رئیس CFTC منتظر کنگره جدید است تا در مورد مقررات ارزهای دیجیتال اقدام کند


روستین بهنام گفت: “طبق درخواست، به ارائه کمک های فنی و مشارکت در پیش نویس قانون ادامه خواهم داد.”

روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده یا CFTC، گفت که این آژانس به تلاش‌های خود برای تنظیم توکن‌های غیرامنیتی ادامه خواهد داد.

بهنام در بیانیه‌ای که برای یک رویداد انجمن وکلای آمریکا در 3 فوریه منتشر شد، از «ورشکستگی، شکست‌ها و افشای اطلاعات» به عنوان بخشی از استدلال کنگره برای اجازه دادن به CFTC برای رسیدگی به مقررات ارزهای دیجیتال نام برد. به گفته رئیس CFTC، کمیسیون “در موقعیت خوبی” برای رسیدگی به هر گونه خلأهای نظارتی قرار داشت، اما قانونگذاران ایالات متحده را از اجرای قانون به تعویق انداخت.

بهنام گفت: مقررات برای محافظت از مشتریان و جلوگیری از شکست هایی که در بازارهای مالی داخلی و جهانی قابل پیش بینی نیست، ضروری است. خواه یک یا چند در سال 2023 یا 2033 باشد، ما باید اقدام کنیم. کنگره جدیدی وجود دارد و من به ارائه کمک های فنی و مشارکت در تهیه پیش نویس قانون در صورت درخواست ادامه خواهم داد.»

به گفته رئیس CFTC، افزایش بودجه برای کمیسیون همچنین به رشد تیم اجرایی کمک می‌کند، تیمی که تا به امروز 69 اقدام مرتبط با رمزنگاری را انجام داده است، فهرستی که شامل FTX، Ooki DAO و دیگران است. بهنام گفت که این تیم در تلاش است تا «یک سال سابقه قوی دیگر» را علیه پروژه‌های دارایی دیجیتال تقلبی یا غیرقانونی انجام دهد.

مربوط: CFTC متهم به “تنظیم واضح از طریق برنامه” در مورد Ooki DAO است

در حالی که ساختار سیاسی کنگره 118 تا حدودی با کنگره قبلی خود متفاوت است، مشخص نیست که آیا به CFTC در دوره بهنام اختیارات بیشتری داده خواهد شد یا خیر. یکی از قوانینی که قانونگذاران ممکن است در مورد آن تجدید نظر کنند، قانون نوآوری مالی مسئول Lummis-Gilibrand است، لایحه ای که برای اولین بار در ژوئن 2022 ارائه شد و هدف آن پرداختن به نقش CFTC و کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مقررات ارزهای دیجیتال است.
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید