چالش های آموزش Web3، آموزش مهندس دوام، و اولین راهنمای رایگان ZK Tech: مصاحبه با جفری شولز، بنیانگذار RareSkills


امروز ما این امتیاز را داریم که با آقای جفری شولز، بنیانگذار پلتفرم آموزش مهندسین Web3 منحصر به فرد RareSkills صحبت کنیم (نام او قبلاً در دسترس است!). آقای شولز اینجاست تا در مورد مهم ترین روند آموزش Web3 بحث کند و خطرناک ترین افسانه در مورد این بخش رو به رشد را از بین ببرد.

U.Today: لطفاً خودتان را به طور خلاصه معرفی کنید، از جمله مسیرهای شغلی و پایه های محصول.

جفری شولز: سلام! من جفری شولز، بنیانگذار RareSkills هستم. RareSkills پلت فرم آموزش مداوم پیشرو برای مهندسین Web3 است. ما به مهندسین قرارداد هوشمند Solidity مفاهیم پیشرفته در توسعه قراردادهای هوشمند را آموزش می دهیم.

علاوه بر این، ما تنها بوت‌کمپی هستیم که نحوه عملکرد پیشرفته‌ترین مدرک‌های دانش صفر را در یک بوت کمپ پولی و با مواد رایگان از ToM Book ما آموزش می‌دهیم.

U.Today: سه گلوگاه اصلی آموزش Web3 در حال حاضر چیست؟

جفری شولز: اولین مسئله در واقع همبستگی بین حجم مخاطب و کیفیت مخاطب است.

پلتفرم‌های آموزشی انگیزه‌ای برای انتشار و بازاریابی محتوای سطح پایه دارند تا جذابیت وسیع‌تری داشته باشند. به این ترتیب، سرمایه‌گذاران و سهامداران می‌توانند شاهد «افزایش خوانندگان» باشند. با این حال، این رشته به مواد اولیه بیشتری نیاز ندارد که برای توجه مبتدیان رقابت کنند. «چگونه وارد Web3 شویم» یک تاکتیک بازاریابی برای به دست آوردن بینندگان بیشتر یا طرحی برای کسب درآمد از تازه واردان است. آنچه این رشته واقعاً به آن نیاز دارد، آموزش هایی است که موضوعات دشوار و مهم را هدف قرار دهد.

این رشته به آموزش هایی نیاز دارد که عمیقاً به ریاضیات بپردازد، از جمله اینکه چگونه و چرا پروتکل های اصلی DeFi به شکلی که هستند طراحی شده اند. این رشته به آموزش هایی نیاز دارد که به طور کامل زیرروال های به ظاهر کوچک در قراردادهای هوشمند Web3 را بررسی کند که مهندسان آن را گوگل نمی کنند اما در واقع نتیجه هستند. این رشته به آموزش‌هایی نیاز دارد که «حیله‌بازی» نباشد، اما موضوعاتی را پوشش می‌دهد که شکاف‌های دانشی را پوشش می‌دهد که حتی مهندسان قرارداد هوشمند با تجربه دارند.

مشکل این است که بیشتر پلتفرم‌های آموزشی نمی‌خواهند محصولات آموزشی را برای مهندسان در سفر خود ایجاد کنند زیرا 1) هزینه ایجاد مواد پیشرفته به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. و 2) مخاطب بسیار کمتر است. با این حال، این مخاطب کوچک است که می‌تواند پروتکل‌های پیچیده‌تر و جدیدتری را ایجاد و ایمن کند که به طور نامتناسبی باعث نوآوری در این زمینه می‌شود و احتمالات جدید را باز می‌کند.

باهوش ترین و مؤثرترین مهندسان به مواد آموزشی به معنای سنتی نیاز ندارند. آنها هکرهایی هستند که می توانند سیستم های پیچیده را به تنهایی حل کنند. چیزی که آنها نیاز دارند منبعی است که به آنها کمک کند تا در مورد موضوعات ناآشنا به طور مؤثرتر یاد بگیرند تا بتوانند از زمان خود استفاده بهتری کنند.

مشکل دوم این است که تولید محتوای واقعاً در سطح متخصص هزینه بر است.

مربیان دوست دارند از کلمه “متخصص” برای توصیف درس های خود استفاده کنند، اما اجازه دهید به شما نشان دهم که تولید محتوای واقعاً در سطح متخصص چگونه به نظر می رسد.

کسب دانش در سطح متخصص یک سرمایه گذاری قابل توجه در زمان است. شما زمان زیادی را صرف مطالعه خوب و تمرین می کنید و در نهایت متخصص می شوید. ما به معنای واقعی کلمه به برخی از مهندسان با استعداد برای چندین ماه حقوق تمام وقت می پردازیم تا هیچ کاری انجام ندهند جز تحقیق در مورد یک موضوع خاص، انجام آزمایشات، یادگیری تمام حقایق غیر واضحی که تاکنون هیچ کس آن را مستند نکرده است، و خلاصه آخرین پیشرفت ها. شکی نیست که در حال حاضر افرادی هستند که این اطلاعات را به طور مستقیم می دانند، اما سازماندهی و دسته بندی این اطلاعات نیاز به کار زیادی دارد.

یک مهندس پیشرو در صنعت می تواند در یک ماه تسلط پیدا کند، در حالی که یک فرد بسیار ماهر می تواند تا سه ماه طول بکشد. اما مطالبات زیادی در مورد زمان مهندس پیشرو صنعت وجود دارد که اختصاص یک ماه به سادگی امکان پذیر نیست. بنابراین، اگر سه ماه از طرف آن‌ها درباره موضوعی تحقیق کنیم تا آن را در چند روز کار فشرده کنیم، ارزش قابل توجهی را برای آن مهندس و هرکسی که کارشان لمس می‌کند، باز می‌کنیم. بله، این یک راه بسیار گران برای تولید محتوا است، اما موضوعات دشوار زمان می برد. من امکان افزایش کارایی عمده را نمی بینم.

برای اکثر شرکت‌ها، صرف هزاران دلار برای ایجاد یک پست وبلاگ، هیچ منطق مالی ندارد. اما این همان چیزی است که این رشته برای استفاده از استعدادها در جایی که واقعاً مهم است به آن نیاز دارد.

ما خوش شانس هستیم که ارزش ویژه برندی که از طریق سرمایه گذاری در محتوای خود ایجاد کرده ایم به ما کمک کرده است تا فروش زیادی را ببندیم، که اغلب به محتوا کمک می کند تا برای خود هزینه کند. اما این هنوز یک سرمایه گذاری پرهزینه و پرخطر است. من می توانم درک کنم که چرا اکثر شرکت ها (در آموزش یا سایر بخش ها) ریسک نمی کنند.

در نهایت، آموزش به تنهایی اغلب یک مدل کسب و کار خوب نیست و منجر به انگیزه های بد می شود.

اگر یک کتاب برنامه نویسی موفق بنویسید و بفروشید یا یک دوره بسیار موفق در Udemy را بگذرانید، خوش شانس خواهید بود که ماهانه چند هزار دلار حق امتیاز کسب کنید. با گذشت زمان، محتوا کهنه و کمتر می شود. من از تجربه دست اول می دانم که فروش محتوا یک تجارت مقیاس پذیر نیست. حتی Udemy به عنوان یک شرکت، هزینه ای برای ایجاد دوره ها ندارد، اما سودآور نبوده است، زیرا همه این کارها توسط اشخاص ثالث انجام می شود.

این منجر به دو نتیجه غیربهینه می شود:

1) سازندگان دوره‌های آموزشی دوره‌های خود را با وعده‌ها یا کنایه‌های مضحک تبلیغ می‌کنند: «دوره گران‌قیمت من را بخر، شغلی با درآمد بالا پیدا کن!»

2) سازندگان دوره دستور کار متفاوتی دارند: تبلیغ یک محصول سودآور با استفاده از آموزش به عنوان یک قیف.

من نمی گویم “آموزش به عنوان یک قیف” نمی تواند محتوای خوبی ایجاد کند. اما انگیزه های آنها اساساً نادرست است. هدف آنها مردمک چشم است نه عمق محتوا.

U.Today: چه کسی بهترین نامزد برای شرکت در آموزش توسعه Web3 و چه کسی بدترین است؟

جفری شولز: کسی که با انگیزه و منظم باشد بهترین نامزد است. یادگیری یک رشته جدید سفر کوتاهی نیست. اینکه بتوانید یک سال یا بیشتر به چیزی بچسبید، حتی زمانی که یادگیری دشوار و خسته کننده می شود، شما را در اقلیت کسانی قرار می دهد که در حال یادگیری هستند. اگر استعداد طبیعی برای موضوع داشته باشید، مطمئناً به شما کمک می کند، اما برای موفقیت و موفق ماندن باید یک سبک زندگی یادگیری داشته باشید.

U.Today: آیا خدمات شما برای تازه واردان طراحی شده است؟ در غیر این صورت، چه سطح اولیه ای از تخصص برای متقاضی کافی است؟

جفری شولز: ما می‌توانیم هر کسی را که می‌داند چگونه برنامه‌نویسی کند آموزش دهیم، اما اکثر دانش‌آموزان ما حداقل شش ماه تجربه Solidity دارند، چه در یک شرکت یا در پروژه‌های شخصی.

ما رهبران پروتکل و روسای تحقیقات در شرکت های برتر را در مورد موضوعات پیشرفته مانند اثبات دانش صفر آموزش داده ایم. ما واقعاً هدف ما خدمت به مهندسان ارشد + است.

ما همچنین خدمات استخدام را از طریق raretalent.xyz ارائه می دهیم.

U.Today: آیا آموزش کدنویسی در Web3 به نوعی با مسیرهای آموزشی Web2 متفاوت است؟

جفری شولز: کمی. من فکر می کنم این شبیه به یک مهندس باطن است که در حال تبدیل شدن به یک مهندس اینترنت اشیا است. بسیاری از دانش پایه پوشش داده شده است، و اگر خوش شانس باشید می توانید از زبان های برنامه نویسی که قبلاً با آنها آشنا هستید استفاده کنید.

با این حال، تعداد زیادی از دانش مربوط به چارچوب و دامنه خاص برای به دست آوردن وجود دارد.

من متوجه شده ام که متخصصان موفق امنیت سایبری Web2 به همان اندازه متصدیان امنیت سایبری Web3 موفق هستند. “ذهنیت مهاجم” توسعه یافته توسط هکرهای Web2 به طور طبیعی در Web3 منعکس می شود.

U.Today: در خاتمه، آیا خدمات شما برای کارآفرینانی است که می خواهند تخصص کارمندان خود را افزایش دهند یا مستقیماً دانشجویان را هدف قرار می دهند؟

جفری شولز: خدمات ما برای هر مهندسی که می خواهد یاد بگیرد یا هر شرکتی که می خواهد کارمندان خود را آموزش دهد، ارائه می شود. ما آموزش های مهندسی B2B را به شرکت های بسیار بزرگی مانند لیدو ارائه کردیم. ما کارآفرینان فناوری در مراحل اولیه را آموزش دادیم که تازه شروع به ساخت محصولات خود کرده بودند. ما توسعه دهندگان حرفه ای Solidity را آموزش دادیم. و ما مهندسان Web2 را آموزش دادیم که می خواستند فقط برای سرگرمی روی پروژه های Web3 کار کنند.

آنچه باید تاکید کنیم این است که محتوای ما کاملا رایگان است و نیازی به ورود نیست. پرداخت به شما امکان دسترسی به جامعه و زمان با مربیان را می دهد. ما هیچ “آموزش فوق العاده مخفی” برای خودی ها نداریم.

U.Today: به نظر شما این روند صعودی چگونه نسل بعدی توسعه دهندگان را به Web3 می آورد؟

جفری شولز: بازارهای گاو نر معمولاً زمانی که قیمت ها به سرعت افزایش می یابد، توسعه دهندگان جدید را جذب می کند. اما اکثر توسعه دهندگان به همان سرعت زمانی که بازار کار به ناچار آرام می شود، آنجا را ترک می کنند.

بازارهای گاو نر چیز بدی برای فناوری هستند زیرا کارآفرینان کوتاه مدت متمرکز را تشویق می‌کنند تا پولی سریع به دست آورند، که منجر به تخصیص نادرست سرمایه به پروژه‌هایی می‌شود که بلاک چین را در درازمدت به یک فناوری بادوام‌تر تبدیل می‌کند.

بازارهای نزولی برای مهندسان بهتر است زیرا فشار کمتری برای ارسال چیزی برای صعود به دور بعدی در حالی که بازار هنوز داغ است وجود دارد. در طول بازارهای صعودی، سرمایه اغلب به پروژه‌های غیر خلاقانه تخصیص نمی‌یابد، مانند میم کوین‌ها یا کلون‌های پروژه‌های موجود که تلاش می‌کنند با وعده ایردراپ یا کمپین‌های بازاریابی تهاجمی موفق شوند.

تنها خوبی در مورد بازارهای صعودی این است که سرمایه اضافی در اطراف شناور است و پروژه های ارزشمند به طور متوسط ​​بودجه بیشتری دریافت می کنند.

U.Today: توصیه می‌کنید در همان ابتدای سفر شخصی به وب 3 با چه چیزی شروع کنید؟

جفری شولز: ما را بررسی کنید منبع و سپس مراحل بعدی ارائه شده را دنبال کنید.

وقتی شروع می کنید، هدف خود را قرار دهید که هر روز به مدت شش ماه چیز جدیدی یاد بگیرید. سپس می توانید تصمیم بگیرید که کدام تخصص در Web3 به شما علاقه دارد.

U.Today: تفاوت اصلی بین خدمات شما و خدمات رقبای شما چیست؟ چه چیزی را به عنوان “خصلت قاتل” او توصیف می کنید؟

جفری شولز: از کجا شروع کنیم؟

ما تنها بوت کمپ پولی با برنامه درسی باز هستیم. به عنوان مثال، همراه با Bootcamp دانش صفر ما کتاب ToM، که هر کسی می تواند بدون ورود به سیستم یا پرداخت هزینه بخواند.

مربیان ما متخصصان معمولی Solidity شما نیستند. آنها باگ های بسیار پیچیده ای را در مهم ترین پروتکل ها (از جمله Uniswap) پیدا کردند و میلیاردها دلار را در اکوسیستم اتریوم تضمین کردند.

U.Today: به طور خلاصه، به عنوان یک متخصص با تجربه، چه توصیه ای برای مبتدیان Web3 دارید؟

جفری شولز: اگر توسعه‌دهنده هستید و می‌خواهید در Web3 کار کنید، اما به کار مستقیم روی قراردادهای هوشمند یا فناوری بلاکچین اهمیتی نمی‌دهید، همین امروز درخواست خود را شروع کنید. Web3 تقاضای زیادی برای نقش های باطن و فرانت اند سنتی دارد.

اگر به دلیل دستمزد بالاتر قصد دارید یک توسعه دهنده Solidity شوید – مراقب باشید – احتمالاً در حال مبارزه با یک بازی بازنده هستید. بسیاری از مهندسان برای نقش های محدود رقابت می کنند. اگر انگیزه شما پول باشد، فردی با انگیزه درونی قوی تر، یعنی فردی که واقعاً به این موضوع علاقه دارد، سریعتر از شما یاد می گیرد و کاندیدای رقابتی تری خواهد بود.

فقط در طول یک بازار صعودی قوی می توانید به سرعت در این زمینه کار پیدا کنید. من مهندسان زیادی را دیده ام که در یک بازار گاو نر استخدام شده اند، در یک بازار نزولی اخراج شده اند و تا زمانی که بازار دوباره شروع به کار کند، برای یافتن کار تلاش می کنند.

اگر در توسعه قراردادهای هوشمند کاملاً تازه کار هستید، هنگام رقابت با مهندسانی که در بازار افزایشی قبلی تجربه کسب کرده‌اند، در یک نقطه ضعف قرار دارید. بنابراین سفر را انجام دهید زیرا عاشق بلاک چین به عنوان یک فناوری هستید. این تنها راه موفقیت در دراز مدت است.

U.Today: این مصاحبه عالی بود آقای شولز! ممنونم که اومدی!


نویسنده: U.Today Editorial Team

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید