مقامات چینی بررسی های امنیتی را برای خدمات هوش مصنوعی اجباری خواهند کرد


با ادامه ظهور چت ربات‌های جدید مانند ChatGPT، چین قصد دارد قبل از شروع به کار، یک الزام بررسی امنیتی جدید برای همه خدمات مولد هوش مصنوعی معرفی کند.

دولت‌ها در سراسر جهان با پرسش‌هایی در مورد چگونگی مقابله با افزایش سریع هوش مصنوعی (AI) مواجه هستند.

مقامات محلی در چین اعلام کرده اند که قصد دارند قبل از عملیات عمومی، بازبینی اجباری خدمات هوش مصنوعی مبتنی بر تولید را اجباری کنند.

بر اساس بیانیه وب سایت اداره فضای سایبری چین، تنظیم کننده اینترنت چین، ارائه دهندگان خدمات هوش مصنوعی موظف هستند اطمینان حاصل کنند که تمام محتوا دقیق است، به مالکیت معنوی (IP) احترام می گذارد و امنیت را به خطر نمی اندازد.

علاوه بر این، تمام محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی باید به وضوح به عنوان چنین برچسب گذاری شود.

این اطلاعیه‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که Baidu Inc، یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری چین، ربات چت هوش مصنوعی جدید خود ERNIE را در اواخر مارس رونمایی کرد که رقیب ChatGPT OpenAI است.

ERNIE از مدل یادگیری عمیق مبتنی بر هوش مصنوعی Ernie ایجاد شده است که مخفف عبارت Advanced Representation Through Information Integration است. علاوه بر چت ربات هوش مصنوعی Baidu، Alibaba Group Holding Ltd. و SenseTime Group Inc. دیگر غول‌های فناوری چینی مانند گوگل و مایکروسافت در حال رقابت برای ایجاد پلتفرم‌های هوش مصنوعی هستند که رقیب گوگل و مایکروسافت هستند.

مرتبط با: کاربران هوش مصنوعی Midjourney در میان ممنوعیت تصاویر رئیس جمهور چین راه حلی پیدا کردند

مانند مقامات چینی، بسیاری از دولت‌ها در سرتاسر جهان در برخورد با افزایش خدمات هوش مصنوعی جای خود را پیدا می‌کنند.

اخیراً ژاپن به طور عمومی حمایت خود را از ChatGPT OpenAI نشان داده است. دولت ژاپن گفته است که تا زمانی که نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیت سایبری برطرف شود، حتی استفاده از فناوری هوش مصنوعی را در سیستم‌های دولتی در نظر خواهد گرفت.

با این حال، کشورهای دیگر علاقه زیادی به این فناوری در حال ظهور ندارند. رگولاتورهای ایتالیایی ChatGPT را به دلیل نقض اطلاعات در این پلتفرم که داده‌های خصوصی کاربران را افشا می‌کرد، به طور موقت ممنوع کرده‌اند. در کانادا، OpenAI در حال حاضر پس از اتهامات مربوط به جمع آوری اطلاعات شخصی، با تحقیقات حفظ حریم خصوصی مواجه است.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از شرکت های فناوری خواست تا خطرات هوش مصنوعی برای جامعه، امنیت ملی و اقتصاد را در نظر بگیرند.

مجله: صرافی ژو سو در akshual به 13.64 دلار رسید، Huobi در بحران است: آسیا اکسپرس
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید