Circle و BlockFi توسط وارن و AOC در مورد بانکداری با SVB مورد سوال قرار گرفتند


مدیران Circle و BlockFi پس از اینکه قانونگذاران SVB را متهم کردند که با بزرگترین سپرده گذاران به عنوان “محافظ” و “دستکش سفید” رفتار می کند، مورد بازجویی قرار گرفتند.

مدیران شرکت ناشر استیبل کوین Circle و وام دهنده ورشکسته ارزهای دیجیتال BlockFi توسط دو عضو کنگره در حال تحقیق درباره “توافقات متقابل نتیجه معکوس” با بانک در حال حاضر شکست خورده سیلیکون ولی (SVB) مورد بازجویی قرار گرفتند.

در 9 آوریل، نامه هایی از سناتور الیزابت وارن و نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز (AOC) به Circle، BlockFi و 12 شرکت فناوری غیر رمزنگاری دیگر ارسال شد که در آنها یک سری سوالات در مورد رابطه هر شرکت با SVB پرسیده شد.

قانونگذاران گفتند که برای درک اینکه آیا این شرکت ها نقشی در سقوط SVB داشتند یا خیر، باید اطلاعات بیشتری در مورد رفتار “حفاظت” و “دستکش سفید” SVB با بزرگترین سپرده گذاران آن دانست.

از مدیران اجرایی مربوطه Circle و BlockFi، جرمی آلر و زک پرینس، در مورد طول رابطه مالی آنها با SVB، مبالغ سپرده شده در بانک و نوع “توافقنامه” بین شرکت های آنها سوال شد.

نامه ای از سناتور الیزابت وارن و نماینده الکساندرا اوکاسیو کورتز به جرمی آلر، مدیر عامل حلقه. منبع: سنای آمریکا

علاوه بر این، این دو نفر می‌خواستند بدانند آیا SVB «هزینه‌هایی» مانند وام‌های مسکن با بهره کم یا «سفرهای اسکی، کنفرانس‌ها و شام‌های لوکس» با حمایت SVB ارائه می‌دهد.

وارن و AOC نوشتند: «کنگره، رگولاتورهای بانکی و مردم توضیحی را مدیون اتکای بیش از حد بانک به شرکت‌های صنعت فناوری و سرمایه‌گذاران هستند».

مرتبط با: نظرسنجی ها نشان می دهد که استراتژی نظامی الیزابت وارن برای مقابله با رمزارزها کارساز نخواهد بود

آنها افزودند که پوشش سپرده گذاران SVB در صنعت فناوری منجر به “درصد بالای غیرعادی سپرده” شده است که توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بیمه نشده اند، و از مدیران در مورد “نقشی که شرکت هایی مانند شما ممکن است ایفا کرده باشند” سوال کردند. در شتاب.” 42 میلیارد دلار در یک روز در SVB.”

آنها افزودند: “یادگیری در مورد این عوامل برای درک چگونگی شکست SVB و نحوه جلوگیری از شکست بعدی مهم است.”

وارن و AOC گفتند که معتقدند این می‌تواند توضیح دهد که چرا برخی از مشتریان، مانند Circle، سپرده‌های هنگفتی بدون بیمه در SVB گذاشته‌اند.

مدت کوتاهی پس از سقوط SVB، Circle اعلام کرد که 3.3 میلیارد دلار به SVB وابسته است. مشخص شد که BlockFi 227 میلیون دلار سپرده های بیمه نشده در بانک دارد.

مجله: مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید