CFTC Mirror Trading را 1.7 میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری فارکس مرتبط با بیت کوین جریمه کرد


کریستین جانسون، کمیسر کریستین جانسون گفت که CFTC ده پرونده کلاهبرداری مربوط به دارایی های دیجیتال یا فارکس را از ژوئن 2023 باز کرده یا حل و فصل کرده است.

رگولاتورهای ایالات متحده در نهایت اقداماتی را برای حل و فصل اقدامات اجرایی علیه معاملات بین المللی آینه (MTI) از بین رفته برداشته اند.

کمیسیون تجارت آتی کالا (CFTC) در 7 سپتامبر اعلام کرد، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه غربی تگزاس، MTI را به پرداخت 1.7 میلیارد دلار خسارت به قربانیان به دلیل اجرای یک طرح کلاهبرداری شامل دارایی های دیجیتال و ارز فارکس محکوم کرد.

CFTC خاطرنشان کرد که MTI و مدیر عامل آن، کورنلیوس استینبرگ، در یک “طرح بازاریابی چند سطحی بین المللی” بودند که تقریباً 30000 بیت کوین (BTC) از حداقل 23000 نفر در ایالات متحده را می پذیرفت. بر اساس این اعلامیه، MTI و Steynberg قول داده اند در ازای مشارکت BTC، دسترسی به یک استخر کالای ثبت نشده را فراهم کنند، که قبلاً اتفاق نیفتاده است.

CFTC نوشت: «در عوض MTI تقریباً تمام پول را اختلاس کرد.

همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، MTI در اواخر سال 2020 پس از اینکه یکی از مدیران آن از کشور فرار کرد و تمام سرمایه گذاران بیت کوین را که به MTI سپرده بودند توقیف کرد، به طور موقت انحلال شد.

در ژانویه 2021، MTI ادعا کرد که بیش از 260000 عضو در 170 کشور دارد و سرمایه گذاران تقریباً 1 میلیارد دلار را در انحلال از دست دادند. اعتقاد بر این است که کلاهبرداری MIT یکی از بزرگترین طرح های پونزی است که شامل دارایی های دیجیتال در تاریخ است.

مرتبط با: سقوط کریپتوکارنسی صدها میلیون دلار وکلا را نجات داد

کریستین جانسون، کمیسر CFTC در این اطلاعیه نوشت: «من قویاً مردم را تشویق می‌کنم تا با مراجعه به صفحه مشاوره سرمایه‌گذار ما، درباره تقلب و سوء استفاده احتمالی در بازارهای دارایی دیجیتال بیاموزند. وی افزود که CFTC از ژوئن 2023 ده پرونده کلاهبرداری مربوط به دارایی های دیجیتال یا فارکس را باز کرده یا حل و فصل کرده است.

من بخش اجرایی را به خاطر تداوم هوشیاری و ارسال پیامی قوی به بازار ستایش می‌کنم که کمیسیون هر کاری را که لازم است برای محافظت از بازارهای خود در برابر تقلب انجام خواهد داد.»

این خبر در حالی منتشر می شود که کارولین فام، کمیسیونر CFTC از یک برنامه آزمایشی محدود برای رسیدگی به مقررات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده حمایت می کند. این کمیسیونر در 7 سپتامبر گفت که قصد دارد یک برنامه آزمایشی برای بازارهای دارایی دیجیتال پیشنهاد کند و ادعا کرد که ایالات متحده ممکن است به زودی نیاز داشته باشد که با حوزه‌های قضایی دوستدار رمزنگاری “برخورد”.

در همان روز، سامر مرسینگر، یکی دیگر از کمیسیونرهای CFTC، نیز در مورد اقدامات اجرایی در مورد پروتکل های مالی غیرمتمرکز ابراز نگرانی کرد. کمیسیونر استدلال کرد که CFTC باید به جای تکیه بر اقدامات اجرایی، با مردم و سهامداران درگیر شود.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید