بایدو چین و دیگر شرکت‌های فناوری در حال راه‌اندازی ربات‌های چت هوش مصنوعی مشابه ChatGPT هستند


چند شرکت فناوری چینی دو هفته پس از اجرایی شدن مقررات هوش مصنوعی چین که نیاز به تایید قبلی دولت دارد، چت‌ربات‌های چت هوش مصنوعی مشابه ChatGPT خود را برای استفاده در بازار انبوه راه‌اندازی کرده‌اند.

چهار شرکت فناوری مستقر در چین پس از کسب مجوز از دولت چین، ربات‌های چت هوش مصنوعی (AI) خود را برای استفاده عمومی در 30 آگوست راه‌اندازی کردند.

Baidu، Baichuan Intelligent Technology، SenseTime، و Zhipu AI چت ربات های خود را کمتر از دو هفته پس از اجرایی شدن قانون رسمی هوش مصنوعی دولت در 15 آگوست راه اندازی کردند. این قانون قبل از عرضه محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی که در بازار انبوه در دسترس هستند، به تأیید دولت نیاز دارد.

برای به دست آوردن چنین تأییدیه ای، شرکت ها باید ارزیابی های ایمنی و سایر شواهد مبنی بر رعایت استانداردهای تعیین شده را ارائه دهند. 24 دستورالعمل وجود دارد که شامل برچسب‌های اجباری برای محتوای تولید شده مصنوعی است و ارائه‌دهندگان خدمات را در قبال هر چیزی که از طریق پلتفرم آنها ایجاد می‌شود، مسئول می‌داند.

بر اساس گزارش های رسانه های محلی چین، 11 شرکت دیگر از جمله مالک TikTok ByteDance و Tencent Holdings، مجوز دولت را برای محصولات هوش مصنوعی خود دریافت کرده اند.

مرتبط با: آلمان غربالگری سرمایه‌گذاری‌های چین در هوش مصنوعی و صنایع مرتبط را توصیه می‌کند: گزارش

بایدو چت بات جدید Ernie Bot را به برنامه محبوب ChatGPT که توسط OpenAI تحت حمایت مایکروسافت ایجاد شده است تشبیه کرد.

طبق گزارش رسانه های محلی، رابین لی، مدیرعامل بایدو، ربات ERNIE را در دسترس صدها میلیون کاربر اینترنتی قرار داد و گفت:

بایدو بازخوردهای ارزشمند زیادی از مردم در دنیای واقعی جمع آوری خواهد کرد.

چت ربات OpenAI در چین در دسترس نیست زیرا در کشور مسدود شده است. طبق گزارش ها، دولت پلتفرم های رسانه های اجتماعی محلی مانند وی چت و ویبو را مجبور کرده است تا دسترسی به این پلتفرم را مسدود کنند.

پس از انتظارات فراوان از یک چت ربات هوش مصنوعی در دسترس عموم مانند ChatGPT، بایدو در رسانه های اجتماعی گزارش داد که کمتر از 12 ساعت پس از راه اندازی این برنامه، فروشگاه اپل به رتبه 1 در رتبه بندی اپلیکیشن های رایگان در چین رسیده است.

قبل از مقررات دولتی، شرکت‌ها فقط می‌توانستند محصولات هوش مصنوعی را در مقیاس کوچک آزمایش کنند. طبق قوانین جدید، شرکت‌ها آزمایش‌های خود را با فعال کردن ویژگی‌های بیشتر گسترش داده‌اند.

در 3 آگوست، غول فناوری و تجارت الکترونیک چینی علی بابا دو مدل AI منبع باز را برای رقابت با متا Llama 2 راه اندازی کرد.

دو مدل زبان اصلی (LLM) به نام‌های Qwen-7B و Qwen-7B-Chat هر کدام دارای 7 میلیارد پارامتر هستند و گفته می‌شود که نسخه‌های کوچک‌تر Tongyi Qiawen هستند که در ماه آوریل منتشر شد.

اگرچه این ربات‌های چت مانند Ernie یا ChatGPT نیستند، اما این پیشرفت‌ها همچنان نشانه‌هایی از قصد چین برای رقابت با پیشرفت‌های هوش مصنوعی ایالات متحده را نشان می‌دهد.

مجله: AI Eye: با خوب بودن در ChatGPT، بحث های پورنوی جعلی کودکان با هوش مصنوعی، بررسی های هوش مصنوعی آمازون نتایج بهتری دریافت کنید
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید