CFTC از Sam Bankman-Fried، FTX و Alameda به دلیل کلاهبرداری شکایت می کند


به گفته رگولاتور فدرال، شرکت‌های SBF و FTX “از وجوه مشتری FTX برای انواع هزینه‌های شخصی، از جمله املاک و جت‌های خصوصی استفاده می‌کنند.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده یا CFTC از Sam Bankman-Fried، FTX و Alameda Research به اتهام نقض قانون بورس کالا و درخواست محاکمه هیئت منصفه شکایت کرده است.

با توجه به سوابق دادگاهی که در 13 دسامبر در ناحیه جنوبی نیویورک ثبت شد، CFTC شکایت هایی را علیه Bankman-Fried، FTX Trading، و Alameda Research برای معافیت قضایی و سایر جریمه های عادلانه و جریمه های مدنی ارائه کرد. در این شکایت ادعا شد که خود SBF به مدیران FTC دستور داده است تا ویژگی‌هایی را نصب کنند که به Alameda اجازه می‌دهد از صرافی ارز دیجیتال به عنوان خط اعتباری برای وام دهندگان خود استفاده کند.

“برعکس [Bankman-Fried’s] “Alameda و FTX آزادانه از وجوه مشتریان FTX مانند آنها استفاده کرده اند، از جمله از آنها به عنوان سرمایه برای استفاده در فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری خود، با و بدون افشا یا افشا به مشتریان FTX.” بر اساس دانش و اعتقاد، بانکمن-فرید، والدینش و سایر کارمندان FTX و Alameda از وجوه مشتری FTX برای انواع هزینه های شخصی، از جمله خرید املاک لوکس، جت های شخصی، وام های شخصی مستند و غیرمستند، و شخصی سیاسی استفاده کرده اند. کمک های مالی.»

مقامات باهاما بانکمن-فرید را در 12 دسامبر، به دنبال اتهاماتی که در ایالات متحده مطرح شد، دستگیر کردند – دو کشور یک معاهده استرداد دارند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین در 13 دسامبر یک شکایت کیفری علیه SBF به اتهام نقض مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار 1933 و قانون بورس اوراق بهادار 1934 ارائه کرد.

مربوط: طبق گزارش ها، باهاما از SBF می خواهد که پس از سقوط FTX، سکه های جدیدی صادر کند

قبل از دستگیری، بنکمن-فرید قرار بود در ماه دسامبر در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت دهد. اظهارات مکتوب لو رفته مدیر عامل سابق باعث شده است تا او دیگران را تا حد زیادی مقصر سقوط بازار سهام معرفی کند.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید