کمیسر CFTC می گوید پیشنهاد ارزیابی مجدد مدیریت ریسک می تواند کریپتو را در نظر بگیرد


کریستی گلداسمیت رومرو با ترغیب CFTC به بازنگری در نحوه مدیریت ریسک به سقوط FTX، Terra و Celsius اشاره کرد.

کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسیونر کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) در مورد پیشنهادی برای اصلاح برنامه مدیریت ریسک سازمان دولتی در مورد دارایی های دیجیتال اظهار نظر کرد.

در اطلاعیه 1 ژوئن، CFTC اعلام کرد که تغییر قانون پیشنهادی را برای تغییرات در الزامات مدیریت ریسک که برای معامله‌گران سوآپ و معامله‌گران کمیسیون آتی اعمال می‌شود، باز خواهد کرد. رومرو در بیانیه‌ای عمومی گفت که این پیشنهاد می‌تواند به کمیسیون اجازه دهد تا ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری خاص را با اشاره به شکست بانک سیلورگیت رسیدگی کند.

رومرو گفت: «این پیشرفت‌های فن‌آوری، همراه با ریسک‌ها، کمیسیون را ملزم می‌کند که در نظارت نظارتی ما، از جمله الزامات مدیریت ریسک ما، تجدیدنظر کند.» «قوانین فعلی کمیسیون بانک‌ها و برنامه‌های مدیریت ریسک کارگزاران را ملزم می‌کند تا ریسک‌های مرتبط با خط کسب‌وکار خود را «در نظر بگیرند». به عنوان مثال، این می تواند شامل بازارهای دارایی دیجیتال باشد.

به گفته این کمیسیونر، علاقه بالقوه کارگزاران در بازار مشتقات کریپتو “ممکن است خطرات بیشتری را به همراه داشته باشد”. او به فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، Terra و Celsius و همچنین “کلاهبرداری فراگیر و تامین مالی غیرقانونی” اشاره کرد.

فناوری‌های نوظهور مانند دارایی‌های دیجیتال، هوش مصنوعی و خدمات ابری نیز به‌عنوان حوزه‌هایی ظاهر شده‌اند که ممکن است خطرات قابل‌توجهی داشته باشند.»

CFTC پیشنهاد را به مدت 60 روز پس از انتشار در ثبت فدرال برای مشاهده عمومی باز می گذارد. پس از این زمان، کمیسیون می تواند یک تغییر قانون رسمی را ارائه دهد که منجر به رأی گیری در بین رهبران آن شود.

مرتبط با: کمیسر سابق CFTC می‌گوید ETH می‌تواند هم یک امنیت و هم یک کالا باشد

کمیسر رومرو از زمان ادای سوگند در مارس 2022 به عنوان یک صدای دوستدار رمزنگاری در CFTC عمل کرده و خواستار نظارت برای اطمینان از حمایت از سرمایه گذاران و اعتماد عمومی شده است. در ماه آوریل، او توصیه کرد که CFTC ناشناس بودن توکن های خاص را کاهش دهد تا ریسک های مرتبط با دارایی های دیجیتال را بهتر مدیریت کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید