشر شده توسط Circle، در شش ماه گذشته به دنبال یک سرکوب نظارتی و بحران بانکی تقریباً به نصف کاهش یافته است.

جرمی آلر، مدیر عامل Circle، گفت که سرکوب ارزهای دیجیتال توسط رگولاتورهای ایالات متحده عامل اصلی کاهش ارزش بازار استیبل کوین USD Coin (USDC) است.

اظهارات رئیس حلقه در مورد سرکوب ایالات متحده در بحبوحه نظارت شدید نظارتی پس از سقوط بازار سهام FTX، بحران بانکی و ویرانی لحظه ای USDC بیان شد. آلر در مصاحبه با بلومبرگ تی وی اظهار داشت که “نگرانی زیادی در سطح جهانی در مورد سیستم بانکی ایالات متحده” و “محیط نظارتی در ایالات متحده” وجود دارد.

USDC در ماه مارس در نتیجه مستقیم بحران بانکی ایالات متحده ورشکست شد. ذخیره 3.3 میلیارد دلاری USDC سیرکل نزد بانک سیلیکون ولی، یکی از سه بانک دوستدار رمزنگاری که توسط رگولاتورها تعطیل شده است، باقی می ماند. در آن زمان، Circle به مشتریان خود اطمینان داده بود که از حمایت سرمایه گذاران برای پر کردن خلاء برخوردار است، اما بازار به سرعت به این اخبار واکنش نشان داد و USDC از دلار آمریکا خارج شد.

ارزش بازار USDC در سال 2023 32 درصد کاهش یافت. منبع: CoinMarketCap

USDC زمانی ارزش بازار 56 میلیارد دلاری در اوج خود داشت و دقیقاً پشت سر USDT صادر شده توسط Tether قرار داشت. با این حال، از زمان بحران بانکی و سقوط USDC، ارزش بازار استیبل کوین تقریباً نصف شده و در حال حاضر 30.7 میلیارد دلار است.

مرتبط با: هدف ریلی پرداختی فدرال رزرو Circle می تواند با تغییر سیاست فدرال نیویورک شکست بخورد

کوین بیس همچنین هشدار داد که فقدان شفافیت مقرراتی می تواند شرکت های رمزنگاری را مجبور کند به دنبال فرصت هایی در خارج از کشور باشند. با فشار اخیر پارلمان اروپا برای تصویب قانون بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) و تصویب هنگ کنگ، آلر معتقد است که ایالات متحده عقب خواهد ماند.

این یک لحظه حیاتی در ایالات متحده است و همانطور که می خواهم بگویم، واقعاً لحظه ای برای کنگره است تا قدم برداشته باشد.»

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، به رهبری گری جنسلر، از زمان حماسه سقوط FTX در حال ولگردی و ولگردی برای اپلیکیشن ها بوده است. SEC تهدید کرده است که اقدامات نظارتی علیه پلتفرم‌ها و صرافی‌های رمزنگاری متعدد انجام شود.

جنسلر در طول جلسه نظارت خود در مورد دارایی های دیجیتال با مخالفت های زیادی از سوی سیاست گذاران مواجه شد. بسیاری از حامیان کریپتو و همچنین سیاست گذاران اقتدار SEC و Gensler را زیر سوال برده اند.

مجله: کوین‌های ناپایدار: از بین رفتن نرخ ارز، عملیات بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید