کیف پول CBDC چین از سنت‌های چند صد ساله برای تشویق به پذیرش استفاده می‌کند

کیف پول CBDC چین از سنت‌های چند صد ساله برای تشویق به پذیرش استفاده می‌کند


یک روش سنتی هدیه پولی چینی که با افزایش پرداخت های دیجیتال مجازی شده است، در اپلیکیشن کیف پول یوآن دیجیتال گنجانده شده است.

اپلیکیشن کیف پول برای ارز دیجیتالی بانک مرکزی یوآن چین (CBDC) قابلیتی را معرفی کرد که به کاربران امکان می‌دهد در نسخه الکترونیکی «بسته‌های قرمز» سنتی پول ارسال کنند تا بتوانند کاربران جدید را جذب کنند.

همانطور که توسط South China Morning Post در 26 دسامبر گزارش شد، ویژگی جدید در آخر هفته، حدود یک ماه قبل از سال نوی چینی در 22 ژانویه منتشر شد.

به نام “بسته های قرمز” هونگبائو در چین، به طور سنتی برای هدیه دادن پول به عنوان نشانه ای از خوش شانسی در سال نو چینی و جشن های دیگر استفاده می شود. افزایش استفاده از پرداخت های دیجیتال باعث شده است که پاکت های قرمز مجازی توسط سرویس های محلی محبوب مانند WeChat Pay و Alipay ارائه شود.

بر اساس گزارش‌ها، برنامه e-CNY فقط اجازه می‌دهد یک بسته قرمز برای یک نفر ارسال شود، یا می‌توان یک «قرعه‌کشی خوش شانس» برای گروهی از افراد ترتیب داد که مبلغی تصادفی از هر دو WeChat Pay و مجموعه‌ای از وجوه دریافت می‌کنند. Alipay نیز ویژگی مشابهی دارد.

کاربران می توانند یک جلد بسته با آرزوهای “چین مرفه” به همراه آرزوهای خوب برای سال جدید یا تولد انتخاب کنند.

معاملات یوان دیجیتال در اکتبر از آستانه 14 میلیارد دلار (100 میلیارد یوان) عبور کرد.

مربوط: چین ایده «یوان آسیایی» را برای کاهش اتکا به دلار آمریکا مطرح می کند

در گزارشی در 18 دسامبر در روزنامه کارگران چین، گزارش شد که مسیرهای e-CNY به شهرهای جینان، نانینگ، فانگ‌چنگانگ و کونمینگ گسترش خواهند یافت. اوایل ماه سپتامبر، شنیده ها به چهار کشور از جمله گوانگدونگ، پرجمعیت ترین، گسترش یافت.

آخرین پایگاه کاربری گزارش شده کیف پول های الکترونیکی CNY در ژانویه 2022 بود، با وجود 261 میلیون کاربر که یک کیف پول دیجیتال نصب کردند، علیرغم اینکه دولت به سرعت آزمایشات خود را گسترش داد.

به نظر می رسد که دولت چین ممکن است مجبور شود از WeChat Pay و Alipay برای افزایش پذیرش یوان دیجیتال استفاده کند.

طبق گزارش‌های مالی، WeChat در سه ماهه سپتامبر 1.3 کاربر فعال ماهانه داشته است، در حالی که هر دو سرویس e-CNY را می‌پذیرند زیرا Alipay بیش از 1 میلیارد کاربر فعال سالانه را در سال مالی خود منتهی به 17 آگوست 2020 گزارش کرده است.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉