CFTC از Avraham Eisenberg به دلیل دستکاری بازار در بهره برداری Mango شکایت کرد

CFTC از Avraham Eisenberg به دلیل دستکاری بازار در بهره برداری Mango شکایت کرد


آیزنبرگ ادعا کرد که اقداماتش در پلتفرم DeFi مشروع است و پس از جمع آوری بیش از 100 میلیون دلار، در مورد جایزه اشکال “کلاه سفید” مذاکره کرد. دولت قانع نشد.

در 9 ژانویه، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از هنرمند دیجیتال خود به نام Avraham Eisenberg به دلیل دو اتهام دستکاری بازار در ارتباط با سوء استفاده از پلتفرم مالی غیرمتمرکز Mango Markets شکایت کرد. آیزنبرگ در 27 دسامبر به اتهامات مرتبط دستگیر شد و اکنون در بازداشت است.

شکایت CFTC مدعی شد که آیزنبرگ “در یک طرح فریبکارانه و فریبنده برای افزایش مصنوعی قیمت های سوآپ ارائه شده توسط Mango Markets شرکت کرده است.” […] این منجر به اختلاس بیش از 100 میلیون دلار از پلتفرم در ماه اکتبر شد. طبق این پرونده، آیزنبرگ “بیش از 400 میلیون سوآپ MNGO-USDC با اندازه موقعیت تقریباً 19 میلیون دلار در Mango Markets خریداری کرده است.”

آیزنبرگ بعداً “مقدار زیادی” از سکه MNGO مانگو را در سه صرافی که به عنوان بیننده مانگو خدمت می کردند خریداری کرد. این امر باعث افزایش قیمت MNGO شد و آیزنبرگ تقریباً 144 میلیون دلار دارایی دیجیتالی را با قیمتی متورم از Mango Markets قرض کرد، پس از آن قیمت MNGO کاهش یافت و Mango Markets نقدینگی نشد. به گفته CFTC، اقدامات آنها منجر به “شست و شو” شد. طبق CFTC:

هدف از طرح متهم روشن بود: افزایش مصنوعی ارزش دارایی‌های قرارداد مبادله در Mango Markets از طریق دستکاری قیمت به طوری که او بتواند مقدار قابل توجهی از دارایی‌های دیجیتالی را که قصد بازپرداخت آن را نداشت، «قرض» کند.

آیزنبرگ در 15 اکتبر در توییتی خود را به عنوان یک سوءاستفاده کننده از بازارهای انبه افشا کرد و مدعی شد که اقدامات او مشروع است. این پس از آن اتفاق افتاد که آیزنبرگ به طور ناشناس 70 میلیون دلار به ارزش 70 میلیون دلار در سکه (USDC) به عنوان جایزه باگ درخواست کرد. جامعه مانگو مارکت به او اجازه داد 47 میلیون دلار در اختیار داشته باشد و هیچ اتهامی علیه او مطرح نکند.

با این حال، وزارت دادگستری ایالات متحده او را در 27 دسامبر دستگیر کرد و او را به یک کلاهبرداری کالایی و یک دستکاری کالایی متهم کرد. CFTC ادعا می کند که قانون بورس کالا و مقررات مختلف کمیسیون را نقض می کند.

مطالب مرتبط: هکرها از سوء استفاده های مهاجم Mango Markets از Lodestar کپی کردند – CertiK

CFTC برای او دستور دائمی علیه فعالیت های تجارت کالا، پرداخت جریمه های مدنی، انحلال و بازپرداخت وجوه دریافتی در سوء استفاده و منافع حاصل از آن و محاکمه هیئت منصفه را درخواست کرد.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉