ChatGPT و AI، جدیدترین بردار بدافزار: تیم امنیتی متا


محققان امنیتی در متا گفتند که «بازیگران بد» به سمت هوش مصنوعی مولد هجوم آورده‌اند، زیرا این جدیدترین فناوری برای جذب «تخیل و هیجان مردم» است.

طبق مطالعه تیم امنیتی متا، ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT به جدیدترین راه برای «بازیگران بد» برای توزیع بدافزار، کلاهبرداری و هرزنامه تبدیل شده است.

یک گزارش تحقیقاتی در اول ماه مه توسط تیم امنیتی متا شرکت مادر فیس بوک، 10 خانواده بدافزار را در ماه مارس پیدا کرد که به نظر می رسد ChatGPT و ابزارهای هوش مصنوعی مشابه هستند، که برخی از آنها در پسوندهای مختلف مرورگر یافت شدند:

تنها از ماه مارس، تحلیلگران امنیتی ما حدود 10 خانواده بدافزار را پیدا کرده اند که به عنوان ChatGPT و ابزارهای مشابه برای به خطر انداختن حساب ها در اینترنت عمل می کنند.

متا توضیح داد که این “بازیگران بد” – اپراتورهای بدافزار، کلاهبرداران، ارسال کنندگان هرزنامه و موارد مشابه – به هوش مصنوعی روی می آورند زیرا این “آخرین موج” چیزی است که “تخیل و هیجان مردم را تسخیر کرده است”.

این تحقیق در زمانی انجام می شود که علاقه زیادی به هوش مصنوعی وجود دارد، به خصوص با توجه به ChatGPT که توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

به عنوان مثال، ما شاهد بودیم که عوامل تهدید، افزونه‌های مرورگر مخربی را ایجاد می‌کنند که در فروشگاه‌های وب رسمی موجود است که ادعا می‌کنند ابزارهای مرتبط با ChatGPT را ارائه می‌دهند.»

Metasecurity گفت که برخی از این “افزونه های مخرب” شامل فرآیندهایی با عملکرد ChatGPT هستند که با بدافزار وجود دارند.

تیم امنیتی شرکت سپس توضیح داد که بازیگران بد تمایل دارند به جایی بروند که آخرین جنون است، با استناد به تبلیغات در مورد ارز دیجیتال و کلاهبرداری های ناشی از آن:

“این منحصر به فضای هوش مصنوعی مولد نیست. به عنوان یک صنعت، ما این موضوع را در موضوعات دیگری که در زمان خود محبوب بودند، مانند کلاهبرداری‌های رمزنگاری شده ناشی از علاقه به ارز دیجیتال، دیده‌ایم.”

آنها افزودند: “زمینه هوش مصنوعی مولد به سرعت در حال پیشرفت است و بازیگران بد آن را می دانند.”

مدیر ارشد امنیتی متا، گای روزن، در مصاحبه اخیر با رویترز گفت که “ChatGPT ارز دیجیتال جدید” برای این بازیگران بد است.

مرتبط با: OpenAI برای مبارزه با آسیب‌پذیری‌های سیستم، برنامه باگ بونتی راه‌اندازی می‌کند

با این حال، لازم به ذکر است که متا در حال حاضر پیشرفت های خود را برای هوش مصنوعی مولد ایجاد می کند.

هوش مصنوعی متا در حال حاضر در حال توسعه اشکال مختلف هوش مصنوعی برای کمک به بهبود فناوری های واقعیت افزوده و مصنوعی است.

به گفته مارک زاکربرگ، مدیرعامل، علیرغم سرمایه گذاری هنگفت در Metaverse، هوش مصنوعی در حال حاضر بزرگترین سرمایه گذاری متا است.

Cointelegraph برای اظهار نظر با OpenAI، تیم پشتیبان ChatGPT تماس گرفت.

مجله: خالق NFT، امیلی زی: ایجاد هنر مولد “ارگانیک” از الگوریتم های رباتیک




نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *