چین استانداردهای ملی بلاک چین را تا سال 2025 افزایش می دهد


دولت چین به طور فعال پیشرفت در صنعت بلاک چین را دنبال می کند و اکنون قصد دارد استانداردهای توسعه صنعت را تا سال 2025 افزایش دهد.

علیرغم موضع سختگیرانه خود در مورد ارزهای دیجیتال، مقامات چینی به طور فعال در حال توسعه صنعت فین تک با تمرکز قوی بر فناوری بلاک چین هستند.

در 28 مارس، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT)، ناظر صنعت فین‌تک چین، اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2025 استانداردهای توسعه فناوری بلاک چین را بهبود بخشد.

این اطلاعات از پیش‌نویس دستورالعملی است که در وب‌سایت این وزارتخانه منتشر شده است، که همچنین از عموم مردم برای توسعه بلاک چین از «همه اقشار» خواسته شده است.

چین قصد دارد در اواخر سال جاری سطح طراحی بلاک چین و سیستم استانداردهای فناوری دفتر کل توزیع شده خود را شفاف کند و تا 28 آوریل مهلت دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد این پیش نویس ارائه دهند.

این توسعه همچنین در راستای برنامه 5 ساله چین برای “توسعه ملی اقتصادی و اجتماعی و چشم انداز 2035 جمهوری خلق چین” است که در آن چین سال 2025 را برای پیشرفت های فناوری خاصی تعیین کرده است.

چنین پیشرفت‌هایی شامل صنایع دیجیتال می‌شود، جایی که بلاک چین به عنوان هدفی برای «قوی‌تر شدن» فهرست می‌شود و کیفیت صنایعی مانند تجهیزات ارتباطی، قطعات الکترونیکی کلیدی و نرم‌افزارهای کلیدی بهبود می‌یابد.

مرتبط با: Hainan چین نظارت NFT را به عنوان پرتابگرهای آزمایشی یوان دیجیتال افزایش می دهد

در ماه فوریه، چین برنامه‌های خود را برای یک مرکز ملی تحقیقات بلاک چین اعلام کرد. هدف این مرکز گردآوری دانشگاه‌ها، توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارهای بلاک چین برای تحقیق در مورد فناوری‌های اصلی بلاک چین برای تسریع گسترش صنعت است.

در سپتامبر 2022، دولت چین ادعا کرد که این کشور تقریباً 84 درصد از کل برنامه های بلاک چین ثبت شده در سراسر جهان را تشکیل می دهد. با این حال، مشخص شد که تنها 19 درصد از کل درخواست های دریافت شده تایید شده است.

با این حال، صنعت بلاک چین فعال است. طبق یک وایت پیپر ملی، چین در حال حاضر بیش از 1400 شرکت فعال در صنعت بلاک چین دارد.

مجله: آسیا اکسپرس: بازار NFT چین، متاورس Moutai محبوب اما ناقص است…


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *