CFTC کاهش ناشناس بودن را برای مدیریت ریسک ها توصیه می کند


کمیسیونر CFTC از شرکت‌های رمزنگاری می‌خواهد هویت دیجیتالی کاربران را تأیید کنند و می‌گوید کنگره در حال بررسی قوانین جدیدی است که به ناشناس بودن و هویت دیجیتالی رسیدگی می‌کند.

کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، کاهش ناشناس بودن ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای مدیریت ریسک‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال پیشنهاد کرد. این بیانیه در جریان سخنرانی کلیدی درباره تامین مالی غیرقانونی و سایر خطرات مهم تامین مالی دیجیتال در هفته سیتی 2023 در لندن در 25 آوریل بیان شد.

رومرو بر نیاز دولت ها و صنعت برای مقابله با ناشناس بودن، که ویژگی اصلی است که ارزهای دیجیتال را برای تامین مالی غیرقانونی جذاب می کند، تاکید می کند. رومرو در سخنرانی خود گفت که ریسک های مرتبط با دارایی های دیجیتال باید مدیریت شوند، زیرا یکپارچگی بازار، امنیت ملی و ثبات مالی مهم هستند و نمی توان آنها را به خطر انداخت.

رومرو گفت که چالش احراز هویت باید برطرف شود تا خطرات مالی غیرقانونی در بازار ارزهای دیجیتال کاهش یابد. وی افزود در حالی که بلاک چین عمومی شفافیت و قابلیت ردیابی را ارائه می دهد، استفاده از میکسرها و فناوری تقویت کننده ناشناس بودن پتانسیل خطر قابل توجهی را افزایش می دهد. به قول او:

این امکان برای همه شرکت‌های رمزنگاری وجود دارد که از میکسرها و فناوری تقویت‌شده با ناشناس بودن فاصله بگیرند و در عین حال حریم خصوصی مالی مناسبی را برای مشتریان فراهم کنند.»

میکسر رمزنگاری سرویسی است که ارزهای رمزنگاری شده بسیاری از کاربران را برای ترکیب مبدا و دارندگان وجوه ترکیب می کند. از آنجایی که بیت کوین، اتریوم و بسیاری دیگر از بلاک چین های عمومی شفاف هستند، دستیابی به این سطح از حریم خصوصی در غیر این صورت دشوار است.

رومرو در مورد نیاز به احراز هویت، تأکید کرد که دو میکسر، Blender و Tornado Cash، اخیراً توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده تحریم شده‌اند. به گفته وی، تورنادو کش گفته می شود که در پولشویی 7 میلیارد دلار، که شامل میلیون ها دلار سرقت شده توسط لازاروس گروپ، یک گروه هکری تحت حمایت دولت کره شمالی که در حملات سایبری برای کمک به برنامه های غیرقانونی هسته ای و موشک های بالستیک دست دارد، دست دارد.

رومرو اظهار داشت که شرکت‌های رمزنگاری می‌توانند حریم خصوصی مالی مشتریان خود را بدون تکیه بر میکسرها و فناوری‌های تقویت‌کننده ناشناس حفظ کنند. وی با بیان اینکه بین حریم خصوصی مالی و ناشناس بودن تفاوت وجود دارد ادامه داد. مالی سنتی (TradFi) حریم خصوصی مالی را با احراز هویت مشتری از طریق اقدامات شناخت مشتری (KYC)، مبارزه با پولشویی (AML) و مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) بدون تکیه بر فناوری افزایش دهنده ناشناس بودن تضمین می کند.

مرتبط با: OFAC معامله گران فرابورس را که برای گروه Lazarus کره شمالی به ارز دیجیتال تبدیل کرده بودند، تحریم کرد.

رومرو تأیید هویت دیجیتال را تشویق کرد و از صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) خواست تا هویت دیجیتالی کاربران را تأیید کنند. وی خاطرنشان کرد که در بیشتر موارد، سرویس‌های DeFi کاملاً غیرمتمرکز نیستند، بلکه دارای احزاب متمرکزی هستند که می‌توانند هویت را تأیید کنند و برای انجام این کار پاسخگو باشند.

به گفته کمیسر، فناوری‌ها برای ارائه هویت دیجیتال وجود دارند و موارد بیشتری در حال توسعه هستند. کنگره همچنین در حال بررسی قوانین جدیدی است که به ناشناس بودن و هویت دیجیتالی می پردازد. دولت ایالات متحده همچنان به اولویت جلوگیری از استفاده از رمزارز برای تأمین مالی غیرقانونی ادامه خواهد داد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید