یوان دیجیتال چین در کنار موارد استفاده جدید از قابلیت قرارداد هوشمند بهره می برد

یوان دیجیتال چین در کنار موارد استفاده جدید از قابلیت قرارداد هوشمند بهره می برد


ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) در روزهای اخیر شاهد موارد استفاده جدیدی از جمله خرید اوراق بهادار و پرداخت‌های آفلاین بوده است.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) – یوان دیجیتال یا eCNY – ارتقاهایی را دریافت کرده است که عملکرد قرارداد هوشمند را در کنار تعدادی از موارد استفاده جدید اعلام شده ارائه می دهد.

بر اساس گزارش رسانه محلی ارزهای دیجیتال 8btc در 17 ژانویه، عملکرد قرارداد هوشمند در برنامه Meituan، یک برنامه چینی که خدمات خرده فروشی و تحویل غذا را ارائه می دهد، راه اندازی شده است.

هنگامی که کاربران Meituan سفارش می دهند و با کیف پول e-CNY خود پرداخت می کنند، یک قرارداد هوشمند ایجاد می شود و سفارش آنها برای کلمات کلیدی و اقلام خریداری شده جستجو می شود. اگر کاربر چیزی را از لیست کلمات کلیدی برای آن روز خریداری کند، برای برنده شدن بخشی از جایزه وارد قرعه کشی می شود.

این جایزه سهمی است که در محلی به عنوان “پاکت قرمز” شناخته می شود. هونگبائو ارزش آن کمی بیش از 1300 دلار است که حاوی 8888 یوان است.

هونگبائو آنها بسته های کوچکی هستند که به طور سنتی برای هدیه دادن پول به عنوان نشانه ای از خوش شانسی در سال نو چینی استفاده می شود.

کاربر برای ارسال یک بسته قرمز دیجیتالی در برنامه پیام‌رسان WeChat آماده می‌شود. تصویر: یوتیوب

در دسامبر سال گذشته، اپلیکیشن کیف پول e-CNY قابلیتی را برای کاربران به منظور ارسال پاکت‌های قرمز دیجیتال در تلاش برای افزایش پذیرش قبل از سال نو چینی در 22 ژانویه معرفی کرد.

یوان دیجیتال راه های جدیدی برای استفاده می بیند

در کنار پیشرفت‌های اخیر، استفاده‌های جدیدی از e-CNY در چند روز اخیر اضافه شده است.

گزارش 16 ژانویه از China Securities Journal گفت که e-CNY برای اولین بار برای خرید اوراق بهادار استفاده شد. سرمایه گذاران همچنین می توانند از CBDC برای خرید اوراق بهادار از طریق برنامه تلفن همراه یک شرکت کارگزاری محلی، Soochow Securities استفاده کنند.

بر اساس گزارش 11 ژانویه Yicai Global، اپلیکیشن کیف پول دیجیتال یوان به‌روزرسانی دریافت کرده است که در آن کاربران می‌توانند با استفاده از تلفن‌های اندرویدی حتی اگر دستگاهشان بدون اینترنت یا برق باشد، پرداخت‌های بدون تماس انجام دهند.

در زمانی که چین با نرخ پذیرش CBDC دست و پنجه نرم می کرد، استفاده های جدید از یوان دیجیتال ظاهر شد.

مربوط: مشاور سابق BoE می گوید CBDC ها ارزش هزینه و خطرات را ندارند

یکی از مقامات سابق بانک مرکزی چین (PBOC)، بانک مرکزی این کشور، در دسامبر 2022 یک اعتراف عمومی نادر انجام داد و گفت که “استفاده از یوان دیجیتال کم” و “بسیار خفته” است و افزود که “نتایج ایده آل هستند.” “

در 10 ژانویه، PBOC برای اولین بار e-CNY را در گزارش های گردش ارز خود گنجاند، که تقریباً 0.13٪ از 10.47 تریلیون یوان (1.54 تریلیون دلار) CBDC در پایان سال 2022 در گردش بود. نشان داد که او این کار را انجام داده است.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉