Chainlink با سود هفتگی 61٪ در بازار پیشتاز است – چه چیزی باعث افزایش قیمت LINK می شود؟


قیمت LINK هفته گذشته یک افزایش دو رقمی تکان دهنده داشت، اما دقیقاً چه چیزی پشت این حرکت است؟

توکن چین لینک (LINK) از 20 اکتبر تا 25 اکتبر 61.3 درصد افزایش یافت و به 11.78 دلار رسید و به بالاترین حد خود از ماه می 2022 رسید. قیمت LINK بعداً در حدود 10.50 دلار تثبیت شد و سرمایه گذاران را وادار کرد که پایداری آن را زیر سوال ببرند. سطح قیمت جدید

قیمت توکن چین لینک (LINK)، 12 ساعته، دلار آمریکا. منبع: TradingView

شایان ذکر است که این افزایش همزمان با افزایش ۲۳ درصدی بیت کوین (BTC) در همین دوره است. با این حال، عملکرد LINK در مقایسه با رالی 14 درصدی اتر (ETH) و رالی 28 درصدی سولانا (SOL) متمایز است، که نشان می دهد Chainlink پیشرو پیشرو است و روند صعودی به سمت راه حل های محاسباتی غیرمتمرکز است. نشان می دهد که در حال افزایش است.

مشارکت ها و ادغام های زنجیره ای رالی حمایت می کند

برخی از پیشرفت‌های اخیر به عملکرد بهتر LINK از همتایان خود کمک کرده است. به طور خاص، اعلام ارتقای سهام اصلی Chainlink که قرار است در چند ماه آینده منتشر شود، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. اولین استخر سهام موفقیت بزرگی بود، پر كردن کمتر از سه ساعت از عمر آن می گذرد و توسعه برنامه ریزی شده، از طریق پرداخت های سهام، تضمین های امنیتی بهبود یافته و پاداش های پویا، انعطاف پذیری بیشتری را نوید می دهد.

علاوه بر این، ادغام Chainlink در شبکه های مختلف بلاک چین، خوش بینی را در بین سرمایه گذاران LINK افزایش داده است. به عنوان مثال، در 15 اکتبر، Chainlink روشن شد این سرویس به Advanced Crypto Strategies DAO، یک بهینه‌ساز بازده چند زنجیره‌ای و مدیر نقدینگی خودکار، و Equilibria، یک افزایش‌دهنده بازده برای Pendle Finance، خدمات ارائه می‌دهد.

خدمات Chainlink از 22 اکتبر متحد Cobo Global، یک راه حل نگهداری دیجیتال در سطح سازمانی، راه حل سهامداری مایع پروتکل StaFi برای زنجیره های Proof-of-Stake، پلتفرم مشتقات درون زنجیره ای اتریوم Thales Market، و Xena از Coinbase، که 50 برابر آتی دائمی را در زنجیره Base ارائه می دهد، شامل خواهند شد. در امور مالی

غول مخابراتی Vodafone در 24 اکتبر اعلامیه مهمی را اعلام کرد و اعلام کرد که بازوی دارایی دیجیتال آن به عنوان یک اپراتور گره به شبکه Chainlink پیوسته است. این به دنبال تکمیل یک اثبات مفهومی با شرکت تجاری و سرمایه گذاری ژاپنی Sumitomo برای مبادله اسناد تجاری بین پلتفرم ها است.

ترس از ورشکستگی FTX و Alameda Research از بین رفته است

قیمت LINK پس از تایید دادگاه ورشکستگی دلاور با فروش ارزهای دیجیتال FTX و Alameda Research در 13 سپتامبر تحت فشار قرار گرفت. در ابتدا، نگرانی هایی در مورد انحلال بالقوه 3.4 میلیارد دلار دارایی های دیجیتال از جمله LINK وجود داشت که منجر به سقوط بازار شد. اما نقل و انتقالات اخیر از کیف پول های مرتبط با املاک ورشکستگی تدریجی بوده و تاثیر کمی بر قیمت ها داشته است.

از آنجایی که نگرانی ها در مورد ورشکستگی FTX و Alameda Research کمرنگ شد و با افزایش قیمت بیت کوین به بالای 32000 دلار در 23 اکتبر، علاقه به آلت کوین های متوسط ​​افزایش یافت، علاقه سرمایه گذاران به LINK افزایش یافت. در نتیجه، تقاضا برای موقعیت های خرید اهرمی در LINK به بالاترین حد سه ماهه رسیده است، همانطور که نرخ تامین مالی نشان می دهد.

نرخ تامین مالی مثبت نشان می‌دهد که موقعیت‌های خرید (خریداران) به دنبال افزایش اهرم هستند، در حالی که اگر موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز داشته باشند، سناریوی مخالف روی می‌دهد که منجر به نرخ منفی تامین مالی می‌شود.

LINK میانگین قراردادهای دائمی نرخ بودجه 8 ساعته. منبع: Coinglass

شایان ذکر است که نرخ بهره 8 ساعته فعلی 0.014% مربوط به هزینه 0.3% در دوره هفت روزه است. این برای سرمایه گذارانی که موقعیت های آتی ایجاد می کنند اهمیتی ندارد. هنگامی که یک عدم تعادل وجود دارد که معمولاً ناشی از خوش بینی بیش از حد است، این نرخ می تواند به راحتی از 1.0٪ در هفته فراتر رود.

مطالب مرتبط: سام بنکمن-فرید کلاهبرداری از کاربران FTX را در دادگاه رد می کند

علاوه بر این، طبق داده‌های مساری و کوین‌متریک، تعداد آدرس‌های فعال در شبکه چین لینک به بالاترین سطح در ۱۱ ماه گذشته رسیده است.

آدرس های فعال منحصر به فرد 1 روزه Chainlink. منبع: مساری/Coinmetrics

جالب اینجاست که اوج قبلی در 7 نوامبر 2022 رخ داد، زمانی که مسائل مبادله FTX باعث شد قیمت LINK به بالاترین سطح شش ماهه 38.32 دلار افزایش یابد. این همزمان با نگرانی‌ها در مورد خروج صرافی FTX و تأثیر FTT توکن بومی پس از تصمیم Changpeng “CZ” Zhao برای انحلال دارایی‌های FTT Binance در روز قبل است.

30 روز بعدی برای قیمت LINK بسیار منفی بود و توکن با 51.7 درصد کاهش به 18.50 دلار رسید. با این حال، با توجه به پیشرفت‌های قابل توجه در اکوسیستم آن و پیشرفت‌های امیدوارکننده در راه‌حل ذخایر اصلی Chainlink، علاقه‌مندان به LINK این بار نگران نباشند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید