اولین بازار ملی NFT چین که هفته آینده افتتاح می شود: گزارش

اولین بازار ملی NFT چین که هفته آینده افتتاح می شود: گزارش


پلتفرم تحت حمایت دولت به عنوان یک بازار ثانویه برای NFTها و حق امتیاز دارایی های دیجیتال عمل خواهد کرد.

طبق گزارشی که خبرگزاری محلی سینا نیوز در 28 دسامبر منتشر کرد، چین اولین پلتفرم تنظیم شده خود را برای تجارت توکن (NFT) در 1 ژانویه 2023 راه اندازی خواهد کرد. این شرکت توسط بورس فناوری دولتی چین، نمایشگاه‌های هنری دولتی چین و نهاد حقوقی خصوصی Huban Digital Copyrights Ltd ایجاد شده است.

علاوه بر NFT ها، این پلتفرم تجارت حق چاپ مربوط به دارایی های دیجیتال را نیز تسهیل می کند. هدف این پروژه “تنظیم و جلوگیری از حدس و گمان بیش از حد در بخش ثانویه” است. [NFT] یو جیانینگ، یک کارشناس برجسته در زمینه دارایی های دیجیتال و تحولات متافورس در چین، در مصاحبه ای اظهار داشت:

از نظر نظارت و مقررات صنعت، دارایی‌های دیجیتال شکل جدیدی از تجارت را نشان می‌دهد و بسیاری از موارد در مورد قوانین، مقررات و سیاست‌های نظارتی باید بهبود یابند. بنابراین، ابهامات زیادی وجود دارد. پلت‌فرم‌ها مسئولیت روشنی برای فهرست‌بندی دارند. حقوق مالکیت معنوی و دارایی های دیجیتال در مقایسه با حق چاپ دیجیتال با خطر بیشتری از سلامت مقررات روبرو هستند.

دادگاه اینترنتی Hangzhou، یک دادگاه حقوقی متخصص در دعاوی حقوقی مرتبط با اینترنت در چین، قبلاً در 29 نوامبر حکم داده بود که NFT ها دارایی های مجازی هستند که توسط قانون محافظت می شوند و “حقوق مالکیت مانند ارزش، کمبود و غیره دارای ویژگی های شی هستند.” قابلیت کنترل و تجارت.” صرافی ارزهای دیجیتال از سال 2021 در چین ممنوع شده است، اما مالکیت رمزارز دارایی مجازی است که توسط قانون محافظت می شود.


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉