هزینه‌های خالص پولزی «ماشین ارز دیجیتال» به ارزش ۸.۴ میلیون دلار


سازندگان و حامیان مختلف دو شرکت ادعایی کلاهبرداری رمزنگاری با اتهامات متعددی روبرو هستند که ممکن است آنها را به 20 سال زندان محکوم کند.

دادستان های ایالات متحده در دو شکایت جداگانه علیه 9 نفر که یک جفت شرکت ارزهای رمزپایه را تأسیس کرده یا تبلیغ کرده اند که ادعا می شود طرح های پونزی دارند که 8.4 میلیون دلار از سرمایه گذاران به دست آورده اند، اتهاماتی را مطرح کرده اند.

در 14 دسامبر، دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک کیفرخواست را لغو کرد و ادعا کرد که شرکت‌های به اصطلاح استخراج و تجارت کریپتو IcomTech و Forcount به سرمایه‌گذاران قول داده‌اند که «بازده روزانه را تضمین کنند» که می‌تواند سرمایه‌گذاری آنها را در شش ماه دو برابر کند.

در حقیقت، دادستان ها می گویند که هر دو شرکت از پول سرمایه گذاران بعدی برای پرداخت به سرمایه گذاران قبلی استفاده کردند، در حالی که سایر وجوه صرف تبلیغ شرکت ها و خرید کالاهای لوکس و املاک و مستغلات شد.

در ایالات متحده و خارج از کشور، “نمایشگاه های لوکس” و همچنین نمایش هایی در جوامع کوچک برگزار شد که سرمایه گذاران را با وعده آزادی مالی و ثروت جذب می کرد.

ظاهراً تبلیغ‌کنندگان در رویدادها با اتومبیل‌های گران‌قیمت، پوشیدن لباس‌های لوکس شرکت می‌کنند و درباره پولی که با سرمایه‌گذاری در شرکتی که تبلیغ می‌کنند به‌دست آورده‌اند، لاف می‌زنند. سرمایه گذاران به یک “پورتال” برای نظارت بر بازده خود دسترسی پیدا کرده اند

IcomTech و Forcount پس از اینکه کاربران نتوانستند بازپرداخت های فرضی خود را پس بگیرند شروع به از هم پاشیدگی کردند.

اتهامات وارد شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) علیه سازندگان و حامیان Forcount نشان می دهد که این تیم در درجه اول اسپانیایی زبانان را هدف قرار داده است و بیش از 8.4 میلیون دلار از “صدها” سرمایه گذار که “اعضایی” را می فروشند که سهمی از معاملات ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند، جمع آوری کرده است. فعالیت های معدنی ادعاها

در تلاش برای افزایش نقدینگی، هر دو شرکت توکن‌هایی ایجاد کرده‌اند تا IcomTech و Forcount بتوانند به ترتیب با راه‌اندازی «Icoms» و «Mindexcoin» به سرمایه‌گذاران بازپرداخت کنند.

ظاهراً فروش توکن شکست خورد زیرا در سال 2021 هر دوی آنها به سرمایه گذاران پرداخت نکردند.

دامیان ویلیامز، دادستان کل ایالات متحده گفت: «با این دو کیفرخواست، این دفتر به همه کلاهبرداران ارزهای دیجیتال این پیام را می‌فرستد: ما به دنبال شما می‌آییم. “دزدی حتی در اصطلاحات رمزارزها دزدی است.”

مربوط:ارزهای دیجیتال به زمین بازی کلاهبرداران تبدیل شده است

دیوید کارمونا، از کوئینز، نیویورک، در کیفرخواست به عنوان بنیانگذار IcomTech نام برده شد و به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری الکترونیکی متهم شد که حداکثر 20 سال حبس دارد.

بنیانگذار Forcount، فرانسیسلی داسیلوا از کوریتیبا، برزیل بود و با اتهامات کلاهبرداری الکترونیکی، توطئه کلاهبرداری الکترونیکی و توطئه پولشویی مواجه است که در صورت مجرم شناخته شدن در تمامی اتهامات، حداکثر 60 سال حبس می شود.

حامیان شرکت ها با اتهامات مختلفی در ارتباط با کلاهبرداری الکترونیکی، کلاهبرداری الکترونیکی و توطئه پولشویی و ارائه اطلاعات نادرست روبرو هستند.


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید