از دولت چین می‌خواهد در ممنوعیت استخراج کریپتو بازنگری کند: جزئیات


فهرست

  • زمینه تاریخی و موضع فعلی
  • اثرات اقتصادی و ژئوپلیتیکی

صداهای بانفوذ در دانشگاه و بخش فناوری از دولت چین می‌خواهند که در ممنوعیت سخت‌گیرانه استخراج کریپتو تجدید نظر کند. این درخواست برای ارزیابی مجدد در بحبوحه تغییرات جهانی در اکوسیستم استخراج کریپتو و تغییرات بالقوه ژئوپلیتیکی که می تواند بر استراتژی های اقتصادی تأثیر بگذارد، صورت می گیرد.

روزنامه نگار کالین وو اخیرا برجسته شده است بیانیه مهم وانگ یانگ، معاون رئیس دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ. وانگ از ممنوعیت کلی استخراج کریپتو توسط چین انتقاد کرد و آن را “بسیار غیر منطقی” خواند.

به گفته وانگ، این سیاست به طور ناخواسته ماینرهای کریپتو چین را مجبور به نقل مکان به چین کرد. ایالات متحده آمریکا. وی اظهار داشت که مهاجرت معدنچیان چینی بیش از 4 میلیارد دلار درآمد مالیاتی برای اقتصاد ایالات متحده ایجاد کرده است. این تأثیر اقتصادی پیامدهای گسترده‌تر این ممنوعیت را فراتر از از دست دادن فوری صنعت در مرزهای چین نشان می‌دهد.

زمینه تاریخی و موضع فعلی

در سال 2021، دولت چین به دلیل نگرانی در مورد ثبات مالی، اثرات زیست‌محیطی و فعالیت‌های غیرقانونی، تمام معاملات و استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد. این اقدام به دنبال مجموعه ای از محدودیت های قبلی با هدف مهار معاملات سفته بازانه و تضمین امنیت مالی صورت می گیرد.

این ممنوعیت به ویژه منجر به مهاجرت گسترده عملیات استخراج کریپتو شد استخراج بیت کوین (BTC).از چین گرفته تا مناطق دوستدار کریپتو از جمله ایالات متحده، قزاقستان و کانادا. این مهاجرت به طور قابل توجهی توزیع جهانی نیروی معدن را تغییر داد و ایالات متحده به عنوان ذینفع اصلی ظاهر شد.

اثرات اقتصادی و ژئوپلیتیکی

مهاجرت ماینرهای چینی به ایالات متحده، موقعیت ایالات متحده را به عنوان قطب پیشرو برای فعالیت های استخراج کریپتو تقویت کرده است. این تغییر نه تنها پایه مالیاتی ایالات متحده را بهبود بخشیده است، بلکه قابلیت‌های تکنولوژیکی و زیرساختی در بخش بلاک چین را نیز تقویت کرده است.

علاوه بر این، وانگ به پیامدهای احتمالی ژئوپلیتیکی انتخابات ریاست جمهوری آینده ایالات متحده اشاره کرد. با توجه به احتمال انتخاب مجدد دونالد ترامپ، وانگ پیشنهاد کرد که دولت چین باید اهمیت ارزهای دیجیتال را دوباره ارزیابی کند. دولت ترامپ ممکن است سیاست های مثبت تری را در قبال ارزهای دیجیتال اتخاذ کند.


نویسنده: Mushumir Butt

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید