چین هوش مصنوعی را بدون تراشه های آمریکایی توسعه می دهد: در اینجا چگونه است


تحریم‌های ایالات متحده دسترسی چین به آخرین فناوری تراشه برای توسعه هوش مصنوعی را محدود کرده است، اما شرکت‌های محلی اجازه نمی‌دهند که مانع از آن شود.

رقابت برای ایجاد هوش مصنوعی (AI) همچنان ادامه دارد که چین به دلیل تحریم‌های فعلی، توسعه هوش مصنوعی خانگی را بدون استفاده از آخرین فناوری در ایالات متحده پیش می‌برد.

بر اساس گزارشی در وال استریت ژورنال، شرکت های چینی در حال کار بر روی روش های هوش مصنوعی برای توسعه هوش مصنوعی از طریق نیمه هادی های ضعیف تر و همچنین ترکیب تراشه ها هستند تا از تکیه بر یک نوع سخت افزار اجتناب کنند.

در این گزارش آمده است که محققان و تحلیلگران بر این باورند که ایجاد جایگزین‌هایی برای چنین تراشه‌هایی برای شرکت‌های فناوری چینی دشوار است، اما برخی آزمایش‌ها “امیدبخش” هستند.

تحریم های آمریکا علیه چین در اکتبر 2022 شرکت های چینی را از دسترسی به پیشرفته ترین تراشه های موجود در بازار محروم کرده است. این شامل تراشه‌های A100 انویدیا است که محبوب‌ترین گزینه‌ها در صحنه توسعه هوش مصنوعی هستند و آخرین نسخه، H100.

در حال حاضر، بازار چین به تراشه های انویدیا A800 و H800 دسترسی دارد که فقط می توانند مدل های هوش مصنوعی در مقیاس کوچک را اجرا کنند.

در ماه آوریل، غول تجارت الکترونیک چینی علی بابا اعلام کرد که یک رقیب ChatGPT با نام Tongyi Qianwen در “آینده ای نزدیک” راه اندازی خواهد کرد. علی بابا قصد دارد ربات چت را در مجموعه برنامه های خود از جمله پیام رسان محل کار DingTalk ادغام کند.

مرتبط با: نظرسنجی: استفاده از چت بات هوش مصنوعی 70 درصد بزرگسالان ژاپنی را نگران می کند

ChatGPT اختراع شرکت آمریکایی OpenAI است. با این حال، رقابت برای ایجاد بهترین و قدرتمندترین سیستم هوش مصنوعی، حتی در میان شرکت‌های محلی آمریکایی ادامه دارد.

مایکروسافت اخیرا چندین ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را برای چت ربات قبلی خود Bing و مرورگر وب Edge منتشر کرده است که گفته می شود رقیب ChatGPT است. علاوه بر این، بخش هوش مصنوعی گوگل، DeepMind، گفته می شود که در حال تغییر ساختار برای ارائه آخرین پیشرفت های هوش مصنوعی است.

مقامات چینی اعلام کرده‌اند که تمامی سرویس‌های مولد هوش مصنوعی که در داخل کشور راه‌اندازی شده‌اند، قبل از اینکه به آنها اجازه فعالیت عمومی داده شود، به زودی اجباری بررسی خواهند شد.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید