شهر چین پلتفرم متاورس تحت حمایت دولت را راه اندازی کرد


هدف این پلتفرم ادغام منابع مؤسسات دانشگاهی و مشاغل در چین و حمایت از تلاش‌های تحقیقاتی در زمینه‌های مرتبط با فراجهت است.

شهر نانجینگ، مرکز استان جیانگ سو چین، پلتفرم نوآوری فناوری بلاک چین و برنامه کاربردی را در 22 می افتتاح کرد. هدف این پلت فرم تحت حمایت دولت تشویق و پیشبرد تحقیق و توسعه متاورس در سراسر کشور است.

این سازمان تازه تاسیس تحت حمایت دولتی توسط دانشگاه علوم و فناوری اطلاعات نانجینگ (NUIST) رهبری می شود. بر اساس اعلامیه ای که در حساب رسمی رسانه اجتماعی NUIST منتشر شده است، این پلتفرم متشکل از اعضای موسس به نمایندگی از موسسات دانشگاهی مختلف و شرکت های مرتبط با بلاک چین در سرزمین اصلی چین است.

هدف از این پلتفرم تجمیع منابع مؤسسات دانشگاهی و مشاغل در چین از طریق تقویت تلاش‌های تحقیقاتی در زمینه‌های مرتبط با متاورز است. Metaverse به یک جهان مجازی یا جعبه شنی جمعی اشاره دارد که تمام دنیای مجازی، واقعیت افزوده و تجربیات واقعیت مجازی را در بر می گیرد. این یک قلمرو دیجیتالی به هم پیوسته است که در آن کاربران می توانند با یکدیگر و محیط های تولید شده توسط رایانه در زمان واقعی تعامل داشته باشند.

نانجینگ، همراه با دیگر شهرهای چین، در حال رقابت برای جایگاه برجسته در توسعه فراجهانی کشور است. در فوریه 2023، شهر استراتژی متاورس خود را معرفی کرد که هدف آن ایجاد یک صنعت پر رونق با درآمد سالانه بیش از 19.13 میلیارد دلار (135 میلیارد یوان) تا پایان سال 2025 است.

در ناحیه جنوبی نانجینگ، شهر شانگهای به طور فعال به دنبال آرزوهای متاورز است. متروپل پیش بینی می کند که درآمد سالانه صنعت متاورس تا سال 2025 به 49.6 میلیارد دلار (350 میلیارد یوان) برسد. شانگهای اخیراً اولین مجموعه خود از 20 مورد استفاده متاورس را ارائه کرده است که زمینه‌های مختلفی مانند تشخیص مراقبت‌های بهداشتی مجازی و تفریحات دیجیتالی بناهای تاریخی معماری شهر را پوشش می‌دهد. .

مرتبط با:گرینلند متعلق به دولت چین برای مجوز تجارت دارایی مجازی هنگ کنگ درخواست داد

در حالی که چین قوانین سختگیرانه‌ای در مورد ارزهای دیجیتال و NFT دارد، این کشور به قدرت تحول‌آفرین فناوری‌های Web3، از جمله متاورس، در پیشبرد اقتصاد دیجیتال خود اذعان دارد.

در گزارش اخیر رسانه های محلی، وو ژونگ زه، معاون سابق وزیر علوم و فناوری، بر اهمیت گسترش استفاده از متاورس در بخش های مختلف از جمله آموزش، تجارت، بهداشت و سرگرمی تاکید کرد. وی همچنین بر لزوم ایجاد استانداردهای صنعتی برای متاورس تاکید کرد.

مجله: آیا متاورس واقعاً مانند «سقوط برفی» می چرخد؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید