ChatGPT و AI باید برای اخباری که مصرف می کنند بپردازند: مدیر عامل نیوز کورپ استرالیا


مایکل میلر گفت که هوش مصنوعی مولد حرکتی از سوی شرکت‌های دیجیتال برای دریافت محتوای خلاقانه دیگران “بدون پرداخت هزینه برای کار اصلی خود” است.

به گفته مدیر عامل نیوز کورپ استرالیا، سازندگان اپلیکیشن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) باید برای اخبار و محتوایی که برای توسعه محصولاتشان استفاده می‌شود، هزینه پرداخت کنند.

در سرمقاله دوم آوریل در استرالیا، مایکل میلر از “روزنامه نگاری اصلی و سازندگان محتوا” خواست تا از اشتباهات گذشته که “صنعت آنها را نابود کرد” اجتناب کنند، زیرا او ادعا کرد که به شرکت های فناوری اجازه می دهد از استفاده رایگان از داستان ها و اطلاعات خود سود ببرند. .

چت بات‌ها نرم‌افزاری هستند که اخبار، داده‌ها و سایر اطلاعات را بازیابی می‌کنند تا به پرسش‌هایی پاسخ دهند که گفتار نوشتاری یا گفتاری انسان را تقلید می‌کنند. قابل توجه ترین آنها چت ربات ChatGPT-4 از شرکت هوش مصنوعی OpenAI است.

به گفته میلر، ظهور سریع هوش مصنوعی مولد حرکت دیگری از سوی شرکت‌های دیجیتال قدرتمند برای ایجاد «یک ظرف طلای جدید برای به حداکثر رساندن درآمد و سود با دریافت محتوای خلاقانه دیگران بدون پرداخت هزینه برای کار اصلی‌شان» است.

با استفاده از OpenAI به عنوان مثال، میلر ادعا کرد که این شرکت “به سرعت یک تجارت” به ارزش 30 میلیارد دلار، “با استفاده از محتوای اصلی و خلاقیت دیگران بدون هزینه و صلاحیت ایجاد کرد.”

در سال 2021، دولت فدرال استرالیا قانون چانه زنی رسانه های خبری را اجرا کرد که پلتفرم های فناوری در استرالیا را موظف می کند به ناشران اخبار برای محتوای خبری که در پلتفرم های آنها در دسترس یا پیوند داده شده است، پول پرداخت کنند.

میلر می گوید قوانین مشابهی برای هوش مصنوعی مورد نیاز است، بنابراین همه سازندگان به طور مناسب برای کار خود غرامت دریافت می کنند.

سازندگان شایستگی دریافت جایزه برای کارهای اصلی خود را دارند، موتورهای هوش مصنوعی که بر سبک و سبک نه تنها روزنامه نگاران (به نام چند نفر) بلکه موسیقیدانان، نویسندگان، شاعران، مورخان، نقاشان، فیلمسازان و عکاسان تسلط دارند، استفاده می شود.»

بیش از 2600 رهبر و محقق فناوری اخیراً نامه ای سرگشاده را امضا کردند که در آن خواستار توقف موقت توسعه بیشتر هوش مصنوعی (AI) به دلیل ترس از “خطرات عمیق برای جامعه و بشریت” شدند.

در همین حال، ناظر حفاظت از داده های ایتالیا مسدود شدن موقت ChatGPT را اعلام کرد و تحقیقاتی را در مورد نقض مشکوک قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها آغاز کرد.

میلر معتقد است سازندگان و شرکت‌های هوش مصنوعی می‌توانند به جای مسدود کردن یا ممنوع کردن کامل این فناوری، از یک معامله سود ببرند.

او توضیح داد که با «مترسک‌های مناسب»، هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که یک منبع روزنامه‌نگاری ارزشمند باشد که به تولید محتوا و «جمع‌آوری سریع‌تر حقایق» کمک می‌کند، علاوه بر این به ساده‌سازی انتشار و تولید ویدیو در چندین پلتفرم کمک می‌کند.

مرتبط با: “مغرضانه، فریبنده”: مرکز هوش مصنوعی خالق ChatGPT را به نقض قوانین تجارت متهم می کند

صنعت کریپتو شروع به دیدن پروژه های بیشتری با استفاده از هوش مصنوعی کرده است، اگرچه هنوز در مراحل اولیه است.

میلر معتقد است که موتورهای هوش مصنوعی در صورتی که نتوانند عموم را متقاعد کنند که اطلاعات آنها قابل اعتماد و قابل اعتماد است، برای موفقیت آینده خود با خطر مواجه خواهند شد، “برای دستیابی به این هدف، آنها باید به کسانی که محتوای موفقیت خود را ارائه می دهند، جبران خسارت کنند.”

مجله: همه چیز برای قاضی ربات آماده است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند
نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید