CFTC اتر را مجدداً یک کالا در پرونده دادگاه اعلام می کند


جامعه امیدوار است که ادعای CFTC ادعاهایی مبنی بر اینکه سکه های شرط بندی شده طبق تست هاوی اوراق بهادار هستند را باطل کند.

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در پرونده دادگاهی در 13 دسامبر مجدداً اتر (ETH) را به عنوان یک کالا نامگذاری کرد – با رئیس روستین بهنام در نوامبر برخلاف اظهارات آنها بحث کرد. یک کالا

رگولاتور در شکایت خود علیه سام بانکمن-فرید، FTX و شرکت خواهرش Alameda Research بارها از اتر، بیت کوین (BTC) و Tether (USDT) به عنوان “کالا” تحت قوانین ایالات متحده “در میان سایر موارد” یاد کرده است.

برخی از دارایی های دیجیتال، از جمله بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، تتر (USDT) و سایرین، طبق بند 9 (9) بخش 1a قانون، تحت § 7 USC § 1a (9) “کالا” هستند.

با این حال، حداقل در هفته‌های اخیر، به نظر می‌رسد در خود CFTC بر سر در نظر گرفتن اتر به عنوان یک کالا اختلاف نظر وجود دارد.

در طی یک رویداد رمزنگاری در دانشگاه پرینستون در 30 نوامبر، رئیس CFTC، راستین بنهام گزارش داد که بیت کوین تنها دارایی رمزنگاری است که باید به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود – با پس گرفتن نظرات قبلی مبنی بر اینکه اتر نیز می تواند یک کالا باشد.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیز در ماه های اخیر موضع مبهمی در مورد اتر اتخاذ کرده است.

جنسلر در مصاحبه ای با جیم کرامر در جریان برنامه Mad Money در 27 ژوئن تایید کرد که بیت کوین یک کالا است و افزود: “این تمام چیزی است که می خواهم بگویم.”

جنسلر قبلاً پیشنهاد کرده بود که اتر پس از عرضه اولیه سکه یک اوراق بهادار است، اما از آن زمان به بعد غیرمتمرکزتر شده و به یک کالا تبدیل شده است.

به نظر می رسد موضع او در سپتامبر دوباره تغییر کرده است، زمانی که او ادعا کرد که توکن های سهام می توانند تحت آزمایش هوی پس از انتقال اتر به اثبات سهام (PoS) اوراق بهادار تشکیل دهند.

شناسایی دارایی‌های کریپتو در ایالات متحده اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا اوراق بهاداری مانند اوراق قرضه و سهام توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تنظیم می‌شوند در حالی که CFTC قراردادهای آتی کالا را تنظیم می‌کند.

مربوط: قاضی به CFTC دستور می دهد تا با شکایت به بنیانگذاران Ooki DAO خدمت کند

الیزابت وارن، سناتور شکاک رمزارز، ظاهراً در حال کار بر روی لایحه‌ای است که به SEC بیشتر اختیارات نظارتی صنعت کریپتو را می‌دهد، و جفری اسپریچر، مدیرعامل Intercontinental Exchange Inc نیز مطمئن است که دارایی‌های کریپتو مانند اوراق بهادار رفتار می‌شوند – که در یک سرویس مالی پیشنهاد می‌شود. در دسامبر کنفرانس گفت که این منجر به حمایت بیشتر از مصرف کننده خواهد شد.

با این حال، بلژیک موضع متفاوتی در مورد این نام گذاری اتخاذ کرد، به طوری که سازمان خدمات مالی و بازار در گزارشی در 22 نوامبر ادعا کرد که بیت کوین، اتر و سایر دارایی های رمزنگاری شده که صرفاً با کد رایانه ای منتشر می شوند، اوراق بهادار نیستند.
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید