ChatGPT، Midjourney و سایر ابزارهای هوش مصنوعی وارد قوانین اتحادیه اروپا خواهند شد


این لایحه خطر ابزارهای هوش مصنوعی را طبقه بندی می کند و توسعه دهندگان برنامه های کاربردی هوش مصنوعی را مجبور می کند استفاده از مطالب دارای حق چاپ را افشا کنند.

بحث‌ها در مورد هوش مصنوعی (AI) و استفاده آن از مطالب دارای حق چاپ، به دنبال افزایش گسترده استفاده از فناوری تولید محتوا، به چپ و راست در سراسر وب ظاهر می‌شود.

قانونگذاران اتحادیه اروپا در رأی گیری در 27 آوریل که لایحه جدیدی را برای کنترل این فناوری و شرکت های توسعه دهنده آن طراحی کرده بود، به افزایش استفاده از هوش مصنوعی پاسخ دادند.

جزئیات دقیق این لایحه در دور بعدی مذاکرات بین قوه مقننه و کشورهای عضو نهایی خواهد شد. اگرچه ابزارهای هوش مصنوعی در حال حاضر معتبر هستند، به زودی بر اساس سطح خطر طبقه بندی می شوند. سطوح ریسک به صورت حداقل، محدود و زیاد شروع می شود و تا زمانی ادامه می یابد که غیرقابل قبول باشد.

طبق این لایحه، خودروهای پرخطر به طور کامل ممنوع نمی شوند، اما مشمول رویه های شفاف سازی سخت گیرانه خواهند شد. به ویژه، ابزارهای مولد هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT و Midjourney، مسئول افشای هرگونه استفاده از مطالب دارای حق چاپ در آموزش هوش مصنوعی خواهند بود.

در پاسخ به وضعیت فعلی این لایحه، سونیا هان، عضو پارلمان اروپا اظهار داشت که این یک حد وسط بین نظارت بیش از حد و نظارت بیش از حد است که از شهروندان محافظت می کند، “و همچنین نوآوری را تقویت می کند و اقتصاد را تحریک می کند.”

این لایحه بخشی از قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا است و تقریباً دو سال پیش به عنوان پیش نویس قوانین پیشنهاد شد.

مرتبط با: ایلان ماسک مایکروسافت را تهدید به شکایت کرد و مدعی شد هوش مصنوعی بر روی داده های توییتر آموزش دیده است

در همان هفته، اندیشکده اروپایی یوروفی، متشکل از مشاغل در بخش دولتی و خصوصی، آخرین شماره مجله خود را منتشر کرد که شامل یک فصل کامل در مورد کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (ML) در امور مالی در اتحادیه اروپا

این فصل شامل پنج مقاله کوچک در مورد نوآوری و مقررات هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا بود، به ویژه برای استفاده در بخش مالی، که همه آنها به قانون آینده در مورد هوش مصنوعی اشاره کردند.

نویسنده جورجینا بولکلی، رئیس راه حل های خدمات مالی EMEA در Google Cloud، با اشاره به این قانون، گفت:

«هوش مصنوعی برای نظارت بیش از حد مهم است. و خوب ویرایش نکردن خیلی مهم است.»

این تحولات مدت کوتاهی پس از ابراز نگرانی ناظر داده اتحادیه اروپا در مورد مشکلات احتمالی شرکت‌های هوش مصنوعی در ایالات متحده در صورت عدم مطابقت با GDPR صورت می‌گیرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید