China

Hainan چین نظارت NFT را به عنوان پرتابگرهای آزمایشی یوان دیجیتال افزایش می دهد


تنظیم کننده بازار هاینان می خواهد NFT ها را به عنوان بخشی از اقتصاد دیجیتال ترویج کند، اما فعالانه برای از بین بردن بازیگران بد و رفتارهای سوداگرانه تلاش خواهد کرد.

مقامات استان هاینان در جنوب چین متعهد شده اند که نظارت بر بخش توکن غیرمالی (NFT) را برای “حمایت از توسعه سالم” این صنعت و حذف تقلب و سایر خطرات مرتبط افزایش دهند.

در یک اطلاعیه جداگانه، بانک خلق چین (PBoC) همچنین اعلام کرد که در حال کار بر روی ویژگی های جدید برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به نام یوان دیجیتال یا eCNY است.

نظارت NFT

در یک اعلامیه عمومی که در 29 ژانویه منتشر شد، تنظیم کننده بازار هاینان و 9 موسسه دیگر در ایالت یک برنامه طولانی را برای پیشبرد صنعت NFT ترسیم کردند.

ترجمه این سند نشان می دهد که تنظیم کننده به ترویج NFT ها به عنوان بخشی از اقتصاد دیجیتال اهمیت می دهد، به ویژه به عنوان راهی برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بندر تجارت آزاد هاینان.

اما آژانس‌های دولتی گفته‌اند که می‌خواهند بازار NFT را به گونه‌ای تعدیل کنند که «آشوب بازار» مانند اطلاعات گمراه‌کننده، گمانه‌زنی، سرقت حق چاپ، کلاهبرداری، پولشویی و ارزش ساختگی را محدود کند.

برخی از اقدامات ذکر شده عبارتند از جلوگیری «جدی» از تبلیغات نادرست تحت چارچوب‌های موجود مانند «قانون ضد رقابت منصفانه»، جلوگیری از نقض حق نسخه‌برداری با هدایت و تشویق پلتفرم‌های اینترنتی برای حذف چنین محتوایی، و جلوگیری از تقلب.

همچنین بر آموزش مردم برای “خرید دقیق” از طریق اطلاع رسانی “ریسک ها و قوانین” صنعت و جلوگیری از ضرر ناشی از حدس و گمان های وحشیانه در مورد NFT ها تاکید شد.

در حالی که دولت چین از زمان افزایش محبوبیت بخش NFT دیدگاه منحصربه‌فردی در مورد بخش NFT داشته است، برخلاف ارزهای دیجیتال خصوصی طبقه دارایی که نتوانست ممنوعیت‌های گسترده را دور بزند، سازمان‌های دولتی اغلب به سرعت از هرگونه رفتار سوداگرانه جلوگیری می‌کنند.

یوان دیجیتال زنگ ها و سوت ها را اضافه می کند

طبق اعلامیه ای که در 30 ژانویه از طریق بایدو به اشتراک گذاشته شد، بانک خلق چین (PBoC) قصد دارد ویژگی های جدیدی را به مسیرهای آزمایشی طولانی مدت یوان دیجیتال اضافه کند.

برای کاربرپسندتر کردن CBDC، این بانک ادعا کرد که یک سیستم تراکنش مبتنی بر کد QR ایجاد کرده است تا «مصرف‌کنندگان بتوانند با یک کد واحد اسکن کنند».

او همچنین تاکید کرد که چنین ادغام های فناوری به چین کمک می کند تا “ارتباط بین سیستم دیجیتال renminbi و ابزارهای پرداخت الکترونیکی سنتی را درک کند.”

یکی دیگر از مزایای سیستم کد QR این است که بازرگانان می توانند از انواع تراکنش ها پشتیبانی کنند و افزایش هزینه را برای مصرف کنندگان محدود کنند.

PBoC تاکید کرد که در سال 2022 در حال اجرای آزمایشی CBDC در 17 استان و راه اندازی یک “رویداد پاکت” قرمز با حدود 30 یوان دیجیتال است که در آن مقادیر کمی از دارایی ها به شهروندان منتقل می شود.

این کمپین برای ترویج استفاده از دارایی، به ویژه در رابطه با پرداخت‌های «سفر کم کربن» مانند حمل‌ونقل عمومی استفاده شد.

مربوط: جامعه بیت کوین بریتانیا به عرضه CBDC ورودی و پوند دیجیتال واکنش نشان می دهد

در اوایل این ماه، شبکه eCNY از طریق ادغام قراردادهای هوشمند ارتقاء قابل توجهی دریافت کرد.

بر اساس گزارشی از رسانه محلی کریپتو 8btc، ویژگی‌های قرارداد هوشمند از طریق برنامه تحویل متمرکز غذا و خرده‌فروشی Meituan راه‌اندازی شده است.

هنگامی که کاربران سفارش می دهند و با کیف پول e-CNY خود پرداخت می کنند، یک قرارداد هوشمند ایجاد می شود و سفارش آنها برای کلمات کلیدی و اقلام خریداری شده جستجو می شود. اگر کاربر چیزی را از لیست کلمات کلیدی برای آن روز خریداری کند، برای برنده شدن بخشی از جایزه تقریباً 1300 دلاری، وارد قرعه کشی می شود.


نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉