ChatGPT اکنون می تواند با افزونه های OpenAI جدید به اینترنت دسترسی داشته باشد


OpenAI گفت که در ابتدا این افزونه ها را در اختیار گروه کوچکی از کاربران قرار داده است تا قبل از اینکه آن را به مقیاس بزرگتر گسترش دهند، «استفاده و تأثیر آن ها در دنیای واقعی را مطالعه کنند».

ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT اکنون می‌تواند اطلاعات را از منابع آنلاین بازیابی کند و از طریق یک ویژگی افزونه جدید از سازنده خود، OpenAI، با وب‌سایت‌های شخص ثالث تعامل داشته باشد.

ویژگی الحاقی هنوز در آلفای «محدود» است و در ابتدا فقط برای گروه کوچکی از کاربران قبل از انتقال به «دسترسی در مقیاس وسیع‌تر» در دسترس خواهد بود. کاربران برای دسترسی به ویژگی جدید در چت باید خود را به لیست انتظار اضافه کنند. GPT Plus، این شرکت در اطلاعیه 23 مارس خود گفت.

در ابتدا، تنها 11 افزونه در دسترس است. این افزونه‌ها از بررسی نمرات رویدادهای ورزشی زنده توسط کاربران گرفته تا رزرو پرواز بین‌المللی تا خرید مواد غذایی برای تحویل در خانه را شامل می‌شود. این شرکت افزود که “به تدریج پلاگین ها را عرضه می کند” تا بتواند استفاده در دنیای واقعی را ارزیابی کند.

OpenAI گفت: “افزونه ها ابزارهایی هستند که به طور خاص برای مدل های زبان مبتنی بر امنیت طراحی شده اند و به ChatGPT کمک می کنند تا به اطلاعات به روز دسترسی پیدا کند، محاسبات انجام دهد یا از خدمات شخص ثالث استفاده کند.”

مجموعه وب‌سایت‌هایی که توسط ویژگی افزونه جدید پشتیبانی می‌شوند شامل پلتفرم‌های تجارت الکترونیک Shopify، Klarna و Instacart و موتورهای جستجوی سفر Expedia و KAYAK هستند.

بر اساس این اعلامیه، همچنین از Wolfram، رایانه ریاضی برای انجام محاسبات، و Slack، یکی از بزرگترین برنامه‌های پیام‌رسان تجاری پشتیبانی می‌کند.

اسکرین شات از API در ChatGPT هنگام اتصال به افزونه های شخص ثالث. منبع: OpenAI

برنامه های دیگر عبارتند از FiscalNote، Milo Family AI، OpenTable، Shop، Speak و Zapier.

چگونه به وب دسترسی پیدا می کند؟

ChatGPT از یک مرورگر وب مبتنی بر متن برای پیمایش نتایج و تعامل با وب سایت ها و همچنین از Bing API برای جستجوی اطلاعات استفاده می کند.

می تواند اطلاعات را از چندین منبع ترکیب کند تا پاسخی منطقی تر بدهد. همچنین منابعی را که استفاده می کند مشخص می کند تا کاربران بتوانند بررسی کنند که ChatGPT از کجا پاسخ خود را دریافت کرده است.

OpenAI گفت که این ویژگی‌های الحاقی پس از تقاضای بالا از سوی پایگاه کاربرانش از زمان راه‌اندازی ChatGPT در نوامبر به وجود آمده است.

میچل هاشیموتو، بنیانگذار شرکت نرم افزاری HashiCorp و یکی از اولین کاربران API افزونه ChatGPT، در 23 مارس به 94300 دنبال کننده توییتر خود گفت که این یکی از “مطلوب ترین” برنامه های محاسباتی است که او تا به حال استفاده کرده است:

توانایی استفاده از افزونه‌های دسترسی به اینترنت می‌تواند یکی از بزرگترین کاستی‌های ChatGPT را بهبود بخشد، زیرا فقط تا سپتامبر 2021 با داده‌ها آموزش داده شده است و برای دریافت اطلاعات به‌روزتر به اینترنت دسترسی ندارد.

وقتی از ChatGPT سؤالی پرسیده می شود که به داده های به روز نیاز دارد، پاسخ معمولی است. منبع: Open AI

مرتبط با: چگونه با استفاده از ChatGPT مشکلات رمزگذاری را حل کنیم؟

اوایل این ماه، OpenAI ChatGPT-4، آخرین نسخه چت بات هوش مصنوعی خود را منتشر کرد.

تا کنون، نسخه جدید اکثر سخت ترین امتحانات دبیرستان و دانشکده حقوق در ایالات متحده را در صدک 90 با موفقیت پشت سر گذاشته است.

با استفاده از همین نسخه، کوین تلگراف اخیرا آزمایشی را با استفاده از GPT-4 برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با استفاده از اطلاعاتی که از بازارهای کوین تلگراف و مجموعه ای از اخبار روزانه کوین تلگراف دریافت می کند، راه اندازی کرده است.

تا کنون، سبد ارزهای دیجیتال طی هفت روز 6.08 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر 55 درصد بیت کوین (BTC)، 35 درصد اتر (ETH)، 5 درصد کاردانو (ADA) و 5 درصد XRP (XRP) تخصیص داده شده است.

مجله: همه چیز برای قاضی ربات خوب است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *