ماینرهای بیت کوین میکرو 3 دلاری پولی به دست نمی آورند، اما موضوع این نیست: مخترعان


به گفته مخترعان آنها، ماینرهای جیبی بیت کوین موضعی علیه “حریم خصوصی و انحصار” صنعت استخراج بیت کوین اتخاذ می کنند.

مخترعان آن استدلال می‌کنند که دستگاه‌های استخراج میکرو بیت‌کوین، اگرچه فاقد عملکرد هستند، باید به‌عنوان بن‌بست در برابر بزرگ‌ترین نقص اکوسیستم بیت‌کوین در نظر گرفته شوند.

ماینرهای میکرو بیت کوین که معمولا منبع باز و جیبی هستند، به بخش ویژه ای از بازار خدمت می کنند و به خریداران یک دستگاه کاملاً مونتاژ شده یا کیت DIY برای استخراج مستقل بیت کوین (BTC) ارائه می دهند.

در صحبت با کوین تلگراف، توسعه دهندگان پشت این کیت ها اذعان دارند که خریداران نمی توانند سود زیادی کسب کنند، اما استدلال می کنند که مبارزه با “حریم خصوصی و انحصار” صنعت استخراج بیت کوین مهم است.

اخیرا شرکتی به نام BitMaker درخواست کرد این کار را می توان با حداقل 3 دلار انجام داد و خروجی 50 کیلوهش در ثانیه را ارائه داد.

ماینرهای قابل حمل BitMaker با 3 دلار 50Kh/s. منبع: BitMaker

سخنگوی BitMaker، شرکتی که از ژوئن 2022 روی میکرو ماینرها کار می کند، استدلال کرد که همه پلتفرم های معروف استخراج بیت کوین ASIC منبع بسته هستند و بسیار متفاوت از کد منبع بیت کوین هستند.

آنها گفتند که این امر تولید و عرضه ماینرهای بیت کوین را به نهادهای تجاری محدود می کند.

ماشین استخراج بیت کوین مسلما مهمترین قطعه سخت افزاری در اکوسیستم بیت کوین است و همه این کارها به صورت کاملا محرمانه انجام می شود.

داده ها نشان می دهد که 35.4 درصد از نرخ هش بیت کوین از ایالات متحده آمریکا و پس از آن قزاقستان (18.1٪)، روسیه (11.2٪) و کانادا (9.6٪) قرار دارند. Marathon Digital، Riot Blockchain، مستقر در ایالات متحده و Bitdeer Technologies Group مستقر در سنگاپور، از بزرگترین شرکت های استخراج معدن در جهان هستند.

اسکات، سازنده استخراج کنندگان Bitaxe، احساسات مشابهی را به اشتراک گذاشت و به کوین تلگراف توضیح داد که طراحی منبع باز شفافیت بسیار مورد نیاز را در صنعت فراهم می کند.

“صنعت معدن به طور سنتی با محرمانه بودن و انحصاری برخورد می شود. پیدایش این پروژه‌های منبع باز به روشن کردن این فضای اغلب مبهم و شفاف‌تر کردن آن برای عموم کمک می‌کند.»

یکی از سخنگویان Bitaxe گفت که مهندسان پشت این پروژه ها اسناد منبع باز هستند که جزئیات نحوه ساخت هشبورد و سایر تجهیزات ماینینگ را بدون نیاز به تکیه بر تولیدکنندگان در مقیاس بزرگ شرح می دهند:

“این به هر کسی که علاقه مند است اجازه می دهد تا ماینر یا چندین ماینر خود را راه اندازی کند، بنابراین تا حدودی به تمرکززدایی سیستم کمک می کند.”

با این حال، اسکات اذعان کرد که خریداران نباید انتظار داشته باشند که بلافاصله مقدار زیادی بیت کوین به دست آورند. در حالی که مهندسان Bitaxe برای کارآمدتر کردن ماینرها تلاش می کنند، او همچنین استدلال کرد که هدف ماینرهای قابل حمل سود نیست:

«این لزوماً در مورد سود نیست، بلکه در مورد یادگیری، درک و در برخی موارد بخشی از یک جامعه است.»

مرتبط با: استخراج بیت کوین چه مدلی برای محموله های صنعتی مدرن است؟

Skot همچنین تاکید کرد که ماینرهای قابل حمل برای رقابت با بازیکنان تجاری سازی شده در فضا ساخته نشده اند، بلکه به مردم این فرصت را می دهند تا یک دکل را در خانه بدون نیاز به پرداخت هزینه برای یک دکل معدنی حجیم، داغ و گران قیمت راه اندازی کنند.

دیگر ماینرهای کوچک بیت کوین در بازار عبارتند از Bitmain AntRouter و Mars Lander. در همین حال، نوآوران در حال آزمایش هستند که چگونه بیت کوین را می توان از طریق تلفن همراه استخراج کرد.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید