چارلز هاسکینسون به روز رسانی مهم Cardano: جزئیات


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار پلتفرم بلاک چین Cardano، توجه جامعه را بر یک به روز رسانی مهم متمرکز کرده است: طراحی Ouroboros Genesis. هاسکینسون در مورد به روز رسانی هیجان ایجاد کرد. GIF جالب به نظر می رسد این نشان دهنده بی حوصلگی کاربران برای استقبال از جنسیس است.

تکامل پیدایش در طول زمان

Ouroboros Genesis بر اساس تکرارهای قبلی پروتکل Ouroboros بنا شده است. این بهبودهایی را ارائه می دهد که به طور خاص با هدف محافظت از گره های شبکه که جدید هستند یا پس از وقفه برمی گردند، ارائه می دهد. هدف تقویت انعطاف پذیری و مقیاس پذیری کاردانو است.

مرتبط با

همه بلاک چین ها دارای یک پروتکل اجماع هستند که ثبات و تغییر ناپذیری دفتر کل توزیع شده در گره های شبکه را تضمین می کند. Ouroboros Classic به عنوان اولین پروتکل اثبات سهام عمل کرد و پس از آن Ouroboros BFT و سپس Ouroboros Praos قرار گرفت.

Ouroboros Genesis فاز بعدی این تکامل را نشان می‌دهد و به چالش‌های کلیدی که گره‌های شبکه با آن‌ها مواجه هستند، به ویژه در طول فرآیند همگام‌سازی اولیه یا پس از دوره‌های طولانی غیبت، می‌پردازد.

ویژگی های کلیدی Ouroboros Genesis

به‌روزرسانی Ouroboros Genesis مفاهیم و مکانیسم‌های مختلفی را برای افزایش امنیت و قابلیت اطمینان بلاک‌چین کاردانو معرفی می‌کند. برخی از این موارد عبارتند از Ledger Peers، Lightweight Control Punctuation، Limit of Desires (LoE)، Genesis Density Disconnection (GDD)، Limit of Patience (LoP) و Genesis State Machine.

Ledger Peers در جلوگیری از کسوف، که یک تهدید بالقوه برای همگام سازی گره ها هستند، بسیار مهم هستند. عملکرد این است که احتمال انتخاب گره های مخرب را کاهش دهد و در نتیجه امنیت شبکه را افزایش دهد. Soft Checkpointing زمانی فعال می شود که قطعی شبکه شدید باشد.

مرتبط با

Willingness Limit تضمین می‌کند که گره‌ها فقط بلوک‌هایی را انتخاب می‌کنند که همتایان دفتر کل روی آن توافق دارند. این از توسل گره های همگام به بلوک های مخرب جلوگیری می کند. یک گره Genesis از GDD برای قطع اتصال همتایان به زنجیره های جایگزین استفاده می کند تا یکپارچگی شبکه را حفظ کند و از اتصال گره ها به زنجیره های رقیب جلوگیری کند.

کاردانو از دیرباز به عنوان یک مرکز توسعه بزرگ شناخته شده است. به روز رسانی Ouroboros یکی از ابتکارات جدیدی است که پروتکل برای پیشی گرفتن از اتریوم و سایر بلاک چین های رقیب در حال بررسی است.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید